Recenze

Vzdej se! a žij podle Boží vůle

Mnoho lidí, věřících i hledajících, tvrdí, že by chtěli znát Boží vůlí a žít v souladu s ní. Kniha otce Larryho Richardsona se může stát moudrým rádcem, který ukáže čtenářům způsob, jak vůli Boha rozpoznat a vyslyšet.

Název: Vzdej se! a žij podle Boží vůle

Autor: Larry Richards

Nakladatelství: Portál
Rok: 2020

Počet stran: 176

Oficiální anotace

Americký katolický kněz Larry Richards zaujme svým svérázným stylem psaní o duchovních tématech. V něm dominuje strhující síla jeho zanícení, chlapská ráznost, kategoričnost, a přitom velká upřímnost a autenticita. Hlavním tématem knihy je rozhodnutí být svatým, tedy naplnit poslání, ke kterému je povolán každý člověk. Pro Richardse nejde o něco vzdáleného, nedostupného, exkluzivního – spíš si ne každý uvědomuje, že v životě nejde o nic menšího.

℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘℘

Catholic Daily Mass - Fr. Larry Richards - Diocese of Erie Pa ...

Larry Richards

je podmanivý řečník, populární autor, oblíbený pastor a učitel. Narodil se v Pittsburghu v Pensylvánii. Po střední škole navštěvoval vysokoškolský seminář na Gannonově univerzitě. Vysvěcen na kněze byl v roce 1989 a slouží jako farář v kostele sv. Josefa. Mj. je zakladatelem DME (Divine Mercy Encounter) Retreat programu pro svou diecézi. První kniha „Buď mužem“ vyšla v roce 2009 ( česky Portál r. 2017). Otec Richards má svůj pravidelný rozhlasový a televizní pořad a nyní v češtině vychází jeho druhá kniha(Obr. zdroj, Text – přeloženo, upraveno, zkráceno KM  zdroj)

Summa summarum

Kniha Vzdej se! a žij podle Boží vůle svou vizuální krásou čtenáře neomráčí, nicméně fakt, že první česky vydaný titul kněze Richardsona je rozebraný, svědčí o tom, že otec Larry si své čtenáře u nás našel a ti dobře vědí, že jeho knihy stojí za to číst, ať mají jakýkoli kabátek (měkké desky, brožovaná vazba). Díky stylu psaní a zvolené formě si dovolím odhadnout, že otec Larry bude jedním z nejprogresivnějších a nejoblíbenějších učitelů katolické církve. Jeho literární styl je přímočarý, elektrizující, břitký. Jeho aforismy zakomponované do textu působí jako žihadlo, které vás šokem probere z netečnosti a duchovní apatie 🙂 .

V knize otec vysvětluje, že prvním krokem k poznání Božího plánu s naším – lidským- životem tkví v tom denně hovořit s Bohem a pravidelně se modlit. Ovšem, podle L. Richardsona, rozkódování Božího poslání je ta snadnější polovina úkolu, protože, co když zjistíme, že Boží záměr s námi se nám nelíbí nebo „nehodí“, co pak? Larry Richards ve své knize poskytuje rady, jak pomoci překonat naše ochromující obavy a tvrdohlavost, zatvrzelost, ego a všechen odpor, který si v sobě vytváříme proti naplnění Božího plánu. 

Předpokládám, že Vzdej se! bude velice oblíbená kniha u mladých křesťanů (hlavně katolíků), kteří chtějí poznat svou životní cestu, ovšem i  všichni ostatní čtenáři budou mít užitek z moudrých a trefných rad otce Richardsona a mohou z nich čerpat sílu, ať už jsou v životě jakéhokoli vyznání. 

I jako nekatolík jsem knihu přečetla s chutí, autor píše vtipně, bez jakéhokoli upejpání a chození kolem horké kaše. Líbila se mi 🙂 .

Hodnocení: 99%

Za moudrou knihu poskytnutou k recenzi děkuji  Výsledek obrázku pro heart nakladatelství Portál  Výsledek obrázku pro heart.

 

 

 

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *