Recenze

Tajemství našich chrámů

Když vstoupíte do chrámu Páně, ocitnete se – v jistém slova smyslu – mimo čas a prostor. A pokud se ztišíte, třeba k vám začnou promlouvat pradávné mystické a ezoterické symboly zašifrované v tvářích kamenných světců, kostelní výzdobě či v obrazech. Nechte se zlákat tajemstvími, která v sobě po staletí ukrývají naše kostely a čekají na tu pravou osobu, která rozluští jejich poselství. Zasvěceným průvodcem po zázračných a mystických místech vám může být nová kniha Tajemství našich chrámů z nakladatelství Alpress.

Název: Tajemství našich chrámů

Podtitul: Magie, symboly a záhadné jevy

Autor: Jan A. Novák

Nakladatelství: Alpress

Rok: 2020

Počet stran: 296

Oficiální anotace

Když z ruchu ulice a denního světla vstoupíte do chrámu, ocitnete se rázem v úplně jiném světě a to, co nezasvěcenému připadá jen jako výzdoba, jsou vlastně symboly s hlubokým významem a zašifrované tajné vědomosti.

„… I pod kostely a u nich se ovšem nachází dost hříšníků, jejichž duše uvízly tak nějak mezi světy. Tahle existenční nejistota jim zřejmě způsobuje stejný neklid jako existenční nejistota ve světě živých – u nich se to ovšem neprojevuje neurózami, ale zjevováním, strašením a podobnými nepříjemnými symptomy. Chrámy, jejich podzemí a bezprostřední okolí tedy jsou pro pozorování bubáků všeho druhu stejně vhodnými lokalitami jako staré hrady, hřbitovy a popraviště. Ale zdaleka ne všechny nadpřirozené úkazy kolem církevních staveb mají původ v záhrobí. Kostel je místo pro komunikaci s nebem, bylo by tedy divné, kdyby se tu neděly zázraky a zjevení, které přicházejí shůry. … „

℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘

$title

Novák Jan A.

Spisovatel, publicista a novinář různorodých zájmů se po studiích věnoval mimo jiné potápění a fotografování pod vodou. Fascinují ho záhadné a nevysvětlitelné jevy. Nejprve publikoval časopisecky a později autorsky připravil celou řadu knih, jejichž tematika se týká především záhad, ale najdeme mezi nimi také literaturu faktu, populárně naučné publikace a sci-fi. (Foto, text zdroj: Alpress)

Summa summarum

Nejnovější kniha pana spisovatele J. A. Nováka vychází s tvrdými deskami a pevnou vazbou. Publikace má oblíbený kabelkový formát a není nijak obsáhlá. Pokud znáte dřívější autorovu tvorbu, víte, že se máte těšit na čtivo plné neotřepaných, „neohraných“ informací, knihu vysvětlující historická a vědecká fakta s takovou lehkostí, že k četbě spolehlivě přitáhnou i „nestudijní 🙂 “ typy a texty, ze kterých srší autorův smysl pro inteligentní humor a nadsázku. Ten, kdo se s panem spisovatelem setkává poprvé, může mrknout na Databázi a letmým pohledem zjistí, že autorovy tituly jsou u čtenářů oblíbené a v drtivé většině mají vysoké hodnocení.

Samotný obsah knihy je rozdělen do 6 samostatných kapitol:

Úvod 
1. Na pradávných svatých místech
2. Svatá armáda 
3. Tajemství stavitelů chrámů 
4. Obrazy z neznáma 
5. Zázraky, zjevení, duchové a strašidla
6. Chrámy na vodě a drahých kovech 
Malý slovník 
Literatura

Čtenář se může těšit na fantastickou jízdu napříč staletími i Českou republikou 🙂 . Pokud se o podobná témata zajímáte, některé informace vám nebudou neznámé, ovšem díky autorovu osobitému stylu se při „jejich opáčku“ nudit nebudete. Ostatní možná budou překvapeni odhalením, jak blízko mají sakrální stavby a posvátná místa blízko k magii, okultismu a že v mnoha případech odkazují (přímo či nepřímo)na pradávné pohanské Bohy. Autor v knize dále zmiňuje životopisy nejuctívanějších světců v našich zemích v době středověku a srovnává pověsti s historickými fakty, pověsti vážící se k jednotlivým pozoruhodným místům a jevům.

Kniha se mi líbí, oceňuji nejen atraktivní námět, ale i odlehčený, nenucený styl psaní, který vás prožene textem svižným tempem. Já jsem knihu četla cca 3 hodiny. Doporučuji Výsledek obrázku pro heart všem záhadologům, duchařům, mystikům, okultistům, ezoterikům a zvědavcům 🙂 .

Hodnocení: 100% Výsledek obrázku pro heart

Za skvělého průvodce po mystických a strašidelných místech děkuji Výsledek obrázku pro heart nakladatelství Alpress. A zároveň i za výtisk poskytnutý k recenzi.

 

Mohlo by se vám také líbit...

1 komentář

  1. […] Odkaz na celou recenzi knihy Tajemství našich chrámů Přejít do e-shopu Category: RecenzeOd Miroslava Ruprechtová9.7.2020Tags: Záhady Sdílet tento příspěvek Share on FacebookShare on Facebook […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *