Recenze

Rande na balkoně

Máte chuť na příjemnou jednohubku, která vás sice nepřekvapí svou originální chutí, ale rozhodně vám nezhořkne v ústech? Romantika namixovaná se svěžím humorem vás pobaví a konečně vám dojde, jak se balkony podceňují. 😉 Knižní novinka RANDE NA BALKONĚ vás vezme do časů karantény, kde může vzniknout i něco krásného.

Název: Rande na balkoně

Autor: Felicia Kingsley

Nakladatelství: Cosmopolis

Rok vydání: 2020

Počet stran: 184

Miláno je sevřené strachem i karanténou z nové infekční choroby. Nikdo nesmí vycházet z domu a příbuzní se musí naučit spolu vycházet 24 hodin denně zavřený mezi čtyři zdi. Dost často je to k nevydržení a ani Didi, která je zvyklá bydlet v Berlíně sama a nyní je nucena se dělit se svou rodinou o celý byt, se najednou nemá kam uchýlit. Jedinou možností tak zbývá vyjít na balkon a alespoň chvíli se nadechnout vzduchu, kde se nehromadí křik a neustálá přítomnost ostatních členů rodiny. Stejný nápad má i soused Alex, který se právě rozešel se svou přítelkyní a díky vládnímu nařízení je nucen se svou ex bydlet i nadále. Jejich náhodné setkání na balkoně se pomalu mění v každodenní schůzky, v nichž se navzájem poznávají, a vypadá to, že ta karanténa nebude až tak špatná. Může něco tak krásného jako je láska vzniknout za takto zvláštních okolností?

„Didi. Co kdybychom – místo toho, abychom se potkali náhodou venku nebo čekali, až ten druhý vyjde – si dali sraz, každý den ve stejnou dobu?“

„Řekl jsi právě, že čekáš, až mě uvidíš vycházet na balkon, nebo se pletu?“ zeptám se s plachým úsměvem a srdce se mi zatetelí.

„Možná… Tak co říkáš?“ naléhá. „Ty a já, budeme mluvit o všem a o ničem, nebo se budeme mlčky dívat ven a nic víc.“

„Schůzka na balkoně,“ opakuji si pro sebe a vychutnávám si lehkost těch tří slov. „Jsem pro.“

Román Rande na balkoně je příjemnou „pohodovkou“, kterou budete mít přečtenou za pár hodin. Nemusíte se bát strastiplných a děsivých informací souvisejících s nemocí. Autorka si dala za úkol zpříjemnit čas v karanténě pozitivní četbou a to se ji opravdu podařilo.

Celý román je napsán ze dvou úhlů pohledů hlavních protagonistů a celý je obalen do humorného kabátku, který vám určitě zvedne náladu. Nechybí ani všudypřítomná společnost sociálních sítí, bez kterých si mnozí svůj život už nedokáží představit a opět se vám potvrdí, že ne všemu, co se na nich objeví, je třeba věřit. Autorka vám mimo jiné ukáže, že i dnešní vztah se může obejít bez elektronické komunikace a návrat ke starému dvoření, kdy byly nepřípustné doteky nebo nedej bože polibky či jiná hříšná smilstva 😉 , má něco do sebe.

„Mezilidské vztahy jsou čím dál rychlejší a zároveň sobečtější. Lidi už si spolu nehrají, nemají trpělivost společně v páru růst a nechat vztah rozvinout.“

Autorka píše lehkou rukou, a i když se příběh řadí k těm jednodušším, je pojat s notnou dávkou emocí, humoru a pozitivních myšlenek, které jsou právě v této době tak potřebné. Oba hlavní představitelé nejsou nijak výjimeční, ale spíše obyčejní, sympatičtí mladí lidé, kteří se náhodou potkali na balkoně a jejich setkání dalo vzniknout jedinečnému vztahu. Co jsem jim ale upřímně záviděla, byl balkon, který vede kolem celého bytu nebo terasa na střeše domu. Jo, tak tohle by se mi také líbilo a je jasné, že takové prostředí k romantice přímo vybízí. 🙂

Pokud vás přepadají chmury a máte rádi romantické příběhy, pak rozhodně sáhněte po této útlé knížce, která vám vykouzlí úsměv na tváři a prožijte spolu s hlavními představiteli jejich Rande na balkoně i nevšední dobrodružství zalité láskou.

Hodnocení: 80 %

Za příjemné a laskavé vyprávění nabité pozitivními myšlenkami děkuji nakladatelství CosmopolisGrada a také za recenzní výtisk knihy Rande na balkoně.

Autor: Veronika Es.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *