Recenze

Sůl pradávných slz

Mnozí z nás mají občas pocit, „že žijí ve špatné době“ či,  „že se do této doby nehodí“. Ovšem hlavní hrdinové nové knihy z produkce nakladatelství Grada – Metafora  – Julie a Magnus z románu Sůl pradávných slz ,tyto pocity zažívají v podstatě neustále. Ve svém současném životě jsou oba dva neukotvení a rozhodně si nepřipadají šťastní…  Navíc se jim zdají sny, ve kterých realisticky sdílí tělo a Osud s dávnověkými Vikingy… Projděte závěsem upředeným ze zapomnění a smrtelnosti, vstoupíte do minulých životů, které ukrývají klíč k budoucnosti.

Název: Sůl pradávných slz

Autor: Brian M. Talgo, Brynjulf Haugan

Nakladatelství: Grada – Metafora

Rok: 2020

Počet stran: 336

Začtěte se do originálního dobrodružného příběhu plného napětí a romantiky. Čeká vás cesta do drsné a nelítostné doby Vikingů…  Dvou lidem ze současného Osla Osud poodhalí roušku dávného tajemství grónských Vikingů a vyjeví jim jejich předurčení. Navíc oba hrdinové v současnosti musí čelit výzvám, které jsou na hraně toho, co se dá zvládnout… Držte jim palce a čtěte, ať se dozvíte, jak budou čelit všem výzvám pradávných Bohů.

Summa summarum

Máte rádi Vikingy, tajemno, mystiku a vše okolo minulých životů? V případě kladné odpovědi, vězte, že nakladatelství Grada – Metafora vydala z brusu novou knihu a právě pro Vás 🙂 . Výtisk vybavila šitou vazbou, tvrdými deskami  a s lesklým přebalem. Příběh je psaný v er – formě a sleduje osudy 2 hlavních hrdinů Julie a Magnuse, které ze začátku nespojuje zhola nic, pouze živé sny obsahující hluboké vhledy do doby dávných Vikingů a různé fobie. Julia má strach z vážných vztahů a bytostně se straní dětí. Magnus „čeká na tu pravou“ a vede dosti neutěšený život umělce… Tito dva cizí, zcela rozdílní lidé, mají zjistit, že v lidském životě není „nic náhoda“ a že „vše má svůj důvod“ – i když někdy maskovaný a zavátý silnou vrstvou prachu a zapomnění.

Pokud jste romantici a víra v minulé životy vám „není proti srsti“, pak jsem si jistá, že knihu „zblajznete“ na to tata. Staří Vikingové jsou sami o sobě „in“ a věčná lásky odolávající smrti i času je téma, které snad nikdy neomrzí – takže se dá říci, že autoři vsadili na jistotu 🙂 . Styl knihy je čtivý, nenáročný – prostě si u něj krásně odpočinete :). Kniha se mi líbila – sice nic, co bych nečekala – ale příběh mě bavil. Knihu Výsledek obrázku pro heart doporučuji  čtenářům, kteří s obdobnou literaturou začínají – v opačném případě se vsadím, že od začátku budou tušit, jakým způsobem bude příběh gradovat a jak skončí.

Hodnocení: 87%

Za romantiku s výletem do dob minulých děkuji nakladatelství Grada – Metafora a zároveň i za recenzní výtisk.

 

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *