Recenze

Říkej tomu, jak chceš

Můžou dobré úmysly omluvit špatný čin? Bestsellerová autorka Brigid Kemmererová vydala další novinku a musím zkonstatovat, že jsem byla velmi spokojená. Čtivá YA romantika vás okamžitě vtáhne do děje, v kterém se nemáte šanci nudit. Takže asi takhle: ŘÍKEJ TOMU, JAK CHCEŠ, ale tahle autorka ví, jak z vás vymámit emoce. 😉

Název: Říkej tomu, jak chceš

Autor: Brigid Kemmerer

Překlad: Helena Šváchová

Nakladatelství: Albatrosmedia CooBoo

Rok vydání: 2021

Počet stran: 384

Rob býval populárním hráčem lakrosu a dobrým studentem, ale pak jeho otce chytili při zpronevěře a teď je z něj vyvrhel. Po nepovedeném pokusu o sebevraždu se navíc o tátu musí Rob s mámou starat a srovnat se s tím, že i když je táta u nich doma fyzicky přítomný, ve skutečnosti o něj Rob přišel. O Maegan si všichni myslí, že je snaživka, ale i ona má řadu tajemství a problémů. Když spolu Rob a Maegan během matematického projektu skončí ve dvojici, nejsou právě nadšení – vždyť toho o sobě navzájem dost slyšeli. Brzy ale zjistí, že mají víc společného, než kdy tušili.

♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

Román Říkej tomu, jak chceš je YA romance, která vás chytne od první stránky. Tuto autorku jsem sice zaregistrovala, ale ještě jsme neměla možnost nahlédnout do jejich knih. Konečně jsme si k sobě našli cestu a jsem si jistá, že to nebylo naše poslední setkání. 😉

Příběh je vyprávěn ich-formou z pohledu dvou hlavních protagonistů – Roba a Maegan. Pravidelné střídání vám dá možnost nahlédnout do jejich vnitřních pocitů a vidět tak situaci z obou úhlů pohledů. Každý z nich má své skryté tajemství a trápení, jež jim znesnadňuje jejich komplikované dospívání. Postupné sbližování a odkrývání svého pravého JÁ je nabito emocemi a vzájemnou přitažlivostí.

Něco mi přecvakne v hlavě a na okamžik přede mnou nestojí nynější Rob Lachlan, ale ten loňský. Kdysi jsme byli z dvou odlišných světů: populární kluk a šprtka. Pořád jsme z dvou odlišných světů: dcera policajta a syn zločince.
Já každopádně nikdy nebudu holka jako Callie a Rob nikdy nepřestane být Robem Lachlanem, ať už jeho táta provedl cokoli. Včera večer jsem byla trochu ztřeštěná z toho piva. Dneska jsem naprosto střízlivá – a nejsem si tak docela jistá, co tady dělám.

Autorka má neuvěřitelně čtivý styl psaní, který vám umožní plně se ponořit do vystavěného děje. Množství energií nabitých zápletek, které se na oko tváří jako nepodstatné, jsou ve skutečnosti silným táhlem celého příběhu. Přímočarý ráz vyprávění, v kterém se řeší emocionální potřeby hlavních hrdinů, není utahaný, ba naopak má sílící energii, jež útočí na vaše emoce.

Vystavěná zápletka není nijak složitá a příběh by mohl zapadnout ve vodách průměrnosti, ale pod hlavní dějovou linkou se vine stěžejní téma knihy – společenská stigmatizace, která celé vyprávění posunuje do atraktivní četby s přidanou hodnotou. Vyvržení ze společnosti, osamělost, jak dlouho platit za své chyby i otázka opravdového přátelství jsou dalšími zásadními náměty příběhu, které vás donutí k přemýšlení.

Středoškolská romance Říkej tomu, jak chceš je prostoupena emocemi, které se odrazí i ve vás. Nechte se vtáhnout do příběhu, který řeší důležité společenské otázky, a poznejte sympatické hrdiny, kteří se se životem umí poprat. Já byla velmi spokojena a jdu se podívat i po dalších románech této úspěšné autorky. 😉

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ ❤ ❤

Za velmi výživnou romantiku se společenským přesahem děkuji nakladatelství Albatrosmedia, na jejichž stránkách si můžete knihu Říkej tomu, jak chceš pořídit.

Autor: Veronika Es.

Listovat knihou můžete zde, na stránkách nakladatelství Albatrosmedia.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *