Recenze

Stejná jako ona

Světová bestsellerová autorka Nora Roberts má výtečnou formu a dokládá ji novým románem STEJNÁ JAKO ONA. Romantický příběh s detektivními prvky vás opět příjemně pobaví a nadchne svojí atraktivní zápletkou. A připravte se do cvičebního, tentokrát budete ohýbat své tělo jógou „imrvére“. 😉

Název: Stejná jako ona
Autor: Nora Roberts
Překlad: Soňa Tobiášová
Nakladatelství: Alpress
Rok vydání: 2022
Počet stran: 408

Adrian Rizzová je bývalou dětskou hvězdou videí o fitness, jimiž se proslavila její matka. O deset let později se konečně podaří i jí prosadit se s vlastní sérií. V pozadí ale číhá hrozba. Už několik let dostává Adrian dopisy, z nichž mrazí. Že by měly něco společného s tragickou nehodou, při níž kdysi zemřel její otec? Matka bere nebezpečí na lehkou váhu, ale výhrůžky přejdou od slov k činům…

δ δ δ δ δ δ δ δ δ δ δ δ

Výživný román z pera úspěšné spisovatelky nese název Stejná jako ona a opět se jedná o velice čtivý příběh plný romantiky i napětí. Svět jógy a zvrácených padouchů vás bude bavit i fascinovat a vy s nedočkavostí budete obracet stránky, na kterých vás čeká dostatek překvapivých zápletek i emocí.

Příběh je vyprávěn er-formou a jde ve stopách hlavní hrdinky Adrian. V jejím životě se už od dětství neustále něco děje a rozhodně to nejsou samé pozitivní věci. Komplikované dětství i dospívání ji zformovalo ve statečnou mladou ženu, která si jde tvrdě za svým, ale nezapomíná ani na rodinná pouta, jež ji poskytli její prarodiče. Vsunutá další dějová linka se úzce dotýká temného pachatele, jenž svoji pozornost zaměřil na ženské pokolení a rozhodně se s nimi nepáře.

„Myslíš, že se schováš, že kam utéct máš?
Ach ne, má drahá, v to snad nedoufáš.
Roky na mě tajně myslíš, mou tvář uvidíš hned
v tu chvíli, kdy pokusíš se nadechnout naposled.“

Další čtivý příběh od Nory Roberts, který vás vtáhne do vyprávění hned od samého začátku. A právě toto autorka ovládá na jedničku. Dějová „bomba“, kterou na vás shodí hned v úvodu, vám nedá šanci couvnout od knihy a další zápletky, jež naroubuje na hlavní osu, ještě více vyvolávají ve čtenáři žádoucí zvědavost a neklid. Vsunutá detektivní linka má všechny atributy krimi románu a dokáže čtenáře šokovat svojí nelidskostí i psychopatickou atmosférou. Samozřejmě nemůže chybět romantika a i když už od začátku tušíte, kudy se bude love story ubírat, toužíte po potvrzení vašich domněnek, které se neobejdou bez vzrušujícího jiskření a vzájemné přitažlivosti.

Autorka svůj děj umístila do světa pohybu a musím zkonstatovat, že se jí to podařilo náramně, protože dokonce i já, jakožto lenoch par excellence, jsem zatoužila rozhýbat své ztuhlé končetiny a protáhnout si celého člověka. 😉 Nahlédnete pod ruce špičkových fitness trenérů a jóga v podání hlavní hrdinky vás okouzlí a nadchne. Důležitým rysem autorčiných románů je také rodinná pospolitost, kterou dokáže vypíchnout v ten nejpříhodnější okamžik a vyvolat tak ve čtenáři okamžitou emoční odezvu. Ano, předpokládáte správně, budete se dojímat a ne jednou.

Pokud máte rádi Noru Roberts, román Stejná jako ona vám padne do noty. Já byla velmi spokojena a netrpělivě budu vyhlížet další její knižní počin. Romantika, napětí, skvěle vystavěný příběh i dostatek emocí na vás bude čekat v příběhu, který vás bude bavit i dojímat.

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ ❤ 💔

Za další výživné romanticko – detektivní čtení Nory Roberts děkuji nakladatelství Alpress, na jejichž stránkách si můžete knihu Stejná jako ona pořídit.

Autor: Veronika Es.

Ukázku z knihy najdete zde, na stránkách nakladatelství Alpress.

 

Mohlo by se vám také líbit...

1 komentář

  1. […] na celou recenzi knihy Stejná jako onaRecenze na knihu Stejná jako ona (databazeknih.cz)Recenze na knihu Stejná jako ona (knihazaknihou.cz)Odkaz na recenzi knihy Stejná jako ona (Knižní svět) Přejít do e-shopu […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *