Recenze

Zapomenutá zahrada

Tajemství prokleté rodiny z cornwallského pobřeží ožívají v podmanivém románu ZAPOMENUTÁ ZAHRADA, a pokud vám tento historický příběh unikl, doporučuji napravit. 😉 Temná a napínavá lahůdka vás bude napínat i dojímat až do konce.

Název: Zapomenutá zahrada
Autor: Kate Mortonová
Překlad: Hana Krejčí
Nakladatelství: Euromedia Group Ikar
Rok vydání: 2023 – 3. vydání
Počet stran: 512

Nell O´Connorová se večer v den svých jedenadvacátých narozenin od otce dozví, že není jeho pravá dcera. Avšak až po desetiletích se rozhodne vypátrat pravdu. A ta ji dovede do Cornwallu, do opuštěného domku vedle sídla Blackhurst, kde kdysi žila šlechtická rodina Mountrachetů. Poutavý román do sebe vplete i příběh Nelliny vnučky Cassandry a osud záhadného děvčátka, zanechaného na březích Austrálie v předvečer světové války.

℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘

Román Zapomenutá zahrada se dočkal již třetího vydání a nelze se čemu divit. Tohle je majstrštyk spisovatelky Kate Mortonové, jenž se vám vetkne do srdce a svým vyprávěním, kterým pozvolna odhaluje pravdu, vás bude napínat až k nevydržení. Tajemná zahrada střeží tajemství, jehož kořeny spadají hluboko do minulosti a jsou obaleny jedovatým balem lží a intrik, ale také láskou a obětováním.

Příběh je vyprávěný er-formou a odehrává se v třígeneračním proudu na území Anglie a Austrálie. Každá dějová i časová rovina má svého průvodce, který vnáší světlo do rodinného tajemství. Osudy tří žen Elizy, Nell a Cassandry se tak střetávají navzdory času i navzdory některým nepřejícím lidem. Každá z nich ve své době rozmotává klubko tajností, které zanesl prach a zapomnění a jehož tenounké nitky jsou upředeny z bolesti, lží i lásky.

Otcovo tajemství vše změnilo. Jeho slova vymrštila knihu Nellina života od vzduchu, jednotlivé stránky se promíchaly a už nikdy nebude možné je srovnat tak, aby vyprávěly stejný příběh. Zjistila, že se na mladší sestry nemůže podívat, aniž by si neuvědomila, že mezi ně vlastně nepatří, ale pravdu jim říci nemohla.

Autorka svůj příběh pojala zeširoka. Skáče v čase i životech svých hrdinů a vypovídá emotivní příběh o ztrátách i naději. Mohlo by se zdát, že toto přenášení prostorem i časem, které se děje skoro po každé kapitole, bude pro čtenáře náročným oříškem, ale opak je pravdou. Bez obtíží, za to ale se zatajeným dechem, odkrýváte tajemství kolem hlavní postavy a necháváte se nést autorčiným proudem, který se jemně přelévá přes oblázky, ale dokáže i pořádně zabouřit ve vypjatých emotivních okamžicích.

Propletené osudy knižních postav jsou sice utkány do složitějšího vzoru, ale jsou natolik jímavé a fascinující, že se vám tento skvostný výtvor bude velmi zamlouvat. Postupné rozmotávání vám přinese závislost i zvědavost a v neposlední řadě i vášeň a tu příběh nabízí v několika tvarech. Životní touha, romantická láska i rodinné nešvary se intenzivně střídají v poutavém vyprávění, s kterým budete souznít a hltat každé napsané slovo.

Je neuvěřitelné kolik záživného čtení napěchovala autorka do románu a přitom nepřekročila bludný kořen nudy, rozvláčnosti ani vyplňující vaty. Tady má každá věta své důležité místo a záměr a neomylně vede čtenáře k emotivnímu konci i rozhřešení. Vede je bludištěm lží a pokřivené pravdy k zamčené bráně tajemství a zarostlá magická zahrada dokresluje celou podmanivou atmosféru knihy.

Román Zapomenutá zahrada se pro mě stal nezapomenutelným. Nádherné vyprávění vedené s jemností a lehkostí dává čtenáři neustálé popudy ke čtení a spletitá zápletka vám nedá možnost odložit knihu z ruky. Nadšencům historických příběhů srdce zaplesá stejně jako čtenářům milující komplikované životní osudy. Doporučuji!❤

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ ❤ ❤

Za překrásný a podmanivý příběh děkuji nakladatelství Euromedia Group. Knihu Zapomenutá zahrada můžete pořídit na stránkách knihkupectví Luxor.

Autor: Veronika Es.

Listovat knihou můžete zde, na stránkách Knižního klubu.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *