Recenze

Sny jako řeč nevědomí

Nevědomí se prodírá na povrch ve vašich snech, avšak jen málo lidí má potřebné informace k tomu, aby své sny brali vážně a aby rozuměli jejich řeči. Kniha SNY JAKO ŘEČ NEVĚDOMÍ z nakladatelství Portál vám pomůže porozumět snům. Vraťme se ke svým snům, vizím a rituálům.

Název: Sny jako řeč nevědomí

Autor: Robert A. Johnson

Nakladatelství: Portál

Rok vydání: 2020

Počet stran: 232

Nevědomí je součástí našeho JÁ. Je to hluboký zdroj našich niterných informací, ke kterému se díky této knížce můžeme dostat. Porozumíte mu tehdy, vydáte-li se po jedné ze dvou cest: porozumění snům a aktivní imaginaci. Kniha ve čtyřech krocích nabízí praktický přístup, jak porozumět vašim snům a využít všechny dostupné informace ke sjednocení bytostného JÁ. Pronikněte spolu s autorem do tajuplného světa snů a zkuste jim lépe porozumět, co všechno vám vaše nevědomí chce říct.

⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓

Nakladatelství Portál si pro své čtenáře připravilo další knihu ze žánru seberozvojové literatury. Tentokrát vám bude chtít pomoct proniknout, díky knize Sny jako řeč nevědomí, do vašeho nevědomí a pochopit tak své sny, které vám sdělují informace o vašem bytostném JÁ.

Kniha je členěna do tří hlavních kapitol: 1. Úvod: nevědomí a jeho jazyk, 2. Práce se sny a 3. Aktivní imaginace. Pro mě nejvíc atraktivní byla druhá část Práce se sny, v které se dozvíte o metodě čtyř kroků: a) hledání asociací, b) propojení snových obrazů, c) výklad snu, d) provádění rituálů na konkretizaci snu. V této části autor ke svému výkladu hojně použil i příklady snů včetně jejich vysvětlení.

Robert A. Johnson vás seznámí se spoustou informací, které vás budou vést k pochopení sebe sama a vysvětlí vám smysl „snových příběhů“, které se s vámi snaží komunikovat. Obrátíme-li se k vlastním snům a budeme-li se upřímně zabývat symboly, které tam nalezneme, obvykle se dozvíme většinu z toho, co potřebujeme znát o sobě samých i o smyslu svého života. Dokonce i krátký, zdánlivě bezvýznamný sen se nám snaží sdělit něco, co potřebujeme vědět. Sny nikdy neplýtvají naším časem. Přemůžeme-li se a vyslechneme si i „malé“ sny, zjistíme, že obsahují důležitá poselství.

Mimo jiné se také dozvíte, že naše nevědomí s námi komunikuje dvěma způsoby – buď pomocí snů, nebo díky naší představivosti. Určitě znáte omílanou větu: „To se ti jenom zdá“, ale ve skutečnosti si nikdo nic v představách nevymýšlí. Obrazy a symboly, který se v představách objevují pocházejí z našeho nevědomí.

„Niterný život, jejž popsal Jung, je skrytým životem, který všichni žijeme, dnem i nocí, neustále doprovázeni nevědomým, vnitřním bytostným JÁ. Když je lidský život v rovnováze, vědomá mysl a nevědomí žijí spolu ve vztahu. Mezi těmi dvěma úrovněmi neustále proudí energie a informace, když se obě setkávají v říši snů, vizí, rituálů a představivosti.“

Budeme-li se snažit vnitřní svět ignorovat, tak jak to dělá většina z nás, nevědomí si najde svou cestu do našeho života prostřednictvím patologie: psychosomatických symptomů, nutkavých pohnutek, depresí a neuróz.

Autor knihy Robert A. Johnson byl jungiánským psychoterapeutem a fascinace tímto zakladatelem analytické psychologie je na knize znát. Vychází z jeho techniky jak promlouvat se svým nevědomím a k tomu dodává své vlastní postřehy. Zemřel v září 2018 ve věku 97 let.

Celá kniha je napsána srozumitelným jazykem, takže i pro nás laiky je snadno pochopitelná. Občas se mi stávalo, že jsem se k nějakému odstavci musela vracet. Většinou to bylo z toho důvodu, že jsem si potřebovala do hlavy dostat důležitou informaci pro mě nebo proto, že čtení této knihy nelze praktikovat v kuse celý den. I mozek se někdy unaví 😉 .

Pokud se zajímáte o vaše sny a chtěli byste jim lépe porozumět, pak publikace Sny jako řeč nevědomí vám bude dobrým rádcem a vítaným společníkem na vaší cestě k poznání.

Hodnocení: 98 %

Za inspirující návštěvu do říše snů děkuji nakladatelství Portál a samozřejmě také za recenzní výtisk knihy Sny jako řeč nevědomí.

 

Autor: Veronika Es.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *