Recenze

Sestřičky pod jmelím

I tyhle skvělé holky chtějí prožít Vánoce a vypadá to, že si SESTŘIČKY POD JMELÍM užijí spoustu legrace, ale i trápení. Válka totiž ještě neskočila… Nenechte si ujít další poutavé osudy zdravotních sestřiček.

Název: Sestřičky pod jmelím
Autor: Donna Douglasová
Překlad: Petra Klůfová
Nakladatelství: Euromedia Group Ikar
Rok vydání: 2022
Počet stran: 360

Je rok 1941 a sestřičky v Nightingale čelí zatím nejtěžší zimě. Všichni se potýkají s nedostatkem, v novinách už píší jen o stále větších ztrátách a porážkách. Britové jsou unavení a demoralizovaní, nemocnice Nightingale trpí také. Millie nedávno ovdověla a musí se vypořádat s majetkovými záležitostmi. Potkává se ovšem také s dávnou láskou a vzpomínky na nemocnici opět ožívají. Jess se stěhuje proti své vůli na venkov. Náladu jí však zvedne příjezd Effie, která utíká z Irska a doufá, že na vesnici najde klid. Brzy však dívce zkříží cestu pohledný Kit. Vánoce se kvapem blíží, dokáže úkryt na klidném venkově ochránit naše hrdinky před trápením s láskou?

℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘

Román Sestřičky pod jmelím je sedmým dílem ze série Nemocnice Nightingale a opět se budeme nořit do rozmanitých osudů hlavních hrdinek, jejichž život je spjat s nemocnými pacienty. Pestré vyprávění je zasazeno do válečného období a sestřičky mají plné ruce práce, přesto si najdou čas na lásku i přátelství.

Příběh je vyprávěn er-formou a jde ve stopách hlavních hrdinek – odvážných sestřiček, jejichž životy jsou zmítány válkou, milovanou prací i láskami. Holky se tentokrát i s nemocnicí přesunuly na venkov a ani tady nepřijdete o zábavné a bolestné okamžiky, které budou provázet slzy i smích. Každá z nich se pere se svými osobními problémy a naštěstí se pomocná ruka vždy najde. Někdy je to přátelská ruka kolegyň a někdy zamilovaná, chlapská ruka. 😉

„Osobně s tím nesouhlasím, Místo matky dědice Billinghurstu je tady. Máš synovi vštěpovat jeho práva a povinnosti šlechtice, a ne vynášet nočníky cizím lidem!“ Při té představě se zhnuseně otřásla. „Ten nesmysl pusť jednou provždy z hlavy, Amelie!“
„Ne, babičko, z hlavy to nepustím,“ namítla tiše.
„Prosím?“
„Uvědomuji si, že ses s mým studiem na zdravotní sestru nikdy nesmířila, ale tu práci miluju.“ Millie se pro jistotu nepodívala babičce do očí. „V nemocnici jsme si poprvé v životě připadala užitečná. Nebyla jsem jen lady Amelia, naivní debutantka, co vyhlíží ženicha, ale pomáhala jsem lidem.“

Autorka píše velmi čtivě, ale rozhodně nezaměňovat s plytkostí, protože její styl oplývá citlivostí a vnímavostí. S přehledem plete nitky osudů svým hrdinkám a staví je před rozhodující životní předěly, které jim zamávají s emocemi i samotným životem. Dojemná a velmi realisticky vykreslená dějová osa se kromě samotného poslání zdravotní sestry zaobírá i vztahy. A nejsou to jen soukromé pletky, i poměry na pracovišti či pevná přátelství se prolínají celým dějem a vyvolávají ve svých čtenářích záchvěvy emocí.

Autorka má skvělý tah na branku a do svého děje neustále vmíchává zajímavé zápletky a překvapivé zvraty, které zvyšují tempo knihy a nedovolí vám knihu odložit z ruky. Nemůže samozřejmě chybět ani romantika, která se už stala stabilní součástí této série.

Musím přiznat, že tahle série je návyková. Jednou tuto knižní drogu ochutnáte a už se vezete a vězte, že je to chuť velmi lahodná. 😉 Vaše zvědavost z dalších osudů těchto holek i jejich životních eskapád je ukojena až s příštím dílem a já doufám, že tohle ještě stále nebyl konec… Pokud máte rádi rozmanité životní osudy, v kterých se ženy perou s nástrahy života odvážně a s hlavou vztyčenou, pak sáhněte po románu Sestřičky pod jmelím a doporučuji číst od prvního dílu. Emoce a romantika zaručeny.

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ ❤ 💔

Za další skvělé příběhy sestřiček děkuji nakladatelství Euromedia Group. Knihu Sestřičky pod jmelím si můžete pořídit na stránkách knihkupectví Luxor.

Autor: Veronika Es.

Listovat knihou můžete zde, na stránkách Knižního klubu.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *