Recenze

Čertova bažina

Rádi hltáte příběhy, ve kterých temné bytosti ze záhrobí děsí, trestají, týrají a rdousí lidské červy? A zároveň máte smysl pro černý humor, ironii a nadsázku. Pak pro vás Miloslav Švandrlík představuje ideální kombinaci obého: pojďme nahlédnout do další knihy ze série „3 x 100 hororů“, kterou vydalo nakladatelství Epocha.

Název: Čertova bažina

Podtitul: 3 x 100 hororů, kniha 2.

Autor: Miroslav Švandrlík

Nakladatelství: Epocha

Rok: 2017

Počet stran: 392

Oficiální anotace

Projekt 3 x 100 hororů přináší čtenářům ve třech svazcích kompletní soubor všech povídek, které na téma hrůzy, mystiky, záhrobí a nevysvětlitelných záhad napsal Miloslav Švandrlík.
Autorův vynalézavý způsob, jak čtenáře vyděsit či alespoň postrašit, a přitom ho vtipně pobavit, si konzumenti příběhů o upírech, krvelačných monstrech nebo vlkodlacích oblíbili už dávno. Důkazem je mimo jiné i umístění výběru „100 nejlepších hororů“ v první desítce knih, které si mládež zapsala do čtenářských deníků žáků 9. tříd základních škol.

Summa summarum

Kniha s názvem Čertova bažina  je stejně jako její „sestry“ pěkná „bichle“ ? – i když je všech třech svazků „nejštíhlejší“ . Má 392 stran. Stejně jako Šumavský upír a Koktavé strašidlo má šitou vazbu, tvrdé desky a z křídového přebalu na nás kouká ilustrace od skvělého Jiřího Wintera – Neprakty.  Miloslav Švandrlík je známý tím, že ho zajímalo nadpřirozeno a všechno „tajemné“. Díky tomuto jeho koníčku se v knihách „3 x 100 hororů“ setkáme nejen s kriminálními zločiny, ale zejména s nadpřirozenými bytostmi, černou magií, kletbami apod. I v této sbírce čtenáři ocení povídky s nepředvídatelnými pointami, originálními hrdiny, „střídání“ historických a současných kulis ❤ . Ani tato povídková kniha plná krve a černého humoru mě nezklamala, líbila se mi a skvěle se četla. Doporučuji ❤.

Hodnocení:  ❤ ❤ ❤ ❤ ❤

Za setkání se Švandrlíkovými čertisky, upíry, divoženkami… děkuji nakladatelství Epocha.

 

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *