Recenze

Zbořené zámky

„… Až otevřete tuhle kapitolu, nic nebude dávat smysl. Budete se divit, proč jsem sakra udělala ta rozhodnutí, která jsem udělala. A proč on provedl, co provedl.  Nijak vám to neusnadním. … Pocítíte moji bolest, mou ztrátu i to, jak se mi v hrudi zlomí srdce. …. Vezmu vás do chvíle, kdy jsem se rozhodla opustit lásku svého života a utekla. Tohle je můj otevřený dopis určený vám. Hodně štěstí, Madi, líbám vás. …“ .  Jste fanoušek skandální Amo Jones? Pak věřím, že citace z posledního (osmého dílu) série Elitní klub králů vás nalákala na to, abyste se (opět) ponořili do šíleného světa zvrhlé elity.

Název: Zbořené zámky

Autor: Amo Jones

Série: Elitní klub králů

Díl: 8

Nakladatelství: Baronet

Rok: 2023

Počet stran: 176

Oficiální anotace

Madison vás zavede zpátky do okamžiku, kdy opustila lásku svého života a utekla. Už zase. Přiblíží vám svá rozhodnutí, nijak vám však neusnadní je pochopit. Provede vás zákrutami svého nezáviděníhodného života a vy si budete přát, aby je přeskočila. Pocítíte její bolest, trápení, ztrátu i zlomené srdce. Budete ji zblízka sledovat, jak zakopává a padá a jak se zase zvedá na nohy. Budete si přát, abyste jí i Bishopovi mohli nafackovat. Zbořené zámky jsou její otevřenou zpovědí a zakončením série Elitní klub králů.

… Když najdeš někoho, kdo tě zničil, zab ho. … „

Summa summarum

V porovnání s ostatními knihami v sérii Elitní klub králů je závěrečný díl poněkud  útlejší, vychází opět v šité vazbě s křídovým přebalem s typickou černo – bílou grafikou, tudíž se ve vaší knihovně bude skvostně vyjímat vedle svých sedmi starších sourozenců 🙂 . Závěrečný díl je koncipován opět jako vyprávění dvou hlavních postav, tedy Madison a Bishopa.  Autorka dala přednost dámě, tudíž jako první si přečteme zpověď Madison. Madi jsem měla vždy (někdy více, někdy méně) ráda a těšila jsem se na to, až mi „docvakne“ ten její útěk a všechno „kolem toho“. Díky závěrečnému příběhu ze světa Králů mi spousta věcí „došla“, ale rozhodně ne všechno a tak – jak jsem již několikrát Amo vytkla – znovu mi některé souvislosti v jejím vyprávěním nepřišly logické, jiné „okleštěné“, tudíž čtenářům chybí větší vhled do podstaty událostí. Jinak v romanci se objevují detaily, které působí opravdu jako laciná klišé. A přesto přese všechno, co se dá příběhu vytknout, se mi kniha velmi líbila. Jako všechny ostatní dark romance od Amo jsem i Zbořené zámky přečetla za jediný volný večer i proto, že se jedná ( jak jsem zmínila hned ze začátku) skutečně o útlý výtisk. Čtenář Amo Jones zvyklý na její styl, se nemusí bát, že by se v závěru změnil autorčin rukopis a spisovatelka snad ubrala něco ze své bestiálnosti a perverznosti. Opět sexu, drog a brutality jsou plné stránky, ale dovolím si tvrdit, že právě tyto ingredience jsou právě tím kořením, které temným YA/ NA romancím série dodávají návykový šmrnc. Po dočtení poslední knihy ze série EKK se nemohu zbavit dojmu, že se Amo chystá na romány věnované další, nastupující generaci EKK. Budu doufat, že se nemýlím. A čekání si ráda zkrátím jinou „Amo sérií“  – Půlnočním běsněním 🙂 . Knihu doporučuji, fanouškům A. J. rozhodně nesmí chybět ve sbírce . 5 hvězdiček jejím Zbořeným zámkům dávám i přes všechny výtky, protože EEK mě fakt baví :).

Hodnocení:   ❤ ❤ ❤ ❤ ❤

Za rozuzlení tajemství kolem Madison a Bishopa děkuji ❤ nakladatelství Baronet ❤. Bude se mi po nich stýskat 🙁 .

♥ Na našem blogu naleznete recenze na tyto díly EKK ♥

   

 

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *