Recenze

Zrádné vody

Chcete si odpočnout a jen tak se nechat unášet pohodovou četbou? V románu ZRÁDNÉ VODY se na vás žádná zrada nechystá a romantický příběh ukrytý uvnitř vám splní přesně to, co od románu pro ženy můžete očekávat.

Název: Zrádné vody

Autor: Elizabeth Lowell

Nakladatelství: Alpress

Rok vydání: 2019

Počet stran: 272

Kate Donnellyová si žije svůj nenáročný, poklidný život, který ji naruší telefonát od jejího bratra Larryho. Rodinný podnik na záchranu podmořských pokladů Moon Rose Limited je v krizi a hrozí jeho absolutní zánik. Larry přesvědčí Kate, aby se vrátila zpátky na místo a k práci, která ji navždy připravila o oba rodiče. Kate nezbyde nic jiného než tuto výzvu přijmout, jinak by se dokonce života nevypořádala s výčitkami, že rodinný podnik zkrachoval jen proto, že nedokázala překonat strach z návratu na místo dávné tragédie.

Spolu s Kate je na malebný ostrůvek uprostřed Karibského moře povolán i Holden Cameron, aby vyhodnotil účelnost financování projektu. Ačkoli stojí proti sobě, srdci neporučíš a stále je to k sobě neovladatelně přitahuje. Navíc to vypadá, že kdosi se obohacuje na účet firmy a nalezené poklady mizí na černém trhu. Podaří se ustát Kate a Holdenovi nelehkou situaci a zároveň odhalit „černou ovci“ na palubě? Peníze mají velkou moc a tady už jde o život…

Můžu si vybrat, co upřednostním, co přijmu a na co zapomenu, řekla si. Člověk má vždycky na vybranou – a já chci Holdena a společnou budoucnost. Obojí můžu mít.

Kniha Zrádné vody se od prvního okamžiku tváří přesně tak, jak je i zpracována. Nenáročné, lehké čtivo pro chvíle nudy nebo odpočinku. Nemusíte u ní přemýšlet nad hlubokomyslným poselstvím ani nad tím kdo je vrah 😉 . Je to ryze romantický příběh, který v sobě jako bonus ukrývá zápletku plnou napětí.

V každé knize se dá najít něco, co vás určitým způsobem obohatí, dokonce i v románu pro ženy. Život hledačů pokladů, krkolomná cesta za drahocennými objevy podmořského dna a trocha nahlédnutí do kouzelného potápěčského světa, to vše mi tento nenáročný román nabídnul a já s radostí přijala.

(zdroj: ThinkStock)

Jediné co mi trochu nesedlo, byly slovní přestřelky obou hlavních protagonistů, které zřejmě měly být jiskřivé a vtipné, bohužel nic takového se nekonalo. Samozřejmě znám lepší knihy tohoto typu, ale znám také daleko horší a díky tomu, že poslední třetina knihy byla dost akční, posunula ji v mém žebříčku o něco více nahoru. Finální zápletka je plná dobrodružství a napětí a pro ty, kdo prahnou po trošce vzrušení  – na přetřes také přijde – a ne jedno 😉 .

Hlavní postavy příběhu si také určitě oblíbíte, jak zrzavou, sebevědomou Kate, tak i charismatického Holdena s tělem tak vypracovaným a smyslným až se vám z toho rozklepou kolena 😉 .

Obálka knihy je jak ušitá na letní čtivo u moře a já věřím, že vám právě tato kniha z nakladatelství Alpress vaši dovolenou ještě více zpříjemní.

Hodnocení: 75 %

 

Za příjemně strávené chvíle s romantickou knihou a za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Alpress, kde si knihu Zrádné vody můžete zakoupit.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *