Recenze

Poslední song

Co takhle trochu romantiky nebo vzrušující love story ze světa celebrit a nádavkem ještě prostředí umělecké školy, kde na vás čeká spousta castingů, podpásovek i humorného škádlení? Pokud je to váš šálek četby, pak sáhněte po románu POSLEDNÍ SONG a nechte se unášet na vlnách hudby a vášně. 😉

Název: Poslední song
Autor: Nicole Böhmová
Překlad: Barbora Špundová
Nakladatelství: Albatrosmedia Fragment
Rok vydání: 2022
Počet stran: 384

Riley má jen jeden sen – stát na prknech slavné Broadwaye. Navzdory usilovné práci a obcházení konkurzů ale zatím dosáhla jen toho, že pracuje jako servírka v bistru prestižní hudební školy. Tam se seznámí s Julianem, známou rockovou hvězdou. A přestože se chce soustředit na svou kariéru, najednou se její dosavadní svět obrátí vzhůru nohama. Také Julian je pevně rozhodnutý držet si Riley od těla. Zapřisáhl se, že si nikdy znovu nezačne s holkou, která sama touží po tom stát na jevišti. Společná láska k muzice je přesto svede dohromady. Jakmile se však jejich vztah dostane na veřejnost, začne mít trhliny a Riley pochopí, že život v záři reflektorů má i své stinné stránky…

ƒ ƒ ƒ ƒ ƒ ƒ ƒ ƒ ƒ ƒ ƒ ƒ ƒ ƒ ƒ

Romantická love story Poslední song je úvodním dílem série Poslední a vypadá to, že tento počin nebude pro mnohé čtenářky rozhodně posledním. 😉 Romantika, vzrušení, hudební prostředí i životní výzvy vás čekají v příběhu, v kterém se mohou plnit sny i životní přání.

Příběh je vyprávěn ich-formou z pohledů obou hlavních protagonistů a jejich pocity mají jednoho společného jmenovatele – vášeň. Vášeň pro hudbu i pro lásku se promítá do celého děje, který je prošpikován hvězdnými manýry celebrit i obyčejným životem smrtelníků, kteří se snaží do tohoto světa lesklého pozlátka proniknout a splnit si své životní sny.

„Dělám něco špatně?“ zeptala jsem se.
Julian jen odfrkl, zavřel oči a zavrtěl hlavou. „Ty nemůžeš dělat vůbec nic špatně, Riley. To jenom já jsem porouchaný, to je celé.“
„Tomu nevěřím.“ Jasně, někdy působil nejistě, ale copak to nezná každý? Možný je to tím, že si nikdy nemohl být tak docela jistý tím, jestli s ním holka chce chodit proto, že se jí líbí, nebo proto, že si potrpí na rockové hvězdy. Doufala jsem, že ví, že mně je jeho sláva naprosto volná, přestože na mě samozřejmě udělalo dojem, co všechno dokázal.

Autorka svůj příběh zasadila do atraktivního prostředí hudebního průmyslu, kde se to celebritami jenom hemží, a krásný lidi potkáváte na každém kroku. Stát na prknech, které znamenají svět a Broadway – smrtelná kombinace, jež funguje vždy a všude. Autorka hned od začátku nasadila průměrné tempo, které si podržela po celou dobu a ve vypjatých okamžicích dokonce donutí své čtenáře napětím skoro nedýchat. Před čtenáři se odvíjí romantický příběh plný vzrušujícího jiskření a vzájemné přitažlivosti, která spěje ke svému velkolepému konci.

Velmi ráda čtu romány z prostředí, v kterém se jeviště stává středobodem světa a reflektory míří tím jediným správným směrem nastaveným k úspěchu. Tuto podmanivou atmosféru dokázala autorka vystihnout skvěle a své hrdiny nechala milovat hudbu srdcem i duší, ale možná jsem očekávala od hlavní zápletky o něco víc. Z tohoto prostředí by se dal vytřískat daleko větší „doják“ a ohromující love story, z které si sednete na zadek a ačkoliv zde vše fungovalo tak, jak má, chyběl mi větší drive a šmrnc. Přesto to bylo velmi milé čtení, v jehož středu stojí sympatická dvojice a ani vedlejší postavy nebyly nudné a rozhodně mají čtenáři co nabídnout.

Román Poslední song se bude líbit všem romantickým duším, jež milují fungující chemii mezi hlavními hrdiny a rádi nahlédnou do uměleckého prostředí, v kterém nic není zadarmo a úspěch visí na tenkých vláknech štěstí a možná i náhody.

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ 💔 🤍

Za romantiku i vzrušující četbu plnou hudby a vášně děkuji nakladatelství Albatrosmedia, na jejichž stránkách si můžete knihu Poslední song pořídit.

Autor: Veronika Es.

Listovat knihou můžete zde, na stránkách nakladatelství Albatrosmedia.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *