Recenze

Výroba vlastní kosmetiky

Autorka Lenka Menšíková si předsevzala zajímavý úkol: chce pomoci ženám objevit sílu přírodních surovin a ukázat jim, že se každodenní péče o sebe samu dá pojmout jinak, než nám nutí média a ukazují reklamy. Kniha Výroba vlastní kosmetiky chce své čtenářky nadchnout, inspirovat a povzbudit v objevování nových přístupů k „běžným věcem“.

Název: Výroba vlastní kosmetiky

Autor: Lenka Menšíková

Nakladatelství: Grada

Rok: 2020

Počet stran: 176

Nejste spokojená s komerčními kosmetickými výrobky nabízenými v obchodech a chcete mít jistotu v nezávadnosti přípravků, které vy a vaše děti běžně používáte? Chcete si umět namíchat svou vlastní vůni? Tak sáhněte po knize Výroba vlastní kosmetiky, kde vám autorka přináší návod, jak o sebe pečovat přírodní cestou zároveň mít z toho maximálně přírodního přístupu k péči o tělo radost.

℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘

Autorka svými slovy

Lenka Menšíková - RosMarina Učím ženy pečovat o sebe a své nejbližší jen tím, co nám příroda nabízí – panenské oleje, vonné esence, soli… Čarujeme a tvoříme krásu po kapkách. Je velmi nabíjející pozorovat radost a nadšení v očích žen a touhu se těmito čistými výrobky hýčkat… V březnu 2020 vyšla má kniha – Výroba vlastních kosmetiky. Přijala jsem tuto nečekanou výzvu od nakladatelství Grada a sepsala jsem mé pojetí krásy a přírodní péče o pleť. Kniha je propojení mých zkušeností s klienty ze salonu a mých kurzů s mými znalostmi. Ať se Vám líbí a je Vám inspirací. ( Foto – Lenka Menšíková– i text zdroj: RosMarina  WEB autorky)

Summa summarum

Nakladatelství Grada pustilo na trh krásnou knihu s šitou vazbou, pevnými deskami, plnou moderních, hezky naaranžovaných, barevných fotografií, vytištěnou na křídovém papíře. Pokud jste alespoň lehounce alternativní bytost, která má ráda léčivé bylinky, voňavé kytičky, esenciální olejíčky, pak věřím že se do knihy Výroba vlastní kosmetiky zamilujete na první prolistování.  

Obsah knihy je rozdělen na 2 části:

Část 1 Kniha jako alternativa a inspirace

V první části knihy získáme ucelený, poutavou formou zpracovaný přehled o základních rostlinných surovinách – o olejích, máslech, esenciálních olejích, hydrolátech a jiných látkách, které můžeme při výrobě vlastní kosmetiky využít a jsou u nás v obchodech běžně dostupné. Zjistíme, jak se bezpečně orientovat v kvalitě surovin a podle jakých kritérií si vybrat vhodné přísady.

„… Hydroláty často obsahují látky odlišné od esenciálního oleje pocházejícího ze stejné rostliny, jejich vůně se proto mohou více či méně lišit. Hydrolát není jen voda obohacená o esenciální olej, ten je totiž ve vodě nerozpustný. Hydroláty svým složením respektují vaši pleť … Používání hydrolátů je proto vhodné i pro velmi citlivou a ekzematickou pleť. Hydrolát si rychle zamilujete díky jeho jemné vůni a mnohostrannému použití. Vyzkoušejte ho jako náhradu za pleťová tonika a pleťové vody při odličování … “ 

Část 2 Recepty

V druhé části  najdeme konkrétní, osvědčené recepty na přípravky k péči o pleť, tělo a také o domácnost. Díky knize se i naprostý laik nauč, jak vše správně míchat – smíchat, naředit a uchovat. A také jak ze svých vlastních výrobků vytěžit exkluzivní péči o své tělo. Dozvíme se např., jak vyrobit pleťovou vodu pro mastnou a aknózní pleť, oční krém, balzám na rty –  vajíčko, repelent proti hmyzu a klíšťatům či krémový deodorant. 

Každému receptu autorka věnovala samostatnou dvojstránku, na jedné straně většinou najdeme „vymazlenou fotku“ a  druhé se dočteme vše o vyráběném přípravku. Jsou zde uvedené benefity při pravidelném používání finálního výrobku, podrobný seznam surovin, srozumitelně popsaný postup výroby a návod k používání vlastní kosmetiky 🙂 . Velmi oceňuji TIPY autorky, ve kterých se svými čtenáři dělí o své“know – how“ a Mé osobní zkušenosti, kde se dozvíme různé  ´fígle a vychytávky´, na které bychom sami přišli až za hooodně dlouho (pokud vůbec…).

esence RosMarinaTitul se mi líbil Výsledek obrázku pro heart. Oceňuji mravenčí práci Lenky Menšíkové, která jistě stojí za ověřováním informací o jednotlivých sloučeninách a ingrediencích, které v knize představuje. Líbí se mi vášeň, se kterou napsala inspirativní knihu, která může být novým začátkem jiného přístupu k přírodě, ekologii i k sobě sama. Dovoluji si tvrdit, že z textu na čtenáře “ dýchá “ autorčina láska k přírodě a k jejímu „kumštu“, i proto knihu doporučuji Výsledek obrázku pro heart. (Obr. zdroj: RosMarina WEB autorky)

Hodnocení: 100%  

Za super návod na přírodní cestu ke kráse a zdraví děkuji nakladatelství Grada. A zároveň i za recenzní výtisk.

 

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *