Recenze

Ukradený polibek

Román UKRADENÝ POLIBEK je příběhem „Krásky a netvora“. Jejich cesta od nenávisti k lásce je lemována vzrušením, napětím, bolestí i ohňostrojem přitažlivosti. Nová kniha L. J. Shen je skvělá!

„Možná jsem přece jenom netvor. Koneckonců vycházím ven za nocí. Avšak ty, maličká, ty jsi v té temnotě se mnou…“

Název: Ukradený polibek

Autor: L. J. Shen

Nakladatelství: Baronet

Rok vydání: 2020

Počet stran: 352

Devatenáctiletá Francesca je jedinou dědičkou rodu Rossiových. Její otec je hlava chicagské mafie a má na svědomí spoustu prohřešků, o kterých Francesca raději nechce ani vědět. Narodila se do zlaté klece a už v dětství byla zaslíbena Angelu Bandinimu, dalšímu dědici jedné z nejmocnějších mafiánských rodin. Ale nezákonné praktiky jejího otce ji nakonec uvrhnout do náruče senátora Wolfa Keatona, který drží v rukou důkazy proti jejímu otci. Otec bez mrknutí oka vykoupí své zločiny vlastní dcerou a Francesce nezbývá nic jiného než se podvolit. Třicetiletý Wolfe Keaton je ale muž, který má ve zvyku ničit vše, co se mu postaví do cesty. Všichni, které kdy miloval, jsou mrtví a jeho srdce se zatvrdilo. Oba dva se snaží od sebe navzájem odtáhnout, ale místo toho jen tvoří mezi sebou další a další spojení, které je přitahuje k sobě.

♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥♥ ♥ ♥

Nová kniha od L. J. Shen je velmi vydařená a po delší době jsem knihu dala na jeden zátah, což už samo o sobě vypovídá, o jak návykovou četbu se jedná. 😉 Začátek mě trochu zmátl, chvílemi jsem nevěděla, v jakém století jsem se to ocitla, ale s každou další přečtenou stranou vše zapadlo do správných kolejí a já byla uchvácena romantickým příběhem odehrávajícím se v mafiánském prostředí i na politickém poli plném vlivným lidí.

Ukradený polibek je napsán v ich-formě ze dvou úhlů pohledů hlavních protagonistů, které na sebe plynule navazují a bez násilných předělů vzájemně přebírají nit vyprávění. Větší pozornosti se od autorky dostalo Francesce a vy tak spolu s ní prožíváte každý její okamžik. Čekají vás dialogy plné hněvu a nenávisti, za kterými se pomalu ale jistě plíží vzrušující očekávání se slastnou výzvou.

„A víte, v mé rodině máme tradici, která se datuje deset generací do minulosti. Před svatbou dostane každá nevěsta z rodiny Rossiových dřevěnou truhličku – vyřezávanou a vytvořenou čarodějnicí, která žila ve vesnici v Itálii, odkud pocházejí mí předci – a přečte si tři vzkazy, které ji napsala předcházející nevěsta. Je to takový talisman pro štěstí a věštba dohromady. Dneska jsem tu truhličku ukradla a jeden ze vzkazů si přečetla, jenom abych osud trochu popohnala. Stálo tam, že mě dnes políbí láska mého života…“

V samém středu dění se ocitají hlavní postavy příběhu, kteří jsou jako den a noc. Wolfe je netvor bez kousku citu, jenž jde přes mrtvoly a nic ho nezastaví, ale zato velmi pohledný netvor s mužnou energií, která ho obklopuje a jeho přitažlivá arogance z něj čiší na míle daleko. Devatenáctiletá Franceska je kráska se srdcem na dlani, ale svou naivitou a někdy i dětskou bezelstností, která by mohla čtenáře dost iritovat, staví svou postavu do role princezny a celý román tak posouvá do žánru pohádek. Na druhou stranu i pohádky jsou od toho, aby se u nich dobře snilo a věřilo ve šťastný konec.

Foto: zdroj

Kupodivu nás na obálce knihy nečeká polosvlečený samec 😉 , což je vítaná změna. Navíc každá první stránka další kapitoly v knize má pod textem podklad šedobílé ilustrace z obalu knihy a musím říct, že se mi tento originální nápad moc líbil.

Trochu mě zmátl neobvyklý konec, který u románů pro ženy lze s jistotou očekávat. Tady se ale nic takového nekonalo. Chvíli jsem byla dokonce na vážkách, zda nebude nějaké pokračování. Ne, nebude a vlastně i ten konec je natolik výjimečný, bez klasického klišé, že jsem byla opravdu velmi spokojena.

Pokud máte rádi romantické příběhy, plné jiskřivých dialogů s trochou humoru a vzrušující tanečky dvojice kolem sebe, pak si rozhodně román Ukradený polibek přečtěte. A na erotiku také dojde 😉 .

Hodnocení: 100 %

Za návštěvu mafiánského podsvětí, kterou provází láska i nenávist děkuji nakladatelství Baronet a samozřejmě také za recenzní výtisk knihy Ukradený polibek.

Autor: Veronika Es.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *