Recenze

Výpověď

Preston je ztělesněním ďábla a pracovat pro něj je jako zažít peklo na zemi. Tara by mohla vyprávět a bylo by to na dlouho, ale rozhodně by nerada, aby se provalilo, co v ní tenhle arogantní pan ředitel vyvolává za emoce. Nový román z nakladatelství Baronet s názvem VÝPOVĚĎ je pěkně žhavý 😉 .

Název: Výpověď

Autor: Whitney G.

Nakladatelství: Baronet

Rok vydání: 2020

Počet stran: 304

Tara Laurenová je čerstvá absolventka vysoké školy, ale o práci nemůže zakopnout. Finance ji pomalu docházejí a tak aby ušetřila alespoň za snídaně, párkrát v týdnu se jí podaří vplížit do hotelu, kde jsou snídaně pro ubytované zdarma, a vydává se za hosta. Prochází ji to celkem dlouho, ale nic netrvá věčně a na Taru nakonec také dojde. Jako na potvoru je ale chycena zrovna majitelem a milionářem v jednom Prestonem Parkerem. Tento nafoukaný a nemilosrdný magnát střídá své asistenty jak ponožky. Ještě se nenašel na světě člověk, který by s ním vydržel déle než pár týdnů. Preston nabídne Taře práci své asistentky a nechá ji podepsat smlouvu, která je naprosto snová. Spoustu benefitů a finanční ohodnocení, o kterém se jí ani nesnilo. Ale ani peníze nedokáží přemluvit Taru, aby po dvou letech nechtěla odejít od nemožného, samolibého ředitele „zeměkoule“, který se k ní chová jako největší kretén pod sluncem. Co na tom, že má naprosto dokonalé tělo a jeho sexy pohled dělá s Tarou divy. Má to ale háček. Smlouva, kterou Tara podepsala, obsahuje několik drobných odstavců, které ji naprosto znemožňují dát výpověď. Naštěstí se ale v životě Prestona objeví nenadálý problém, který naprosto změní chod jeho zaběhnutého života a pokud mu Tara vytrhne trn z paty, je ochotný její výpověď podepsat. Ale opravdu ji chce podepsat teď, když pro něj Tara začíná tolik znamenat?

≥≥≥≥≥≥≥≥≥≥≥≥≥≥≥≥≥≥

Román Výpověď je romantickou lahůdkou pro všechny nadšence „velké lásky“. Knihu jsem přečetla za jediný večer, nedokázala jsem se odtrhnout od příběhu, který je autorkou nalinkován podle jasně stanovených šablon romantické knihy, ale přesto neskutečně čtivě uchopen.

„Vážený pane řediteli,

Velice ráda bych Vám poděkovala, že jste byl poslední dva roky můj debilní šéf. Opravdu si cením všeho toho svinstva, kterým jste mě protáhl – zejména těch pozdních nočních telefonátů, nekonečných porad, neustálých služebních cest na zcela poslední chvíli a zbytečných tirád o gramatických chybách v mých e-mailech. (Mimochodem já jsem nikdy – ani jednou – nepoukázala na to, že neustále používáte ve větách trpná příčestí nebo příliš mnoho infinitivů, ale to je povídání na někdy jindy.)

Od této chvíle oficiálně přestávám pracovat pro Vaši povýšenou prdel a vsadím se, že si budete přát, aby jste na pozici svého příštího asistenta našel někoho aspoň z POLOVINY tak dobrého jako já. (Ano, uvědomuju si, že ta předchozí věta není gramaticky správně a že se píše abyste. Smiřte se s tím.)

SBOHEM

Tara Laurenová

Román je napsán ich- formou z pohledů hlavních hrdinů příběhu Tary a Prestona. Hned od samého začátku vás autorka vtáhne do děje, který hýří vtipem a povedenými dialogy s příchutí sarkasmu a pohody. Právě slovní přestřelky mez Tarou a Prestonem patří k tomu nejlepšímu, co se vám od knihy dostane a naštěstí je autorka obdařila inteligencí, takže se nejedná o bezduché plácání do větru.

Velmi zajímavou perličku si pro vás autorka Whitney G. připravila na závěr knihy v jejím osobním přiznání, z kterého budete zřejmě stejně překvapeni jako já – prozradím jenom, že se cosi v románu týká i jí, víc už ze mě nedostanete 😉 .

Svižné tempo příběhu nepolevuje po celou dobu a na erotiku se samozřejmě také dostane. Bohužel nebo naštěstí (podle vašeho vkusu) až za druhou polovinou knihy, ale pak to bude vážně stát za to. Vzrušující napětí, kterým vás autorka natahuje skoro celou dobu četby, najednou vypukne jako uragán, který nepolevuje a i nadále si zachová svoji dynamiku i ve zbytku příběhu.

Romantika s příměsí erotiky nadchne všechny milovníky příběhů s velkou láskou, které jsou sice klasicky vystavěné, ale v tomto případě rozhodně zajímavě podané.

Hodnocení: 90 %

Za další báječnou jízdu na vlnách romantiky a erotiky děkuji nakladatelství Baronet a samozřejmě také za recenzní výtisk knihy Výpověď.

Autor: Veronika Es.

 

Mohlo by se vám také líbit...

1 komentář

  1. […] přeci jenom dokáže ze sebe vyplodit daleko lepší počiny s výraznější dějovou linií (Výpověď, Turbulence), určitě si i Důvodné pochybnosti najdou své čtenáře, kteří holdují […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *