Recenze

Zahrada kouzel

Tak tohle byla velká paráda. Láskyplné i bolestivé vyprávění o krásách i magii života vám nabídne román ZAHRADA KOUZEL. Waverleyovic rodina byla vždycky divná a kouzelný strom na jejich pozemku, který vidí do budoucna, k oblíbenosti rozhodně nepřispívá. Ponořte se do dojemného i mystického vyprávění, které vás osloví romantikou i magií.

Název: Zahrada kouzel
Autor: Sarah Addison Allenová
Překlad: Iveta Poláčková
Nakladatelství: Euromedia Group Ikar
Rok vydání: 2022 – 2. vydání
Počet stran: 248

Romantický příběh dvou sester z malého městečka v Jižní Karolíně, které mají magické nadání a trable s láskou. Claire pěstuje na zahradě jedlé květiny, z kterých vaří kouzelné delikatesy a mění jimi životy lidí, Sydney dokáže česat a líčit tak, že vyzdvihne to, co je na každém nejkrásnější. Přesto se Claire bojí lásky a Sydney utíká od násilnického manžela. Pomůže jim kouzelné muškátové víno, které k vám přiláká toho, koho nejvíc potřebujete?

℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘

Román Zahrada kouzel je nádherným čtením o síle života a lásky. Tato kniha vás okouzlí magií spojenou s přírodou i romantickou dějovou osou a nadchne všechny čtenáře holdující dojemným a výrazným příběhům.

Příběh je vyprávěn er-formou a sleduje dění kolem Waverleyovic domu v Bosconu. Ženy z této rodiny se rodí se stigmatem, který je předurčuje k mystickým schopnostem. Jejich zahrada je plná magických rostlin a hlavně jedné staré jabloně, jejíž nadpozemská síla dává možnost nahlédnout do budoucnosti. Zapadnout s tímto dědictvím mezi ostatní usedlíky bylo a je takřka nemožné a obě sestry se s tím perou po svém. Někdy je ale potřeba spojit své síly a postavit se k minulosti i nevyjasněním okolnostem čelem, a když se k tomu přidá ještě láska, tím lépe. 😉

„A proč ta jablka zakopáváš?“
„Aby je nikdo nejedl.“
„Proč nechceš, aby je někdo jedl?“
Claire na chvíli zaváhala. „Protože když to jablko sníš, ve snu se ti ukáže největší událost tvého života. Pokud je to něco pěkného, hned ti bude jasné, že nic z toho, co v budoucnu uděláš, ti nepřinese takovou radost. A pokud je to něco ošklivého, celý zbytek života budeš muset žít s vědomím, že se ti přihodí něco špatného. Něco takového by lidé neměli vědět.“

Okouzlující, dojemné i dechberoucí čtení, které je napsáno s velkým citem a přehledem. Živý a čtivý styl vyprávění, který je spojen s jistou magií vás pozve do své něžné náruče a představí vám poutavý příběh plný lásky, kouzel i napětí. Je to nenáročná oddechovka, ale napsaná s přidanou hodnotou fantasy a pestrých emocí. Moc se mi líbila zakomponovaná kouzla do románu. Okamžitě a bez váhání bych chtěla žít v této magické zahradě, v které rostou kouzelné byliny, jež dokáží s lidmi dělat divy a kde vás tajemná jabloň láká k hříchu.

Z této knihy sálá neuvěřitelná energie, která vás ohromí a nadchne. Použitá romantika zde není nijak přeslazená ani vyčnívající z děje, ale příjemně a s něhou doplňuje příběh o vztazích, osobních trablech i ojedinělých láskách. Navíc ženy z této rodiny jsou velké sympaťačky, a i když je každá jiná a mají naprosto odlišné starosti, síla rodinného pouta je zde patrná z každého řádku.

Já byla velmi spokojená a v pozitivním slova smyslu hodně překvapená nádherným románem Zahrada kouzel a už teď je mi jasné, že se k této knize ještě vrátím. Máte-li rádi emočně silné příběhy, v kterých se vztahy dost řeší, láska nestojí opodál a nádavkem se vám ještě dostane pořádný kopec magie a mystiky, pak se rozhodně poohlédněte po této kouzelné knize.❤

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ ❤ ❤

Za krásný, něžný i magický příběh děkuji nakladatelství Euromedia Group. Knihu Zahrada kouzel můžete pořídit na stránkách knihkupectví Luxor.

Autor: Veronika Es.

Knihou můžete listovat zde, na stránkách Knižního klubu.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *