Recenze

Zlomené duše

Nový případ dává inspektorce Lottie Parkerové pořádně zabrat. Ve hře jsou nejen mrtvoly žen oblečené do svatebních šatů, ale i nezvěstné malé dítě. ZLOMENÉ DUŠE potřebují záchranu… Další svižné čtení plné napětí a spletitého vyšetřování.

Název: Zlomené duše
Autor: Patricia Gibneyová
Překlad: Drahomíra Michnová
Nakladatelství: Euromedia Group Kalibr
Rok vydání: 2023
Počet stran: 352

Jednoho temného zimního rána je ve svém domě nalezena oběšená budoucí nevěsta Cara Dunneová. Je oblečená ve svatebních šatech a kdosi jí ustřihl pramen vlasů. Ještě téhož dne se najde tělo další mladé ženy, která byla shozena ze střechy nemocnice, kde pracovala. Fiona Heffernanová se měla rovněž vdávat, a i ona na sobě měla svatební šaty a chyběl jí pramen vlasů. Vraždy se zdají být tak osobní, že je inspektorka Lottie Parkerová přesvědčená, že oběti musel zabít někdo, koho znaly. Když jde smutnou zprávu oznámit Fionině rodině, pozorně pátrá po čemkoli podezřelém. Jenže zjistí něco mnohem děsivějšího – Fionina osmiletá dcera se zatím nevrátila domů z tanečního vystoupení. Lottie zamrazí: děvčátko totiž může být další obětí zvráceného a nebezpečného jedince…

√ √ √ √ √ √ √ √ √ √ √ √

Krimi Zlomené duše je už sedmým dílem ze série Inspektorka Lottie Parkerová a autorka má pořád plyn sešlápnutý na podlahu a do svých případů vjíždí zběsilým a nebezpečím zavánějícím způsobem. Opět vás čeká zapeklitý případ, trocha osobního komplikovaného života Lottie a i její kolegové, řeší své soukromé bubáky ve skříni. S nalezenou mrtvolou ale všichni zapomínají na své soukromí a vrhají se po hlavě do dalšího případu, který má v hlavní roli opět lehce vyšinutého jedince se zvrácenými choutky.

Příběh vyprávěný er-formou sleduje dění kolem celého případu a nejvíce ke slovu se dostává Lottie. Žena, která stojí jednou nohou v práci a druhou v rodině, kde se také stále něco děje, je rozpolcená od prvního dílu až běda a jak vidno, lepší už to asi nebude. I tentokrát dostala od autorky pořádně naloženo na „hrb“ a energie už není kde brát, poněvadž i její přítel/(ne)přítel Boyd je tentokrát dost divný. Maloměsto se navíc potácí uprostřed podivného případu mrtvých nevěst a zmizení malého děvčátka jenom přilévá oheň do duší všem zúčastněným. Tady totiž zná každý každého a nervy jsou pořádně na pochodu…

„Podívejte se, inspektorko, nechci být nezdvořilý, ale právě jsem přijel do práce. Mám odpolední směnu. Zaparkoval jsem auto a šel jsem dovnitř, vtom jsem ji uviděl. Ležela tam jako sněhový anděl.“
Potlačil vzlyk.
„To je dobrý popis.“ Lottie  se podívala okénkem přes jeho rameno, přejela pohledem po budově až po střechu a zpět dolů k tělu.
„Nevíte, proč na sobě slečna Heffernanová měla svatební šaty?“
„Ani ne.“ Pokrčil rameny. „Teda aspoň proč dnes.“
Lottie se zamračila. „Proč dnes? Co tím myslíte?“
„Řeknu vám, co tím myslím. Fiona se měla vdávat až zítra.“

Patricia Gibneyová a její Lottie jsou sázkou na jistotu, že nudit se rozhodně nebudete a čeká vás další svižné vyprávění, v kterém nebude nouze o napětí, emoce ani okrajově zmíněnou romantiku. Nenáročné vyprávění je ošperkováno přidanými ingrediencemi, z kterých nejvíce vyčnívá komplikovaná osobnost Lottie, jemný humor a vztahové propletence objevující se v každou roční dobu. 😉 Autorka své vyšponované případy sporadicky odlehčuje trochu černým humorem, který je vkusný a sedne s milimetrovou přesností. Netlačí zbytečně na pilu, ale jen tak mimoděk vám hodí chutné sousto možné indicie nebo vtipné hlášky, čímž své čtenáře udržuje neustále v plné pozornosti.

Jak je autorka silná v kramflecích ve svých případech, tentokrát mě přišla její zápletka o něco slabší. Možná lehce odfláknutá a možná neměla to správné dechberoucí napětí a nedokázala mě plně vtáhnut do svého vyšetřování, které sice bylo zajímavé, ale klouzalo po povrchu, aniž by se do mě hlouběji zahryzlo. Nicméně další odstín vyprávění věnující se soukromým problémům mě dokázal udržet v napětí po celou dobu, i když jsem tušila, jakým směrem se bude děj ubírat.

Detektivka Zlomené duše je opět velmi lákavým soustem pro všechny milovníky krimi a já si i tento příběh užila. Jednotlivé díly této série jsou tak akorát dlouhé (pro někoho krátké 😉 ), aby čtenáře nenudily a po přečtení byli lačni po dalším pokračování. Musím zkonstatovat, že to funguje náramně a už teď se těším na další setkání s Lottie, jejím týmem i rodinou.

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ ❤ 🤍

Za další výživný případ a nálož osobních problémů děkuji nakladatelství Euromedia Group. Knihu Zlomené duše můžete pořídit na stránkách knihkupectví Luxor.

Autor: Veronika Es.

Listovat knihou můžete zde, na stránkách Knižního klubu.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *