Recenze

Přímo před očima

PŘÍMO PŘED OČIMA se jí odehrávají vraždy mladých žen, ale ona nic nevidí. Slyší jen přerývaný dech a vzdalující se kroky. Naomi je totiž slepá… Ponořte se do napínavého thrilleru, který vás vezme na zběsilou jízdu plnou vražd, nevyřešené minulosti a mrazivé atmosféry.

Název: Přímo před očima
Autor: Jack Jordan
Překlad: Ingeborg Fialová
Nakladatelství: Katto
Rok vydání: 2021
Počet stran: 412

Naomi Hannahová je od narození slepá. V malém, stísněném městě Balkerne Heights je nešťastná, a proto se rozhodne vzít si život. Než se k tomu odhodlá, narazí na tělo mladé ženy, která byla brutálně zavražděna. Cítí, že na místě činu není sama – někdo ji pozoruje. Naomi sice nevidí vrahův obličej, ale je jediná, kdo jej může identifikovat. Pro Naomi se všechno změní: když je její život v nebezpečí, uvědomí si, jak moc chce zůstat naživu. Zatímco policie pátrá po pachateli a mrtvých osob přibývá, Naomi vyčkává a snaží si odpovědět na otázku, která může ovlivnit její osud: proč ji vrah nechává žít?

¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿ ¿

Krimithriller Přímo před očima je temnou a svižnou knižní záležitostí, v které vás čeká napětí, bezcitné vraždy i staré tajemství, jež mělo zůstat navždy utajeno. Ve středu všeho dění stojí nevidomá mladá žena a události, které se kolem ní odehrávají, zavánějí krví a smrtí.

Příběh je vyprávěn er-formou, v které sledujete všechny důležité indicie vyprávění. Stáváte se tak svědky neviditelného světa Naomi i policejního pátrání po pachateli. Nahlédnout do prostředí Naomi, v kterém se orientuje pomocí asistenčního psa, slepecké hole, zvuků i čichových vjemů je fascinující záležitostí a vy se neubráníte tomu, abyste neobdivovali její vůli, zručnost i odvahu postavit se k této výzvě čelem.

„Prosím, ne!“
Když neznámý přitiskl Naominy dlaně k hlavě nehybného těla, do paží jí vystřelila prudká bolest. Slzy nechala stékat po tvářích. Hladila dlouhé vlasy, pod silnou látkou kabátu nahmatala ňadra a pod nimi bodnou ránu v břiše. Chtělo se jí zvracet.
„Dost, prosím,“ zašeptala, když znovu popadla dech.
Ruce v rukavicích ji pustily. Naomi si instinktivně otřela ústa a nos a cítila, jak jí ruka v latexové rukavici stírá z tváře slzy.
„Zabij mě,“ zašeptala.
Ucítila poslední závan teplého dechu a slyšela, jak se těžké kroky vzdalují a cákají kalužemi.
Zůstala jen ona, tělo a neutuchající déšť.

Autor si pro čtenáře připravil napínavý příběh, v kterém se to dějovými zvraty i zašmodrchanými zápletkami jenom hemží. Zrychlený spád příběhu ještě více umocňují krátké kapitoly a od začátku nastavené vysokorychlostní tempo. Jack Jordan se snaží míchat svými postavami natolik bravurně, že i když svůj soukromý tip máte, stejně si až do samého konce nejste ničím jisti.

Skrz hlavní hrdinku Naomi intenzivně vnímáte tíživou a temnou atmosféru příběhu, jež se ještě více zvyšuje vyšponovanými momenty, v kterých je pachatel na dotek ruky, dýchá jí do tváře, ale ona nemá možnost ho vidět, natož se bránit. Velmi silné okamžiky, v kterých si plně uvědomujete její postižení a nedokážete si představit, že byste ve světě obklopeném jenom tmou dokázali fungovat.

Z osazenstva příběhu nejlépe vyznívá postava Naomi, která má možnost čtenáři nabídnout širokou škálu pocitů a vjemů. Zbytek postav si zařadíte do pestrobarevné stupnice lidských povah, v kterých „záporáci“ umějí zahrát na správnou strunu vaší trpělivosti a několik „sympaťáků“ se také najde. 😉

Čtenáři milující „rychlé“ thrillery, v kterých se na vedlejší dějové odbočky nehledí, budou spokojeni. Svižné tempo, kde se akce a zápletky střídají v intenzivním sledu, vás žene příběhem vpřed a zvyšuje mrazivé napětí, jež se z celého příběhu hrne plnými hrstmi. Čtivý a nenáročný styl vyprávění ještě více přispívá k celkovému, energickému tempu knihy. Pokud právě vy patříte mezi tyto čtenáře, pak neváhejte a sáhněte po novém krimithrilleru z nabídky nakladatelství Katto s názvem Přímo před očima.

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ ❤ 💔

Za vzrušující případ s nevidomou hrdinkou děkuji nakladatelství Katto, na jejichž stránkách si můžete knihu Přímo před očima pořídit.

Autor: Veronika Es.

Ukázku z knihy najdete zde, na stránkách nakladatelství Katto.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *