Recenze

Země bezpráví

Žít pro spravedlnost a zemřít pro čest. První díl historické dobrodružné série nese název ZEMĚ BEZPRÁVÍ a vy se můžete těšit na pořádnou porci krvavých šarvátek, mocenských intrik, pomsty i jemné odnože lásky.

Název: Země bezpráví
Autor: Boyd a Beth Morrisonovi
Překlad: Ivana Nuhlíčková
Nakladatelství: Euromedia Group Ikar
Rok vydání: 2024
Počet stran: 432

Canterbury, 1351. Exkomunikovaný rytíř Gerard Fox je bojem zocelený válečník, kterému byl neprávem odebrán rodný dům. Nyní putuje po Evropě a hledá obživu. Vybaven pouze svým mečem a lukem likviduje tyranské a nečestné muže v zemi, kterou stále sužuje černá smrt. Při svém pokračujícím křížovém tažení za spravedlností přichází Fox na pomoc lady Isabel, která prchá před svým brutálním snoubencem. Isabel mu však neřekla všechno. Střeží nesmírně cennou svatou relikvii. Takovou, pro kterou by mnozí muži zabíjeli.

ℜ ℜ ℜ ℜ ℜ ℜ ℜ ℜ ℜ ℜ ℜ ℜ

Historický román Země bezpráví vám nabídne kromě krvavých soubojů, vražd, intrik a té nejhorší zrady a proradnosti i jemnou romantiku. Obsáhlý příběh vás provede všemi myslitelnými zákoutími historického příběhu a vyvolá ve vás zdravou zvědavost, která vás bude nutit číst dál a dál.

Příběh vyprávěný er-formou sleduje dění kolem hlavní zápletky knihy a tou je sličná dáma v nesnázích lady Isabel a rytířský zachránce Gerard Fox. Pokud si ale myslíte, že se jedná o bezduché čtivo, nenechte se mýlit. Tady hrají svoji roli i svatá relikvie, pomsta, traumata z války či šplhání po mocenském žebříčku. Kromě stěžejní zápletky se ještě retrospektivně vracíte do minulosti, která vám osvětlí zákoutí sporu a postupně vnese světlo do některých tajemství.

Potom zaslechl v duchu hlas, který říkal stejnou větu, jako před třemi lety na bitevním poli u Kresčaku.
Nemůžeš se vzdát.
Byl to James.
A pokud jde o tebe, buď silný a nevzdávej se, tvoje práce bude odměněna.
Fox se nedokázal rozpomenout, o jaký verš z Bible se jedná, ale tón Jamesova hlasu ho uklidňoval.
Nemůžeš se vzdát.
Fox byl rozechvělý, ale cítil, že s emu vrací síla. Uchopil rýč a začal zahazovat hrob. S každým odhozením hlíny znovu přísahal, že očistí jméno své rodiny a postará se, aby kardinál Molyneux zaplatil za to, co udělal, bez ohledu na to, co to bude Foxe stát a jak dlouho to bude trvat. Nikdy se nevzdá.

Velmi čtivý a energií nabitý román vás vezme na historickou návštěvu do roku 1351 a předestře před vás záživný, dobrodružný i romantický příběh, jehož vyprávění je vedeno zábavnou a vysokorychlostní formou. Tady se nemáte čas nudit, akce střídá akci, zvraty nečekaně zasahují do osudů postav a nesou je proudem nebezpečí o kus dál, kde znova nabírají sílu k dalším zážitkům.

Autoři se svým vyprávěním nikam nespěchají, a i když svůj děj natáhli do větších rozměrů, předkládají čtenáři jedno lahodné sousto za druhým. Množství zápletek, krvavých půtek, tajemství i romantiky namíchali ve vyváženým poměru a pomalu odhalují celé spletené klubko lží a intrik. Spojení sourozenecké dvojice bylo úspěšné. Autor přináší do příběhu drsnou část, v které nechybí souboje, mrtvoly ani válečná vřava a autorčin smysl pro romantiku vnáší ženskost a emoce.

Skvěle je zachycena dobová atmosféra příběhu. Okamžitě se přenesete do dávných časů, kde se špatnost trestala okamžitě a nenávratně, sličné panny se nenechávaly v nesnázích a čest měl každý muž jenom jednu. Společně pak s prostředím okouzlující Anglie a Francie se vám dostane velmi atraktivního čtení, které trochu mapuje historii, ale hlavně přináší zajímavý historický příběh, který se asi bude víc líbit ženským čtenářkám. 😉

Román Země bezpráví mě bavil a jednou za čas si tyhle historické obsáhlé příběhy, v kterých se základ slušného chování vyplácí a padouchové jsou po zásluze potrestáni, moc užiji. Příběh situovaný do období středověku nese všechny atraktivní atributy historického románu. Rytířské souboje, v kterých temně rudá krev teče proudem a třeskot zbraní je neoddělitelnou hudební kulisou, osobní souboje obhajující šlechtickou čest či náznak romantiky a vášnivého vztahu, který se opatrně dere na svět. Pokud máte náladu na nekomplikované čtení plné zábavy, napětí i trochu emocí, směle se vrhněte do čtení a užijte si výpravný příběh.

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ ❤ 🤍

Za historickou parádičku plnou akcí a tepající energie děkuji nakladatelství Euromedia Group. Knihu Země bezpráví si můžete pořídit na stránkách knihkupectví Luxor.

Autor: Veronika Es.

Listovat knihou můžete zde, na stránkách Knižního klubu.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *