Recenze

Rebelky z Oxfordu – Jak ulovit boháče

Hrdé a nezdolné holky z Oxfordu se opět ozvaly a se svojí romancí a smělými plány do budoucna se tentokrát hlásí ke slovu Hattie. Román REBELKY Z OXFORDU – JAK ULOVIT BOHÁČE je čtivou a návykovou záležitostí, která vám kromě romantiky nabídne i několik zajímavých námětů jako např. rovnoprávnost žen či téma nelehkých podmínek horníků v dolech.

Název: Rebelky z Oxfordu – Jak ulovit boháče
Autor: Evie Dunmore
Překlad: Michaela Martinová
Nakladatelství: Grada Cosmopolis
Rok vydání: 2023
Počet stran: 408

Hattie Greenfieldová, dědička bankovního impéria, chtěla v životě „jen“ tři věci – získat uznání v uměleckých kruzích, bít se za správnou věc a provdat se za skutečného džentlmena. Jenže se z donucení ocitla před oltářem s přitažlivým, ale zasmušilým finančníkem Lucianem Blackstonem, jehož temná minulost a bezohledné obchodní praktiky nahánějí britské šlechtě strach. Lucian Blackstone se sám vypracoval a získal obrovské bohatství, jediné, co mu chybí, je společenské postavení. A tak když mu do klína spadne dcera jeho obchodního soka, neváhá a chopí se příležitosti, aby mohl uvést do pohybu své dlouho utajované plány. Svatební cesta do Skotska však ukáže celou situaci v jiném světle. Hattie pomalu poznává Lucianovo pravé já a uvědomuje si, že oba můžou získat všechno – pokud jsou připraveni ztratit svá srdce.

℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘

Román Rebelky z Oxfordu – Jak ulovit boháče je třetím dílem ze série Rebelky z Oxfordu a pokud jste četli předchozí díly, už jistě tušíte, do čeho jdete. Opět vás čeká něžná romance, přívětivé historické prostředí i vášnivé postelové hrátky. 😉 Romantické duše zbystřete, protože tady se dočkáte velké porce lásky, ale také přidané hodnoty ve formě dějepisných informací a čtivého a poutavého stylu psaní.

Příběh je vyprávěn er-formou a po celou dobu jde v těsném závěsu hlavních hvězd. Hattie je trochu komplikovanou, ale velmi sympatickou postavou, která jako její předešlé kamarádky z minulých dílů horuje pro ženská práva a pro své osobní, úspěšné uplatnění v životě. Za „plotnou“ rozhodně stát nechce a právě tato odlišnost je velkým lákadlem pro bohatého finančníka Luciana. Ten má za sebou pohnutou minulost, která ho stále pronásleduje a před sebou velkolepé plány. Sňatek s dcerou britského šlechtice by mu pomohl udělat další krok na cestě za úspěchem a Lucian umí využívat lidi. Jenomže na lásku je krátký a Hattie se mu hodně dostane pod kůži.

Belzebub. Jeden z nejbohatších a nejbezohlednějších obchodníků v Anglii, jehož provázela velmi špatná pověst. Pokud se dalo věřit zvěstem, přivedl několik šlechticů na mizinu. S těma jeho očima, které jako by neznaly radost, zlomeným nosem a býčí postavou, která v ní vyvolávala dojem, že si jako rozcvičku dopřává hod kovadlinou, by se nedivila, kdyby to byla pravda. Málokdo věděl, jak vypadá – byl nepolapitelný jako příznak. A ona ho políbila.

Tahle autorka psát romance rozhodně umí a opět to dokládá dalším výtečným příběhem, v kterém spoutává do tenat lásky nepravděpodobné partnery a její Amorův šíp dokáže zasáhnout svůj cíl s milimetrovou přesností. Skvěle ji funguje propojení romance se zajímavými historickými souvislostmi a celý příběh tak posunují do pozoruhodných vod, jejichž vlny vás příjemně a bezpečně unášejí poutavým příběhem.

Tentokrát se z Anglie posuneme o něco dál do divukrásného Skotska a ději to rozhodně svědčí. Kromě malebného prostředí divoké a nespoutané přírody zažijete i odvrácenou tvář chudoby a nelehké podmínky horníků i jejich rodin. Autorka se nechala inspirovat skutečným neštěstím v uhelném dole a ve svém vyprávění nastínila změnu v zákonech, jež později došla vyslyšení. Stěžejním motem ale stále zůstává boj za práva žen. Toto téma se vine každým jednotlivým dílem série a pokaždé vám dá možnost nahlédnout do další odnože ženského hnutí, které se nevzdává a jde si odhodlaně za svým cílem udělat pro ženy život spravedlivějším. Romantická linka je plná svěžího napětí, jiskřící vášně i humoru a na lechtivé až žhavé scény také dojde.

Román Rebelky z Oxfordu – Jak ulovit boháče se mi moc líbil a okamžitě se vyšplhal na první příčku této série. Hned od začátku vás příběh vtáhne do sebe a pestrý děj, v kterém nechybí zápletky ani dynamické akce, vám nedovolí knihu odložit z ruky. Pro všechny romantiky, kteří se nespokojí jenom s milostnou linkou, ale rádi se dozvědí něco o historii, je tahle série tím pravým ořechovým.

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ ❤ 💔

Za velmi příjemné a poutavé čtení děkuji nakladatelství Grada, na jejichž stránkách si můžete knihu Rebelky z Oxfordu – Jak ulovit boháče pořídit.

Autor: Veronika Es.

Listovat knihou můžete zde, na stránkách nakladatelství Grada.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *