Recenze

Pan Pracháč

Co si tahle dát oddechový román, v kterém se střetnou na poli lásky atraktivní novinářka a sexy PAN PRACHÁČ? 😉 Vtipné dialogy, romantika, nečekaná zápletka – to všechno na vás čeká v knize úspěšného spisovatelského dua Vi Keeland a Penelope Ward.

Název: Pan Pracháč
Autor: Vi Keeland a Penelope Ward
Překlad: Antonie Králová
Nakladatelství: Baronet
Rok vydání: 2021
Počet stran: 320

S Biancou jsem se potkal ve výtahu. Když jsme uvízli, jela se mnou pořídit rozhovor. Kvůli mému oblečení mě krásná novinářka s havraními vlasy považovala za poslíčka. Neměla ani ponětí, že ve skutečnosti jsem Dex Truitt, bohatý, úspěšný obchodník, jehož pojmenovala „Pan Pracháč“ a s nímž měla provést interview. Bianca mi řekla, jak moc nemá ráda lidi Dexova typu – snobské, přechytralé, nažehlené muže, kteří nedokáží ocenit ty nejjednodušší věci v životě. Takže když se výtah konečně rozjel, zrušil jsem rozhovor a zanechal ji v domnění, že jsem někdo úplně jiný – kurýr jménem Jay, co jezdí na kole. Líbilo se mi, jak se dívala na toho chlapíka, a nechtěl jsem, aby to skončilo. Začal jsem s ní chodit jako „Jay“ – a její rozhovor s mým skutečným já s ní vyřídil po e-mailu. Nečekal jsem, že naše vzájemné jiskření bude stejně silné i přes internet. Nečekal jsem, že z toho vzejde takový blázinec. Nečekal jsem, že Jay a Dex se do ní zamilují. A že ona se zamiluje do těch dvou. Až na to, že oba muži jsem byl já. A když to zjistila, oběma nám hrozilo, že ji ztratíme. Na ten den mě nemohlo nic připravit. A já jsem nebyl ani zdaleka připravený na to, co přišlo potom. Všechno krásné musí jednou skončit, že?

⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓

Román Pan Pracháč je další novinkou z dílny bestsellerového dua, kterého fanoušci bezmezně zbožňují, proto jim občas prominou i méně povedené dílo. Je tento román tímto případem? Příběh je naplněn romantikou, vtipnými dialogy, erotickým nábojem i komplikovanou zápletkou a ocení ji všechny čtenářky nenáročných románů.

Příběh je vyprávěn ich-formou z pohledu obou hlavních protagonistů – Biancy a Dexe/Jaye. Tato forma je nejčastějším zvoleným stylem vyprávění těchto autorek a nelze se čemu divit. Dostane se vám tak nejen kompletního přehledu, ale hlavně vás čeká velká nálož pocitů a o ty jde v romantice především, že? 😉

Vstal jsem a pročísl si rukou vlasy. „Musím jít.“
Vyskočila z postele. „Promiň. Nechala jsem se unést. Dlouho jsme se neviděli. Myslela jsem, že to chceš, že kvůli tomu jsi přišel i tak pozdě. Tak jsem tě chtěla ubezpečit, že je to v pořádku… jestliže to chceš. Ale nic se neděje.“
Promluvil jsem hlasitěji, než jsem měl v úmyslu. „Chci to – ani nevíš jak. Ale musíš být opatrná, Bianco. Ani mě neznáš.“
Hořce se zasmála. „Varuješ mě sám před sebou?“
„Ne.“ Jistěže ano.

Začátek se rozjíždí velmi slibně. Vtipné a okaté seznámení je podáno s nadhledem a jiskřením, které doprovází všemocná energie vzrušení a vzájemné náklonosti. Jste napnuti téměř k maximu a se zvědavostí očekáváte, kam se příběh bude ubírat. S přibývajícími stránkami postupně zjišťujete, že cesta se uzavřela a tahle dějová osa vás tentokrát příliš neoslovila. Tak trochu přitažená za vlasy a pouze s náznaky reálných prvků, kterou se autorky snažily vylepšit šokujícím zvratem. Ale ani ten nevnesl do příběhu velké oživení, ba naopak přemýšlíte, co ještě spisovatelky na své čtenáře vytáhnou, aby zaujaly. Celý příběh postrádá tah na bránu i svěžest, kterou tak dobře známe nebo jsem možná zvyklá, od tohoto spisovatelského dua, na úplně jinou úroveň.

Předností tohoto románu jsou rozhodně jiskřivé dialogy sršící vtipem i nápaditostí společně s magickou přitažlivostí mezi hlavními postavami. Pocity obou hrdinů jsou uvěřitelné a autorky se dokázaly vcítit do světa lidských emocí s citem a vkusem.

Pro nenáročné čtenářky, co milují romantické příběhy oděné v hávu jiskřícího napětí a erotického nádechu je román Pan Pracháč tou správnou volbou. Nechte se unášet na vlnách oddechové romantiky, která vám dokáže zpříjemnit vaše čtenářské okamžiky.

Hodnocení: ❤ ❤ 💔 🤍 🤍

Za romantický příběh bohatého týpka a sympatické novinářky děkuji nakladatelství Baronet, na jejichž stránkách si můžete knihu Pan Pracháč pořídit.

Autor: Veronika Es.

Ukázku z knihy najdete zde, na stránkách nakladatelství Baronet.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *