Recenze

365 tipů pro vysoce citlivé lidi

Patříte k lidem, kteří až příliš intenzivně vnímají naladění lidí ve svém okolí? Jste empatičtí a stává se vám, že se natolik „rozdáváte“ ostatním, až jste z toho sami unavení, vyčerpaní nebo dokonce nemocní? Dr. Judith Orloff napsala knihu, která bude užitečným denním rádcem pro každého vysoce citlivého jedince.

Název: 365 tipů pro vysoce citlivé lidi

Podtitul: Jak se cítit dobře po celý rok

Autor: Judith Orloff

Nakladatelství: Grada

Rok: 2020

Počet stran: 392

Pokud jste empatičtí, knížka s názvem 365 tipů pro vysoce citlivé lidi se jistě stane vaším přítelem a laskavým průvodcem celým kalendářním rokem: od ledna až do prosince.

Každý den v ní najdete originální inspiraci, jak si poradit se stresem a zahlcením smyslů, postupy, jak převzít kontrolu nad svými emocemi a zklidnit se. Dále publikace obsahuje léčivé meditace a mnoho dalších tipů na péči o duši.

℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘

Judith Orloff

An Interview with Dr. Judith Orloff: Learning to Surrender | WVTF– je psychiatrička, která má soukromou praxi v Los Angeles a působí na psychiatrické klinické fakultě Kalifornské univerzity v Los Angeles. Specializuje se na léčbu vysoce citlivých a vysoce empatických lidi. Doktorka Orloff je sama vysoce citlivou osobou a kombinuje moudrost konvenční medicíny se špičkovými poznatky z oblasti intuice, spirituality a energetické medicíny. Je autorkou bestsellerů deníku New York Times, její dílo bylo prezentováno v pořadu The Today Show televizní stanice NBC a dále na stanicích CNN či PBS a v magazínu Oprah Winfrey O, The Oprah Magazine. (Foto Judith Orloff zdroj.  Text (zkráceno KM): Grada)

℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘

Summa summarum

Nakladatelství Grada vydalo titul 365 tipů pro vysoce citlivé lidi s krásnou něžnou, květinovou ilustrací na deskách. Kniha má brožovanou vazbu a je tištěna na sněhobílém papíru. Kniha obsahuje Úvod a  ve stručnosti představuje autorku textu. V úvodu se dozvíme, komu je kniha určena a jak jí používat: podobně jako „věčný“ kalendář, s tím, že na každý den v roce čtenářům autorka nachystala motivační článek s jasně definovaným „Záměrem pro dnešní den“.  Tím rozumějte kratinký odstaveček , který lze považovat za afirmaci – utvrzování sama sebe v rozhodnutí pracovat na své osobní emoční stabilitě a vlastním osobním štěstí. Autorčiným cílem je, aby čtenář získal sebejistotu, naučil se rozvíjet dary citlivosti, vhodně řešil konfliktní situace, praktikoval soucit, nastavoval zdravé hranice sobě i druhým a nepřebíral na sebe pocity a emoce z okolí.  Zkušená psychiatrička ve své publikaci nabízí účinné strategie a metody, jak tohoto všeho dosáhnout. Všem citlivým lidem v knize odhalí důležité tajemstvím spokojenosti: schopnost zastavit neustálé přetěžování smyslového vnímání.

Osobně se mi kniha líbí, přijde mi použitelná, hezky zpracovaná –  proto doporučuji Výsledek obrázku pro heart.

♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥ 

Nemusím poslouchat nekonečné lamentování přátel,

blízkých nebo spolupracovníků, kteří se rádi litují.

Můžu si citlivě vymezit, jak dlouho s nimi budu mluvit.

♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥ 

Hodnocení: 100%  Výsledek obrázku pro heart

Za moudrou knihu s krásnou ilustrací na deskách děkuji  Výsledek obrázku pro heart nakladatelství Grada. A samozřejmě i za výtisk poskytnutý za účelem recenze.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *