Recenze

Tarot světla a stínu

Jste zdatnými vykladači tarotových karet či s nimi jenom tak laškujete nebo máte v plánu ponořit se do tajemného světa, ale ještě jste nenašli odvahu? Pro všechny z vás vytvořila Chris – Anne TAROT SVĚTLA A STÍNU, který je vhodný pro všechny nadšence této magické záležitosti.

Název: Tarot světla a stínu
Autor: Chris – Anne
Nakladatelství: Synergie
Rok vydání: 2021
Počet stran: 192 + 78 karet

Tarot světla a stínu dokresluje tradiční tarotové archetypy a symboly novou obrazností v současném boho a intuitivním stylu. Dává výraz světlým i odvráceným aspektům našich osobností a nabízí inspiraci a vedení, jak pochopit hlubší význam každého z nich. Expresivní postavy, které přebývají ve scenériích jednotlivých karet, vyprávějí příběhy, kladou otázky a poskytují rady. Tento tarot je ideálním společníkem při objevování aspektů vašeho života – i stránek vaší osobnosti –, které potřebují osvětlit. Vykládání s těmito kartami je velmi přesné a přímočaré. Nechte se jimi vést a provázet.

℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘

Tarot světla a stínu vás zaujme na první pohled. Autorka vytvořila nádhernou kolekci 78 karet, které zdobí velmi intuitivní a dobře čitelné kresby. Ilustrace k vám promlouvají přímočaře a s věcností a vedou vás k objevování dalších úhlů pohledů vašeho života.

Všechny karty jsou vyvedeny v zářivých, pozitivních barvách, z kterých se na vás přenáší radostný pocit a cítíte z nich sílu vyjádření. Ne každé karty k vám musí promlouvat a já musím zkonstatovat, že tyhle mě chytly od první vteřiny. Okamžitě se staly mými nejoblíbenějšími a velmi často si je jenom prohlížím a nechávám na sebe působit jejich intenzivní auru.

Autorka velmi realisticky ztvárnila své postavy i pozadí a vdechla jim život i ladný pohyb. I staticky vyjádřené postavy mají stále kamsi nakročeno či jimi prostupuje nepatrný pohyb, jemný nádech. Ztvárněny jsou v moderním hávu, ale zároveň z nich prosvítá dávná minulost i historie. Vše je vyladěno v tyrkysové barvě, včetně ořízky, což působí velmi svěžím dojmem.

„Vydejte se se mnou do tohoto světa tradičních i netradičních archetypů a prozkoumejte je. Přijměte je za své a vdechněte jim nové významy tím, jak budete karty používat a naplňovat je svou osobní energií. Tarot dokáže zprostředkovat hluboký ozdravný proces, a doufám, že až se budete ubírat cestou Osvíceného vykladače, střídavě zalitou sluncem i potemnělou stínem, prozradí vám, že stín je účinný nástroj a světlo úchvatné finále.“

Přiložená knížka vám pomůže na vaši cestě tarotem. Na začátku se vám představí sama autorka a vysvětlí vám svůj záměr, jak při ilustracích postupovala a co svým kartám chtěla vdechnout. Na pár stránkách pak letem světem navede své čtenáře na základní tipy výkladu a posléze se už plně věnuje významu jednotlivých karet malé a velké arkány. Tyto významy podala velmi osekanou formou, ale naprosto s dostačujícími informacemi. Přesně vystihla podstatu dané karty, takže i kdyby vám intuitivní výklad moc nešel, neházejte flintu do žita, protože tahle knížečka bude vaším vítaným pomocníkem.

Jak jste jistě pochopili, z mých nekončících ovací nad těmito kartami, jsem z Tarotu světla a stínu nadšená a unesená. Karty vás stále lákají vzít je do ruky a trochu si s nimi pohrát nebo jen tak nasávat jejich atmosféru a ke svým vlastníkům mluví srozumitelnou a jasnou „řečí“. Vhodné pro staré i mladé, začátečníky i pokročilé, zkrátka pro všechny, kteří chtějí naslouchat nebo se jen kochat nádherným zpracováním.❤

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ ❤ ❤

Za nádhernou, kouzelnou i magickou krásu tarotových karet děkuji Knihcentrum.cz, na jejichž stránkách si můžete barevný skvost Tarot světla a stínu pořídit.

Autor: Veronika Es.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *