Recenze

Pavouk

Joona Linna je zpět a znovu se ocitá v ohrožení života. Zachránit ho může jedině Saga Bauerová, ovšem ani jeden z nich netuší, jak silného soupeře mají před sebou. Mrtví se kupí a PAVOUK dokonale spřádá své sítě, v kterých má nakonec uvíznout i Joona. Opět výborné čtení!

Název: Pavouk
Autor: Lars Kepler
Překlad: Karolína Kloučková
Nakladatelství: Host
Rok vydání: 2022
Počet stran: 525

Před třemi roky dostala Saga Bauerová pohlednici s výhrůžným textem o pistoli s devíti bílými kulkami, z nichž jedna čeká na Joonu Linnu. Vzkaz byl doplněn tvrzením, že zachránit ho může jedině Saga. Pohlednici sice tehdy Joonovi ukázala, ale čas plynul a hrozba upadla v zapomnění jako bezvýznamná provokace. Až doposud. Na starém hřbitově v Kapellskäru byl nalezen pytel s téměř rozpuštěným tělem. Na místě činu zůstala bílá nábojnice. Bestiální pachatel dává policii možnost zastavit sérii vražd tím, že rozluští složité hádanky. Joona Linna a Saga Bauerová společně usilují o vyřešení zapeklitého případu a o záchranu vyhlédnutých obětí — dřív než bude pozdě. Ve svém pronásledování jsou však čím dál zoufalejší. Co když se tento sériový vrah nedá zastavit? A co když už jsou sami lapeni v jeho síti?

√ √ √ √ √ √ √ √ √ √ √ √

Detektivka Pavouk je už devátým dílem ze série Detektiv Joona Linna a tohle spisovatelské duo je stále v plné síle a při chuti. Případ plný napětí, zvratů i brutálních vražd jede ve zvýšeném tempu, které vám nedovolí vystoupit z tohoto rozjetého rychlíku, v jehož středu stojí pomsta, devět bílých kulek a hra, v které je nemožné vyhrát.

Příběh vyprávěný er-formou tentokrát dává o něco více prostoru Jonnově parťačce. Saga se potýká nejen s vůdčí rolí v tomto případu, ale i se svojí osobní temnotou, která ji pomalu, ale jistě pohlcuje a rozežírá duši. Vrahovi hodinky ovšem nemilosrdně odpočítávají svým obětem čas a hra, kterou s policií hraje je vždy o kousek a další lidský život napřed, než by bylo milé. Joona i Saga stále více zabředávají do spletité pavučiny náznaků a hádanek, na jejímž konci se nachází smrt.

„Je to strašné, ale nejspíš teď není nic, co byste mohli udělat – nic víc než být dobře vyspaní, až přijde další tah,“ řekl Morgan. „Technici, laboratoř a patologie pracují celou noc… sledujeme Sažin byt, příjem naší pošty tady na oddělení i Sažino bývalé pracoviště.“
Joona ví, že on a Saga stojí v epicentru bouře, ve středu hledáčku. Vrah míří právě na ně a oni musí najít způsob, jak pohlédnout za roh, jak odkrýt to, co není určeno pro ně.

Tohle vysoce návykové autorské duo má stále esa v rukávu, kterými dokáže své čtenáře pořádně šokovat. Dostatek brutálních vražd, sympatická dvojice vyšetřovatelů i svižné tempo, které neklesá, zajišťuje přísun adrenalinu, napětí i zdravou zvědavost. A tady budete napnuti jak kšandy až do velkého finále a to nastane vcelku brzo, protože celý případ jede ve vysokorychlostním tempu, v kterém vám nezbývá čas k nadechnutí.

Opět nezůstanete ochuzeni o soukromí obou protagonistů, hlavně Sagy, která se nám pořádně utrhla ze řetězu se svojí vnitřní temnotou a nádavkem vás čeká velké množství hádanek, na jehož konci se nachází brutálně zavražděná oběť. A pozor, kosit se bude i v řadách, kde byste to nejméně očekávali. Trochu v rozpacích jsem byla ze „starého známého“ padoucha z předchozích dílů a jistého nepřiměřeného tlaku autorů na čtenáře v podobě šokovat za každou cenu, kdykoliv a jakýmkoliv způsobem.

Nicméně Joona je prostě frajer a ta temnota, která ho obklopuje je více než lákavá. 😉 Celou sérii doporučuji číst pěkně od začátku, protože jednotlivé díly jsou spolu úzce provázány a zlehka na sebe navazují a hlavně byste přišli o skvělou detektivní sérii. Pokud nejste „žádná ořezávátka“ a nevadí vám fyzická krutost ani spletitá zákoutí psychopatického mozku, který dokáže šokovat svojí inteligencí i vyšinutím, pak se směle vrhněte na další případ Joony a Sagy s názvem Pavouk a užijte si jejich další vyhrocené okamžiky stejně jako já.

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ ❤ 💔

Za další skvělou a čtivou detektivní záležitost Joony a Sagy děkuji nakladatelství Host, na jejichž stránkách si můžete knihu Pavouk pořídit.

Autor: Veronika Es.

Listovat knihou můžete zde, na stránkách nakladatelství Host.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *