Recenze

Tajemství

Tak tohle byl další úžasný čtenářský zážitek od spisovatelky Kathryn Hughesové. Rozhodnutí, které kdysi padlo, změnilo život mnoha lidem. Ponořte se do TAJEMSTVÍ, jež v sobě ukrývá dojemný příběh plný překvapení.

Název: Tajemství
Autor: Kathryn Hughesová
Překlad: Iva Bartíková
Nakladatelství: Grada Cosmopolis
Rok vydání: 2021
Počet stran: 336

Mary skrývá tajemství. Před čtyřiceti lety učinila rozhodnutí, které navždy změnilo nejen její život, ale i život někoho, kdo je blízký jejímu srdci. Beth hledá odpovědi. Nikdy nepoznala pravdu o svém původu a kořenech. Teď ji ale potřebuje znát. Když se jich dopátrá, může to zachránit její nemocné dítě, které nutně potřebuje pomoc. Když mezi matčinými věcmi objeví starý vybledlý novinový výstřižek, uvědomí si, že klíč k synově budoucnosti leží kdesi hluboko v její minulosti. Musí se vrátit tam, kde to všechno začalo, aby rozluštila tajemství.

℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘

Román Tajemství je dalším krásným čtením od autorky bestsellerů Klíč a Dopis. S každou další její přečtenou knihou ve mně uzrává přesvědčení, že tato autorka snad ani nemůže napsat nezáživné, nudné dílo. Její neuvěřitelný cit pro vyprávění vás okouzlí a nadchne a vy se noříte do jejich příběhů jako do toho nejsladšího nektaru, o kterém víte, že vám poskytne dostatek emocí i vzrušujících okamžiků.

Příběh je vyprávěn er-formou, v které vás čekají dvě dějové linie. První spadá do současnosti a přivítá vás v ní Beth. Mladá maminka, jejíž syn potřebuje transplantaci, marně hledá cestu ze spletité situace, bohužel rodinný příslušníci už došli. Jediným východiskem je ponořit se do minulosti své rodiny a najít odpovědi a možná i záchranu pro svého syna. Druhá dějová linie se odehrává v roce 1976 a stěžejním bodem se stává jeden osudný výlet do zábavního parku. Jediný okamžik v lidském životě dokáže zamíchat osudovými kartami mnoha lidem a napravit dávnou minulost může být hodně tvrdým oříškem.

Vždycky se bála, že ten den přijde. Doufala však, že pánem situace bude ona. To tajemství si chtěla vzít do hrobu, ale minulost ji nakonec očividně doběhla. Zhluboka se nadechla a připravila se na palbu otázek.

Tahle autorka mě pokaždé něčím překvapí. Po pár přečtených stránkách jsem měla neochvějnou jistotu, že tahle průhledná zápletka, v které je vše jasné hned od začátku, mě už nemůže ničím překvapit. A ono ejhle! Důmyslně propojené nitky vyprávění rozehrály pestrý kolotoč odboček, které mě dokonale zmátly, a moje zvědavost byla v tu ránu vyšponovaná na maximum. Bravurně vystavěná dějová osa, která se opírá o silnou zápletku, vás dostane svoji pevnou skladbou, která je poskládaná z nepatrných okamžiků, jež v sobě obsahují složku překvapivých zvratů a emočního podtónu.

Kathryn Hughesová je rozená vypravěčka, která umně rozehrává struny svého poutavého vyprávění, aby ve vás zasela semínka zvědavosti a nadchla vás pro svůj příběh. V Tajemství se pustila na tenký led křehkých rodinných vztahů, v kterých osudové rozhodnutí mění směr životů nevratným způsobem a napravit škody stojí protagonisty spoustu sil a emočního vypětí. Tajemství nemají jenom knižní postavy románu, ale umně ho dokázala po celou dobu před svými čtenáři ukrývat i sama autorka. Pravdu vám vyjeví až na samém konci a o překvapení nebude nouze.

Poutavý román Tajemství se bude líbit čtenářům, kteří mají v oblibě střídání dvou dějových linek a ohodnotí spletité vyprávění, kde nemůžou chybět emoce ani komplikované vztahy. Doporučuji!

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ ❤ ❤

Za další nádherný příběh s pera Kathryn Hughesové děkuji nakladatelství Grada, na jejichž stránkách si můžete knihu Tajemství pořídit.

Autor: Veronika Es.

Listovat knihou můžete zde, na stránkách nakladatelství Grada.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *