Recenze

Hypotéza lásky

Tak tohle bylo velmi milé a zábavné čtení. Romantika zasazená do vědecko-akademického prostředí vás nadchne svojí lehkostí, vtipem i chytrostí a před vámi se rozvine přitažlivá HYPOTÉZA LÁSKY, která čeká jenom na vaše odhalení.

Název: Hypotéza lásky
Autor: Ali Hazelwood
Překlad: Jana Jašová
Nakladatelství: Euromedia Group Ikar
Rok vydání: 2023
Počet stran: 352

Romantická komedie, která zbořila sociální sítě! Olive je doktorandka na Stanfordu. Na trvalé romantické vztahy příliš nevěří, zato její nejlepší kamarádka ano. Takže pokud ji chce přesvědčit, že s někým randí a její milostný život nabral správný směr, musí na to jít chytře. Vědci totiž potřebují důkazy. Proto Olive, jako každá jiná sebevědomá bioložka, zpanikaří a políbí prvního muže, na kterého narazí – Adama Carlsena. Mladý, v oboru uznávaný profesor má pověst přísného školitele. Byl tak jejich polibek největší chybou, kterou Olive v životě udělala, nebo se tohle setkání může vyvinout v něco víc? Kniha obsahuje také bonusovou kapitolu.

♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ 

Román Hypotéza lásky je svěží a hravou romantikou, která funguje ve všech směrech. Romance s pozvolným rozjezdem obsahuje přesně nadávkované ingredience, které na vás působí třaskavou, vzrušující i pohodovou silou. Odtrhnout se od této knihy je téměř nemožné, autorka vás bude napínat na skřipec lásky pěkně dlouho a vy s nedočkavostí budete hltat každý její dějový rozmar i přidanou přísadu v podobě inteligence, humoru a jiskřivé přitažlivosti.

Příběh je vyprávěn er-formou a je plně v područí dění kolem hlavní postavy Olive. Její působení na akademické půdě má kromě skvělých pracovních výsledků i jeden pořádný průšvih, v kterém exceluje nejprotivnější profesor na škole. Adam je sice kretén par excellence, ale s nečekanými hlubšími vrstvami a jeho urostlé tělo i charismatický pohled působí pořádné zmatky a ani Olive nezůstane proti nim imunní.

Vyšla právě z koupelny a přeříkávala si text svého vystoupení, když se dveře otevřely a někdo – Adam, pochopitelně že Adam – vstoupil dovnitř. V ruce vstupní kartu a ťukal něco do mobilu, ale sotva vzhlédl a spatřil Olive, nechal toho. Otevřel pusu a –
A to bylo všechno. Nechal ji otevřenou.
„Ahoj.“ Olive ze sebe vynutila úsměv. Srdce ji v hrudi udělalo něco podivného. Začalo poskakovat až směšně rychle. Asi by si měla zajít na prohlídku, jen co se vrátí domů. Kardiovaskulární nemoci nejsou žádná legrace.

Autorka píše velmi čtivě a lehkou rukou vás provádí svým romantickým příběhem, z kterého sálá pohoda i vzrušení na míle daleko. Mám velmi ráda vědecké dějové prostředí, které zaručuje inteligentní postavy i chytré špičkování mezi zamilovanou dvojicí a tady fungovalo naprosto všechno, bez jediné komplikace. Snad jedině té vztahové 😉 , která dává oběma protagonistům pořádně zabrat, ale my čtenáři si ji užíváme plnými doušky.

Dějová zápletka není žádnou překvapivou bombou a celkem snadno odhadnete, kudy se budou ubírat kroky vašich hrdinů, ale o nedočkavost ani očekávání z věcí příštích rozhodně nepřijdete. Dokonce i vedlejší postavy vás dokáží zaujmout a je to velká plejáda podivínů, které akademická půda „vyplivla“ na čtenáře. 🙂

Na trochu erotiky také dojde, takže teď už vám nic nebrání ve vašem plánu přečíst si tuhle oddechovou romanci a nechat se unášet na vlnách lásky a souznění. Pokud máte romantiku v duši, pak směle sáhněte po románu Hypotéza lásky, protože tento koktejl vám zaručeně bude chutnat.

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ ❤ ❤

Za pohodovou a chytrou oddechovku děkuji nakladatelství Euromedia Group. Knihu Hypotéza lásky si můžete pořídit na stránkách knihkupectví Luxor.

Autor: Veronika Es.

Listovat knihou můžete zde, na stránkách Knižního klubu.

Mohlo by se vám také líbit...

1 komentář

  1. […] Hlava plná lásky je další zábavnou romancí z pera Ali Hazelwood. Už její předchozí počin Hypotéza lásky dával tušit, že tahle autorka to s romantikou a zajímavým vědeckým prostředí umí a opět […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *