Recenze

Útěk do Říma

Protiklady se přitahují. To platí i v případě popové hvězdy, která uvízne na malém městě, a tamního pekaře. Dokáže Amélie najít štěstí i mimo záři reflektorů? Oddechový román ÚTĚK DO ŘÍMA je pohodovkou, která vám nabídne romantiku i přátelskou atmosféru maloměsta.

Název: Útěk do Říma
Autor: Sarah Adamsová
Překlad: Daniela Kolečková
Nakladatelství: Fortuna Libri
Rok vydání: 2023
Počet stran: 320

Protiklady se přitahují. To platí i v případě popové hvězdy, která uvízne na malém městě, a tamního pekaře. Amélie Rose, kterou její obdivovatelé znají jako Rae Rose, si po letech, kdy svůj život podřizuje image „popové princezny“, připadá vyhořelá. Nechá se inspirovat filmem Prázdniny v Římě se svou oblíbenou Audrey Hepburnovou a uprostřed noci uteče do Říma. Jenže tenhle Řím je v Kentucky v USA. Když Noah Walker objeví Amélii v porouchaném autě na svojí předzahrádce, dá jí jasně najevo, že na problémy celebrit nemá čas ani trpělivost. Má plné ruce práce s pekárnou, kterou mu odkázala babička, a umravňováním milých, ale všetečných sousedů. Se smíšenými pocity nakonec nechá popovou hvězdu bydlet ve svém domě v pokoji pro hosty – ale jen do té doby, než jí opraví auto. Časem ovšem začne Noah v Rae Rose vidět Amélii, dobrosrdečnou, trochu praštěnou, ale po letech strávených na očích veřejnosti osamělou dívku, a proti své vůli se s ní začne pomalu sbližovat. Amélie mu na oplátku pomůže s proměnou ze starého bručouna na člověka s otevřeným srdcem. Postupně si svého společníka i jeho kouzelné městečko zamiluje. Ale i Audrey nakonec musela z Říma odjet…

♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

Pohodovka Útěk do Říma v sobě ukrývá nenáročný příběh, v kterém nemůže chybět romantika, chemie mezi hlavními protagonisty i kapka humoru. Tenhle Řím v Kentucky nemá s tím italským nic společného, snad jenom že všude lze potkat lidi s upřímnou sympatickou tváří a láska vám může zamotat hlavu všude na světě.

Příběh je vyprávěn ich-formou ze dvou úhlů pohledů hlavních protagonistů. Amélie je zvyklá stát v záři reflektorů, ale momentálně je toho na ni nějak moc a touží po chvilce klidu i anonymity. Tu nachází v malém městečku Řím v Kentucky společně i s přitažlivým pekařem Noahem. Ani jeden z nich zrovna netouží po vztahu, ale chemie, mrška jedna 😉 , si nedá říct a dohoda o pouhém přátelství dostává povážlivé trhliny.

Začne mumlat: „Dřív byla moje nejlepší kamarádka máma – ale teď stojí jedině o moje peníze. Pro Susan je zas na prvním místě můj úspěch. A celý svět chce jen Rae Rose.“ Dlouze se odmlčí a zhluboka si povzdechne. „Topím se a nikdo mě nevidí.“
Ztratím řeč a Amélie mi dál tiskne ruku ke své hebké tváři, jako by to bylo nejcennější, co kdy držela. Když se mi takhle svěřuje, zažívám zároveň muka i blaho. Visí na mně, jako by mě opravdu potřebovala. Po jejích slovech zavřu oči, protože k ní zaboha nechci nic cítit, ale vymyká se mi to z rukou. Trpí a je osamělá a z nějakého důvodu to nemůžu překousnout.

Autorka píše srozumitelným a nenáročným jazykem, který se hodně věnuje pocitům hlavních hrdinů. Přelévají se po celou dobu a převracejí v duších zamilované dvojice. I když zde romantika hraje hlavní roli, v případě Amélie se bude hledat také vlastní já i uvědomění si svých potřeb. Vhodně zvolené prostředí maloměsta, do kterého je děj umístěn, pak nahrává přátelské atmosféře, jež se kolem vás rozvine a obejme vás stejně bezpečně, jako laskavá náruč starousedlíků.

Romantická linka v náznaku od nenávisti k lásce se odvíjí podle předpokladů a vlastně ničím novým neoslní, přesto vás osloví ojedinělá chemie mezi hlavními postavami, ale pokud očekáváte třeskutou a žhavou erotiku, tady si na své nepřijdete. 😉 Společně pak s další přísadou – humorem se čtenářům představuje pohodové čtení, nad kterým se možná zlehka pousmějí, každopádně jim zpříjemní jejich chvíle odpočinku.

I když román Útěk do Říma v sobě neukrývá žádný velká trhák, čte se velmi dobře a humorné škádlení mezi hrdiny i magnetická přitažlivost vás baví po celou dobu. Pokud máte rádi tyto nenáročné oddechovky plné pohody a lásky, tady určitě nesáhnete vedle.

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ 🤍 🤍

Za nenáročnou, ale milou romantiku děkuji nakladatelství Fortuna Libri, na jejichž stránkách si můžete knihu Útěk do Říma pořídit.

Autor: Veronika Es.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *