Recenze

Šéf, co tě nadzvedne

Román ŠÉF, CO TĚ NADZVEDNE je nenáročnou oddechovkou, v které vás přivítá sexy maník s příšerným chováním a novinářka, jež se ocitla na životní křižovatce. Ponořte se do romantiky a nakoukněte pod povrch úspěšného muže, jehož emoce jsou pod bodem mrazu do chvíle, než potká všetečnou soupeřku. 😉

Název: Šéf, co tě nadzvedne
Autor: Winter Renshawová
Překlad: Jana Rajnyšová
Nakladatelství: Beta – Dobrovský
Rok vydání: 2023
Počet stran: 312

Po bolestné zkušenosti se smrtí si uvědomím, že je načase změnit život. A to zásadně. První na řadě je moje práce. Práci novinářky miluju, ale svého šéfa, mediálního magnáta Westa Maxwella, nemůžu vystát. Jednoho dne mě donutí, abych v časovém presu přepsala celý článek, na kterém dřu, a tak sepíšu pořádně jízlivý sloupek na jeho počest a pak dám s plnou parádou výpověď. Ale West mě tak snadno nepustí. Nabídne mi novou, nečekanou pozici: dělat mentorku jeho vzpurné dospívající neteři. Bůhví proč s tím nakonec souhlasím – ráda pomáhám lidem a zároveň musím přiznat, že jsem zvědavá, jaký se za magnátem skrývá člověk. Záhy ale zjistím, že můj nový úkol je ještě větší výzva, než jsem očekávala. Čím víc poznávám soukromou stránku záhadného šéfa, tím víc nahlížím i do jeho srdce, které skrývá za ledovou fasádou. Stará Elle Westa nenáviděla… ale možná – jen možná – ho nová Elle dokáže zkrotit.

⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓

V románu Šéf, co tě nadzvedne na vás vykoukne nejen očekávaná romantika, ale i několik závažných témat, které posunují příběh do zajímavějších vod. Chemie zde funguje bez obtíží, vzájemná přitažlivost nabírá na obrátkách a romantické srdce čtenářek se chvěje nedočkavostí. 😉

Příběh je vyprávěn ich-formou ze dvou úhlů pohledů hlavních protagonistů. Elle je novinářka, kterou práce dost baví, ale po bolestné životní zkušenosti má pocit, že by se měla posunout dál. Hlavně dál od svého nemožného šéfa Westa, který je studený jak psí čumák a šíří kolem sebe nepříjemné napětí. Jenomže to by ji musel tento sexy mediální magnát pustit z háčku. Zrovna teď by se mu hodila mentorka pro jeho vzpurnou neteř, s kterou nemůže najít společnou řeč. Podaří se Elle dostat pod slupku pubertální Scarlett a nahlodat nepřístupnou zeď, kterou si kolem sebe vystavěl West?

Zavřu oči, ale je těžké odpočívat, když se mi v hlavě nepřestává líhnout milion scénářů typu „co kdyby“, přičemž ten nejpalčivější se točí kolem muže, co teď sedí na tvrdé nemocniční židli po mém boku. Všechny pochybnosti, obavy a nejistoty, které mě trápily od té noci, kdy mi West přiznal, co cítí, mi najednou ve srovnání s tímto okamžikem přijdou nicotné.
Někdy je strašný kretén.
Někdy je opravdu příšerný.
Ale jindy, jako třeba právě teď… je nejlepší.

Autorka píše nenáročným stylem, který je čtivý a bez popisných oklik jde přímo k jádru věci. Ačkoliv by se mohlo zdát, že se jedná o čistou romantiku, v které holka od fochu napravuje hlavu svému šéfíkovi, autorka přidružuje k příběhu další odnože, které pro mě osobně byly daleko zajímavějšími než samotná romantická linka. Hodně mě bavila skrumáž kolem nešťastné, pubertální neteře a byla jsem velmi zvědavá, kudy se budou ubírat její další kroky v životě, který se s ní nemazlil. Trochu tajemství vnáší do vyprávění i utajená minulost mužského hrdiny, kterou vám autorka uvolňuje pozvolna a na její vyvrcholení si budete muset počkat až do samého závěru.

Mohlo by se zdát, že o emoce tady nebude nouze a autorkou budou vyšponované na maximum, ale jelikož se dějová osa odvíjí hodně po povrchu, tak i emoce spíše zvolna pobublávají pod pokličkou a nedostanou možnost utéct z hrnce a projevit se v plné síle. Hlavní postavy jsou letmo nahozené a přizpůsobují se celkovému pojetí příběhu, který má zřejmě za úkol příjemně pobavit a nabídnout čtenářkám romantický příběh s několika zápletkami, což se mu i podařilo.

Román Šéf, co tě nadzvedne je další fajn oddechovkou úspěšné autorky romancí Winter Renshawové a ti čtenáři, kteří ji už dobře znají, budou jistě opět spokojeni. Mně se sice příběh celkem líbil, ale výrazně mě neoslovil, ostatně s touto spisovatelkou to mívám trochu jako na houpačce a tentokrát jsem se nějak špatně odrazila nebo co… 😉 Fanoušci romantických příběhů by ale mohli být nadšeni a užít si tak příjemnou oddechovku i romantiku v jednom a zapomenout na starosti všedních dnů.

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ 💔 🤍

Za romantickou oddechovku děkuji nakladatelství Beta – Dobrovský, na jejichž stránkách si můžete knihu Šéf, co tě nadzvedne pořídit.

Autor: Veronika Es.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *