Recenze

Temné dědictví

Sympatický detektiv Henry Ford se vrací a tohle TEMNÉ DĚDICTVÍ mu dá pořádně zabrat. Jaké tajemství ukrývá rodina aristokratů a podaří se mu případ vyřešit dřív, než ho dostihne temná minulost?

Název: Temné dědictví
Autor: Andy Maslen
Překlad: Adéla Špínová
Nakladatelství: Albatrosmedia Kniha Zlín
Rok vydání: 2023
Počet stran: 328

V idylické venkovské krajině u britského Salisbury jsou nalezeny kusy lidských ostatků. Krátce nato vyloví místní sedlák z nádrže na pastvině utopené tělo. Obě vraždy spojuje blízké panství Alverchalke, rodové sídlo uznávaného aristokrata a válečného hrdiny. Detektiv Ford hodlá spolu s kolegyní Hannah vyřešit případ co nejdříve. Když mu však jedna z rodin obětí pohrozí, že odhalí jeho tajemství, změní se vyšetřování v závod s časem. Dokáže případ rozplést dřív, než ho doženou vlastní démoni?

§ § § § § § § § § § § § § § §

Detektivka Temné dědictví je druhým dílem ze série Detektiv Henry Ford a opět se můžete těšit na nevšední dvojici vyšetřovatelů, kteří dokáží zaujmout na první dobrou. Tentokrát řeší případ vraždy zapáleného ekoaktivisty a člena zločineckého gangu a najít společné vodítko vypadá jako nadlidský úkol. Čeká vás spletité vyšetřování, další poodkrytí temné minulosti Henryho i tajemství aristokratické rodiny.

Příběh vyprávěný er-formou sleduje hned několik vláken tohoto případu. Získáte tak potřebný a vítaný odstup od vyšetřování a zároveň se vám dostane všech potřebných indicií. Jelikož se opravdu jedná o podrobné vyšetřování, v kterém skládáte jednotlivé střípky do spletitého soukolí, informace se vám budou rozhodně hodit. A tady jich dostanete opravdu dostatek.

A Ford věděl, že hledá chlapa. Vzal Tommyho někam, kde měl klid. Rozřezal ho. Rozvážně, efektivně. Nadělal z lidského těla zvladatelnější kousky.
Ford si zahrál intro „Cold Weather Blues“ od Muddyho Waterse. Píseň o chladném počasí mu k případu sedla. Jak chladný člověk to musel být, že měl nejenom fyzickou, ale i psychickou sílu na rozporcování lidského těla?
„Jsi chladnokrevný hajzl,“ řekl prázdné místnosti, když dohrál. „A já tě dopadnu.“

Předchozí díl Temná hra se mi hodně líbil a s netrpělivostí jsem očekávala další pokračování. Nastavená laťka se bohužel zachvěla a lehce klesla o několik stupínků níž. Celý příběh je založen na spletitém vyšetřování zločinů, v kterém pozvolna společně s detektivy odkrýváte pozadí vražd. Nenáročná zápletka, která má nakonec vyústění v jednom usvědčujícím důkazu, nenabízí příliš zvratů ani napětí a tempo se pozvolna šine ke svému závěru. Největším táhlem se tak pro mě stal osobní život Henryho, který má stále co nabídnout.

Autor má velkou oporu právě ve svých hlavních protagonistech, kteří jsou lákadlem pro nejednoho čtenáře a mě hodně baví. Šéfinspektor Henry Ford má dostatek výčitek z minulosti a temní démoni ho dohánějí na každém kroku. To soudní lékařka Hannah Fellowesová má oproti svému parťákovi „pouze“ poruchu autistického spektra a její konfrontace s okolím lahodí čtenářovu oku i bránici. Trochu mě mrzí, že Hannah tentokrát nedostala tolik prostoru jako v minulém dílu, ale věřím, že autor mě překvapí v dalším pokračování.

Ačkoli mě autor tentokrát tak úplně nepřesvědčil, hůl nad ním nelámu a velmi ráda si přečtu další případ z této série. Budu doufat, že Andy Maslen naskočí na zběsilou vlnu z prvního dílu a zase mě nadchne svojí zápletkou. Pokud rádi nahlížíte pod ruce vyšetřovatelům a užíváte si pozvolné odkrývání zápletky i taje vyšetřování, směle sáhněte po titulu Temné dědictví.

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ 💔 🤍

Za společnost sympatických vyšetřovatelů děkuji nakladatelství Albatrosmedia, na jejichž stránkách si můžete knihu Temné dědictví pořídit.

Autor: Veronika Es.

Listovat knihou můžete zde, na stránkách nakladatelství Albatrosmedia.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *