Recenze

Hlava plná lásky

Jestlipak jde dohromady romantika a věda? Přesvědčte se sami v romanci HLAVA PLNÁ LÁSKY, kde se na poli neurovědy odehrává láskyplný příběh dvou vědců ve stylu hate to love a o zábavu a romantiku bude velmi dobře postaráno. 😉

Název: Hlava plná lásky
Autor: Ali Hazelwood
Překlad: Jana Jašová
Nakladatelství: Euromedia Group Ikar
Rok vydání: 2023
Počet stran: 344

Bee Königswasserová se v životě řídí jednoduchým pravidlem: Co by udělala Marie Curie? Kdyby jí NASA nabídla vedení neuroinženýrského projektu, Marie by jistě neváhala ani vteřinu. Matka moderní fyziky však nikdy nemusela spolupracovat s Levim Wardem. Samozřejmě, Levi je přitažlivý, vysoký a má ty svoje pronikavě zelené oči, ze kterých se její neurony můžou zbláznit – ale co si o Bee myslí, dal jasně najevo už na doktorátu. Když se však zničehonic Bee začne ztrácet vybavení, záhadně jí mizí důležité e-maily a podřízení ji ignorují, zdá se najednou Levi být jejím spojencem. Dá nakonec Bee Königwasserová všanc své srdce?

♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

Román Hlava plná lásky je další zábavnou romancí z pera Ali Hazelwood. Už její předchozí počin Hypotéza lásky dával tušit, že tahle autorka to s romantikou a zajímavým vědeckým prostředí umí a opět to potvrzuje. Čeká vás hravý příběh s pořádnou dávkou romantiky, trochu napětí také bude, vášní nabité dialogy zaujmou na první dobrou a vše je ozdobeno atraktivním vědeckým prostředím, které dělá z knihy nevšední počin.

Příběh je vyprávění ich-formou z pohledu hlavní postavy Bee. Té se splnil sen podílet se na neuroinženýrském výzkumu NASA a konečně všem ukázat, co v ní je. Má to ale jeden háček a tím je Levi. Už od samého začátku na studiu postgraduálu si tihle dva nesedli a pracovat s ním si absolutně nedokáže představit. Její mozek má úplné jasno, jenomže srdce říká něco jiného. Pod bedlivým dozorem neuronů a náročného projektu nachází k sobě cestu dvě znepřátelené duše a možná všechno v minulosti bylo úplně jinak…

„Proč?“ Leviho pohled se zvedne od monitoru ke mně a jeho zpožděná reakce je sice kratinká, ale postřehnutelná. Když mě vidí poprvé, v očích se mu vždycky mihne totéž: záblesk paniky. Vzápětí se vzpamatuje a celý se uzavře. Na tom svém rejstříku emocí by měl vážně zapracovat. Proč si myslí, že jsem za ním přišla? Naverbovat ho do scientologické církve? Prodat mu výrobky od Avonu? Nakazit ho tyfem? „Vážně, chci prostě vědět proč. Ani tě nežádám, abys s tím přestal, jen potřebuju vědět… proč?“

Trochu opatrný začátek, v kterém se zas tak moc neděje, nás seznamuje s hlavní hrdinkou a představuje ji v celé své potrhlé kráse. Oplývá humorem, někdy vědeckým a někdy trochu pubertálním, každopádně smysl pro humor se jí upřít nedá. S odjezdem do Houstonu nabírá příběh spád a autorčin čtivý i svižný styl psaní zde propuká v plné míře. Román tepe živočišnou energií, slastným očekáváním i chemií, která funguje v laboratoři stejně třaskavě jako v životě.

Obě dvě hlavní postavy příběhu jsou sympatickými protějšky a v osobě Bee se navíc spojuje zábava, věda i neutuchající obdiv k vědkyni Mari Curie-Skłodowské, kterou velmi často zmiňuje a letem světem vám dává možnost nahlédnout i do života této významné polské ženy. Ztotožňuje se s ní nejen na poli vědy, ale i v otázce práv žen a jejich rovnosti v profesi, kde vládnou převážně muži.

Román Hlava plná lásky se odvíjí ve stylu hate to love a i když předem napsaný scénář dokonale znáte, stejně vás baví. Nenáročná oddechovka potěší všechny romantické čtenáře, kteří se rádi noří do komplikované lásky, fandí odvážným ženám, dokáží ocenit pevné pouto přátelství a hlavně se chtějí skvěle pobavit nad zábavným i dojemným příběhem z vědeckého prostředí. Já si další knihu této autorky určitě nenechám ujít.

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ ❤ 🤍

Za vědeckou romantiku, kde se bojuje na poli neurovědy i lásky děkuji nakladatelství Euromedia Group. Knihu Hlava plná lásky můžete pořídit na stránkách knihkupectví Luxor.

Autor: Veronika Es.

Listovat knihou můžete zde, na stránkách Knižního klubu.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *