Recenze

Anežka a kouzelná baletní sukýnka

Zuzana Pospíšilová napsala knihu, kterou si holčičky určitě zamilují :). Malá Anežka vezme své čtenářky do pohádkové říše a ukáže jim, že baletní sukýnka sice může čarovat, ale největším kouzlem vždy bude dobrý skutek hodných lidí – a na věku ani výšce přitom vůbec nezáleží.

Název: Anežka a kouzelná baletní sukýnka

Autor: Zuzana Pospíšilová

Ilustrace: Markéta Vydrová

Nakladatelství: Grada – Bambook

Rok vydání: 2020

Počet stran: 80

Anežka je malá školačka, která nejvíce ze všeho touží stát se baletkou, ale pan doktor jí to nedovolí, protože má křehké kosti. Tak si tančí alespoň doma pro radost. Maminka chce Anežku potěšit, proto jí koupí nádhernou sukénku, která holčičce v obchodu doslova sama přistane k nohám! Anežka brzy zjistí, že sukénka je nejen krásná, ale navíc doopravdy kouzelná…

♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥

Výsledek obrázku pro zuzana pospíšilová

Mgr. Zuzana Pospíšilová

Zuzana Pospíšilová je oblíbená autorka věnující se téměř výhradně původní tvorbě pro děti. První pohádkové příběhy Jí vyšly v časopise Sluníčko.
Nakladatelství Grada vydalo téměř sedm desítek titulů, z nichž nejúspěšnější jsou zatím série Kouzelná třída a edice dětských detektivek DeTeKTiVoVé. V její tvorbě mají převahu pohádky, ale věnuje se také poezii a výukovým textům. Původní profesí je Zuzana Pospíšilová dětská psycholožka. (Text – upraveno , zkráceno KM – zdroj: Grada)

Foto: Zuzana Pospíšílová, zdroj: CBDB

♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥

Summa summarum

Pohádková kniha Anežka a kouzelná baletní sukýnka mě na první pohled učarovala nádhernými obrázky ilustrátorky Markéty Vydrové, s jejíž tvorbou jsem se seznámila v knize Malá Ema a pro Markétiny ilustrace jsem se upřímně nadchla: jsou milé, ale ne „přeslazené“ a malí čtenáři (zejména holčičky) oceňují její zalíbení v růžové barvě a pastelových odstínech 🙂 .

Nakladatelství Grada ani na této dětské publikaci nešetřilo: knížka má pevné desky, šitou vazbu, velmi hezkou grafiku, velký font písmen na sněhobílém papíře a je bohatá na barevné ilustrace. Vyprávění je rozdělené do 11 kapitol, každá z nich má průměrně kolem 6 stran. Ale vzhledem k tomu, že obrázky jsou mnohdy přes půl stránky, nejsou texty pro malé čtenáře přespříliš dlouhé. Podle svého „pilotního čtenáře“ (2. třída) odhaduji, že druháčkové zvládnou přečíst celou kapitolu bez pomoci rodičů zcela sami 🙂 .

Rodiče si nevšimli, že dívenka o něčem usilovně přemýšlí. Mysleli si, že je jenom rozespalá. Anežku, ale napadlo, jestli za ta kouzla nemůže její nová sukýnka. V obchodě nejdřív sama spadla z věšáku a v noci ji přenesla mezi víly. Byla si jistá, že sukýnka umí čarovat, jen nevěděla, jak to dělá.

Pohádkový příběh o malé holčičce, která díky baletní sukénce s čarovnou mocí může cestovat do pohádkové říše, se určitě bude malým čtenářkám líbit. (Přes veškerou hysterii kolem genderové neutrality trvám na tom,  že většina kluků si zřejmě bude chtít číst o něčem jiném … 🙂 ). S Anežkou mj. budou tančit na paloučku s vílami, pomohou princi Radimovi uspat draka a čarodějnici Míně složit závěrečné zkoušky z čarování, potkají se skřítkem i vodníkem. Mně i druhačce se pohádka moc líbí. Doporučujeme .

 

Hodnocení: 100%

Za velmi pěknou pohádku poskytnutou k recenzi děkuji nakladatelství GradaBambook.

 

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *