Recenze

Sešívané příšerky

Kdo spolehlivě zažene bubáka, co bydlí pod postelí? Samozřejmě, že příšerka! Je to skvělý, neohrožený společník do každé dětské postýlky a navíc moooc příjemný, protože je měkoučký 🙂 . Ušijte dětem originální, hlídací a mazlící příšerku, ratolesti budou mít radost a spolu s knihou Julie Mayer to jistě hravě zvládnete!

Název: Sešívané příšerky

Autor: Julia Mayer

Nakladatelství: Grada

Rok: 2020

Počet stran: 80

Víte, co je na příšerkách z nové knihy nakladatelství Grada nejlepší? Že je všechny můžete mít doma, protože díky knize s podrobnými pokyny a dvěma přílohami se střihy ve skutečné velikosti, si je dokážete ušít sami! I úplní začátečníci si jistě najdou jednoduchý střih, podle kterého zvládnou příšerku ušít. Nevadí, že vaše vlastní – ručně šité –  příšerky nebudou hned dokonalé, za to ale budou rozkošné a připravené k mazlení. Je jedno, zda se rozhodnete vyrobit skřítka Pohodáře nebo trochu nazlobeného Ušouna, či dáte přednost elegantní příšerkové broži. A když vás  rozbolí břicho, pomůže hřejivý Peckoun. V zimě oceníte pomoc Chlupatých příšerných bačkor. Příšerky jsou zkrátka neodolatelné. Uvnitř knihy je ukryto spoustu nápadů na šití a zdobení příšerek. Každý návod obsahuje podrobné pokyny. Čeká vás hodně zábavy a radosti z tvorby!

Summa summarum

Na desingu knihy Sešívané příšerky jsem nenašla jediné mínus. Na první pohled jsem se do ní zamilovala: šitá vazba, pevné desky s povedenou barevnou fotografií uličnických příšerek, křídový papír a celostránkové, krásně naaranžované fotografie výrobků/příšerek. Nedílnou součástí knihy jsou 2 přílohy se střihy ve velikosti 1:1. Navíc střihy jsou detailně popsané, tudíž se v nich bude snadno orientovat i zcela nezkušená „švadlenka“.

Na začátku knihy nás autorka seznámí s tím „jak se vyrábí příšerky“ alias s absolutně nejzákladnějšími pojmy, na které švadlenky/ děti v samotném textu narazí. Autorka nám zde představí mj. druhy materiálů, se kterými se v knize setkáme, seznámí nás se základní pojmy v šití jako např. „rub a líc“, „špendlení a stehování“ – takže ani děti nebudou mít problém se samy v pracovních postupech orientovat a jednoduchost textu  jim dává možnost tvořit podle knihy více méně samostatně či dospělému ve velké míře pomáhat.

Každé příšerce je věnovaná samostatná dvojstránka, kde je nejen obrázek  hotového výrobku, ale zejména soupis použitého materiálu, popsaná příprava předcházející samotné šití a postup výroby. Samozřejmě, že některé výrobky uvedené v knize vás osloví natolik, že se nebude moci dočkat, až je „zhmotníte“, jiné vás tolik neuhranou, nicméně já osobně bych se „bála“ pouze „chlupatých bačkorek“, jinak si troufám tvrdit, že absolutní většina výrobků jsou praktické doplňky do dětských pokojíčků či k dětskému oblečení. Na celém nápadu knihy mi přijde geniální fakt, že díky různorodosti textilních materiálů, které jsou na trhu k dostání můžete podle několika pár střihů vytvořit celé „příšerčí ZOO“ a přitom může být každý kus/ příšerka úplně jiný 🙂 . Myslím, že kniha se bude líbit nejen dětem, ale i tvořivě založeným maminkám či babičkám. Všem šikulům s fantazií – bez rozdílu věku – titul srdečně doporučuji Výsledek obrázku pro heart.

Hodnocení: 100%Výsledek obrázku pro heart

Za milé příšerky a motivaci k oprášení šicího stroje děkuji nakladatelství Grada. A samozřejmě i za knihu poskytnutou za účelem recenze.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *