Recenze

Trénink hodného psychopata

Autoři populárně naučné série Kevin Dutton a Andy McNab se do podvědomí čtenářů, kteří se zajímají o seberozvojovou a populárně naučnou literaturu z pole psychologie, již dávno nesmazatelně zapsali. Mimo jiné termínem „hodný psychopat“. Titul Trénink hodného psychopata má dva starší bratříčky: Moudrost psychopatů a Psychopatův průvodce na cestě k úspěchu. Pojďme se podívat, jak a čím se dají vytrénovat „psychopatí“ schopnosti, se kterými nás autoři seznámili v prvních dvou knihách a zjednodušit si jimi život.

Název: Trénink hodného psychopata

Autor: Dutton Kevin; McNab Andy

Nakladatelství: Portál

Rok: 2023

Počet stran: 216

Oficiální anotace

Chcete si vyzkoušet, jak využít svého vnitřního psychopata, abyste lépe řídili vlastní život a získali z něj co nejvíc? Mnoho z nás dosahuje úspěchu, ale platí za to vysokou cenu. Jako bychom běhali v křeččím kolečku vnějších závazků a povinností. Pod tlakem umíme zabrat. Ale co kdybychom onu zbraň, kterou nám život klade na spánek, vzali do rukou a obrátili ve svůj prospěch? Nemusíme se přitom stát někým patologickým, ale prostě jen využijeme strategie psychopatů tak, aby z toho mělo prospěch nejen naše okolí, nýbrž i my sami. Psycholog Dutton a elitní voják McNab se ve své příručce pojednávající o tom, jak se stát hodným psychopatem, zaobírají se rozmanitými oblastmi života (práce, odpočinek, zdraví, vztahy, čas, životní úkoly) a nabízejí konkrétní, praktické a přehledné kroky na cestě k spokojenějšímu životu.

             

 

Summa summarum

Ostřílení autoři „psychopatí série“ Kevin Dutton a Andy McNab přinesli na pulty knihkupectví další knihu, která se věnuje fenoménu „hodného psychopata“, tedy sebevědomého, asertivního člověka, který si dovolí jít za svým cílem bez ohledu na na mínění okolí, ovšem na rozdíl od „pravých“ psychopatů ctí morálku a zákony.

“ … Děje se to teď a tady, “ říká Andy, „Proč by sakra měl člověk být někde jinde?“. Přesně tak…, ačkoli věřte tomu, nebo ne, schopnost „žít daným okamžikem“ je společná psychopatům i elitním budhistickým mnichům. Jenomže zatímco „svatí“ si okamžik vychutnávají, „hříšníci“ jej hltají. Je to i další vlastnost, kterou mají vrcholoví sportovci. Až příště půjdete na nějaký důležitý pohovor, vzpomeňte si na hlášku atleta Michaela Johnsona: „Tlak není nic jiného než stín velké příležitosti. …“ 

Stejně jako předchozí knihy i tato je strukturovaná jako rozhovor mezi oběma autory Kevinem a Andym. I zde najdete mnoho tipů, jak mnohem efektivněji a elegantněji  „zvládat život“ tím, že necháme emoce „…v kabině  pro cestující a nepustíme je do kokpitu…“. Trénink pro hodného psychopata s námi nacvičí v klidu  domova, jak se nestresovat se při každém obtížnějším úkolu, zachovat si chladnou hlavu v situacích, kdy jsme zvyklí propadat panice a hlavně, jak se naučit se rvát se sami za sebe, aniž bychom sami sebe zraňovali nebo někoho kolem sebe ničili. Díky Tréninku budeme s přehledem zvládat přijímací řízení, výběrové pohovory a úspěšně si naplánovat každodenní fungování.

„… Pokud je naléhavé všechno, pak není naléhavé nic. …“

   D. D. Einsenhower

Obsah knihy:

  1. Jak dosáhnout rovnováhy mezi prací a osobním životem
  2. Jak pracovat chytřeji ne usilovněji
  3. Jak mít vyšší sociální inteligenci

Pokud se pro knihu rozhodnete, objevíte v ní , mimo jedinečné návodné rozhovory, výsledky zajímavých psychologických studií, zjistíte, co je to Einsenhowerova matice a získáte mnoho materiálu k sebe otestování. Knihu vřele doporučuji ❤, hezky se mi četla a bavila mě. Dvojice Kevin Dutton a Andy McNab se neomrzí 🙂 . 

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ ❤ ❤ ?

Za knihu děkuji ❤nakladatelství Portál❤.

ukázka z knihy: WWW.PORTAL.CZ

 

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *