Recenze

Psychopat ve vaší posteli

Jste nešťastní ve vztahu, který ze začátku vypadal jako láska z románu? Udržuje váš partner kontakt (z nepochopitelných pohnutek) se svými „bejvalkami“ a lže vám? Srovnává vás s ostatními ve svém životě a používá toto srovnávání k lichotkám či k urážkám? Všimla jste si, že je mistr v podrývání vaší sebedůvěry, mluví s vámi ironicky, musíte mu vysvětlovat základní pravidla mezilidské interakce, je sobecký a tlačí vás svým chováním a chronickým podváděním k „slídění“ v jeho telefonu apod.? Jackson MacKenzie napsal knihu, která vám otevře oči a pomůže vám najít cestu z toxickému vztahu zpět do světa radosti a barev.

Název: Psychopat ve vaší posteli

Podtitul: Manipulace a psychický teror ve vztahu

Autor: Jackson MacKenzie

Nakladatelství: Portál

Rok: 2020

Počet stran: 224

Prožíváte nebo jste prožili devastující vztah s psychopatem? I když si toho nejste vědomi, je to možné. Psychopaté dokážou být okouzlujícími mistry manipulace, a vy najednou začnete jejich extrémní chování vnímat jako něco normálního, i když vám to ubližuje.
Psychopat zneužívá vaši empatii, uvádí vás do chaosu, kdy už nevěříte sami sobě. Lichotí vám, tváří se, že jste jeho spřízněnou duší a postupně vás izoluje od vašich přátel, stáváte se figurkou na jeho šachovnici a s hrůzou zjišťujete, že vaši přátelé a blízcí najednou táhnou proti vám. Kniha Psychopat ve vaší posteli nabízí cestu z toxického vztahu. Autor uvádí řadu příkladů, kdy se to podařilo, a povzbuzuje všechny, kdo uvízli v nezdravém vztahu. Můžete být svobodní!

℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘

Jackson Mackenzie Jackson MacKenzie je zakladatelem organizace Again Again a Psychopath Free a spoluzakladatelem PsychopathFree.com : komunity online podpory, která každý měsíc osloví několik milionů lidí, kteří zažili zneužívání v toxickém vztahu. Získal bakalářský titul v IT oboru na Northeastern University a žije v Bostonu. Za své posláním MacKenzie, díky své osobní zkušenosti, je šířit povědomí o partnerství s psychopatem a oběti takového destruktivního vztahu poskytnout místo ke sdílení zkušeností, rad a pomoci, aby každý empatický člověk mohl po traumatu znovu najít štěstí a lásku. (Text (podle) KM, foto: zdroj.)

℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘

„Mlčení je jedním z nejúčinnějších nástrojů podrývání identity. Je to skrytý trest, jehož záměrem je vynutit změnu v chování, aniž by to navenek vypadalo jako zjevná manipulace. Pokud se empatičtí lidé setkají s mlčením, často obrátí výčitky proti sobě a přemýšlejí, co všechno asi udělali špatně. … Mlčení je brutální forma zneužívání – vrhá člověka do konfliktu s vlastním myšlením. Vyhlásíte válku všemu, o čem víte, že je pravda. Jakmile je vaše identita dostatečně narušena, psychopat může tuto závěrečnou techniku použít, aniž by hrozilo, že ho opustíte. Místo toho budete mučit sami sebe, čímž dílo násilí dokončíte za něj.“

Summa summarum

Kniha Jacksona MacKenzieho má brožovanou vazbu a na deskách masku klauna, která více než cokoli jiného vzbuzuje odpor.

Kniha mi svým stylem, formou i obsahem vyrazila dech: poprvé jsem se setkala s publikací, která velmi přesně a přitom citlivě popisuje a vysvětluje, čím si procházejí lidé, kteří uvízli v osidlech psychopata. Podle autora až 15% (americké) populace trpí nějakou formou patologie emocí. Mnozí z nás jsme vztah s psychopatem prožili, aniž bychom věděli „s kým máme tu čest“. Jediné, čím jsme si jistí, že nám onen partner ublížil a rozhodně „nebyl normální“, protože nám rozložil život na molekuly, ublížil nám jako nikdy nikdo před ním, pošlapal naše sebevědomí a sebeúctu, okradl nás o sny, iluze a víru v dobro.  Psychopat ve vaší posteli může všem obětem toxických vztahů pomoci se s takovouto traumatizující zkušeností vyrovnat a hlavně SI UZDRAVIT DUŠI.

…Zatím co vy se zoufale snažíte dát věci do pořádku, on se bude dvořit novému svému objektu. Možná, že už spolu spí. Dá si záležet, abyste na to měli podezření – trousí narážky, náznaky, až už to nevydržíte a vybuchnete. Vaše stále prchlivější chování pak použije jako nástroj na vynucení soucitu u své nové oběti. Jak lépe ji přesvědčit o vaší nepříčetnosti, než když jí ukáže vaše zdánlivě neopodstatněné a hysterické esemesky? … „

Kniha je rozdělena do 3 oddílů: Spřízněná duše na zakázku, Cesta k uzdravení a Svoboda. Za samotným Úvodem knihy následuje 10 stran textu s názvem „Jak odhalit toxické lidi“: zde nám autor pomocí jednoduchého seznamu tzv.: „červených praporků“ ukáže, čím se psychopaté vyznačují a jak je ve vztahu identifikujete. V knize mj. najdete seznam zdrojů, ze kterých autor čerpal a které mohou být též přínosnou inspirací pro oběti psychopatických manipulantů.

Text se čte snadno,  je napsaný s lehkostí a moudrostí, která vás bude „nutit“ číst dál a dál. Dovolím si tvrdit, že pokud máte v srdci splín a v hlavě chaos díky vašemu „domácímu“ psychopatovi, po jejím přečtení se vám uleví. Díky knize MacKenzieho mnoho věcí, které vám nedávalo, smysl začne do sebe zapadat a vy zjistíte, že stejnými pocity bezmoci a frustrace si – díky destruktivnímu vztahu –  prošlo mnoho lidí, kteří vám mohou být inspirací.

Hodnocení: 100% Výsledek obrázku pro heart Výsledek obrázku pro heart

Za rande s psychopatem děkuji  Výsledek obrázku pro heartnakladatelství Portál Výsledek obrázku pro heart  a zároveň i za knihu poskytnutou k recenzi.

Ukázka z knihy: Portál

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *