Recenze

Dokonalá lítost

Strach je odjištěná nálož a tady to bude třaskat opravdu řádně. Další případ sympatických vyšetřovatelů nese název DOKONALÁ LÍTOST a i tento, již sedmý díl v řadě, je opět naprosto dokonalý. Připravte se na pořádný fičák, protože tenhle případ je opravdu bomba plná napětí a také emocí.

Název: Dokonalá lítost
Autor: Helen Fieldsová
Překlad: Nela Knapová
Nakladatelství: Albatrosmedia Kniha Zlín
Rok vydání: 2023
Počet stran: 360

Edinburgh ochromily vražedné bombové útoky. Oběti se počítají v desítkách a smrt neušetří ani místní policejní oddělení. Šéfinspektorka Ava Turnerová a inspektor Callanach ale nesmějí dovolit, aby jim utrpěné osobní ztráty zabránily vypátrat pachatele. Jak je možné, že nezanechává žádné stopy a je pokaždé o krok před nimi? Avě s Lucem nakonec nezbude nic jiného než dál kráčet vstříc pasti, která je má zničit. Nejvýbušnější případ jejich kariéry začíná a vše, na čem jim kdy záleželo, může skončit v troskách.

√ √ √ √ √ √ √ √ √ √ √ √ 

Detektivka Dokonalá lítost je sedmým dílem ze série Luc Callanach a Ava Turnerová a pane jo, tahle dvojice vůbec nestárne ani neubírá nic ze svého elánu, s kterým se vrhá do dalšího vyšetřování. A tohle bude pekelně záživná jízda, takže si držte klobouky, protože tady se na citečky ani život příliš nehledí. Napětí zaručeno!

Příběh vyprávěný er-formou sleduje hned několik dějových linek, které se skvěle doplňují a pozvolna do sebe zapadají na milimetr přesně. Chronologické pátrání po pachateli má přesně vytyčené hranice, za které vás oba hlavní protagonisté rádi pustí, abyste s nimi dýchali otrávený a nebezpečný vzduch, v kterém se nic neodpouští. A když se navíc sáhne do vlastních řad, tady je pomsta holt nabíledni.

„Prosím vás,“ pronesla zadýchaně, „prosím, to už nedělejte. Jestli mi nemůžete říct, co chcete, tak tu prostě zůstanu a budu poslouchat, dokud nebudete připravený to se mnou probrat. Sám si rozhodnete kdy. Nebudu o tom smlouvat ani vyjednávat. Tohle řídíte vy.“
Nové zvuky. Digitální pípání tlačítek, jako když se posílá SMS. Potom počítačem generovaný tón hlasu.
„Deset.“
Z opačného konce prostranství zazněl výkřik. „Časovač!“
Ava to slyšela dvojhlasně.
„Sundejte ji!“ zaječela.

Autorka píše neskutečně čtivým a záživným stylem, který vás okamžitě zaujme od první stránky. Tentokrát Fieldsová více hrábla do šuplíku emocí a vytáhla z něj dojemné a srdcervoucí scény, které se vás dotknou. Vyhrocený konec pak přispěje do emotivního pytle zdrcujícími okamžiky a své čtenáře totálně rozbourá.

O drsné, brutální události ani v tomto dílu nepřijdete. Autorka je z krveprolití jenom přetavila v psychologickou destrukci, která ještě více zahraje na vaše city. Lehkou občasnou překombinovanost v příběhu dokáže autorka vyrovnat jinými atraktivními ekvivalenty svého psaní a její zaujetí případem se přenáší i na čtenáře.

Nezapomíná ani na soukromí svých protagonistů a jejich vztahové peripetie se vyvíjejí i v tomto dílu. Mírně tak rozbíjejí vyhrocené čtení, které vám musí dopřát chvilku oddechu, aby přišlo s další dějovou peckou, která vás smete i nadchne zároveň.

Detektivka Dokonalá lítost je velmi povedeným dílem, jehož stránky vám budou rychle ubíhat pod rukama. Svými případy dokáže autorka zaujmout a její pečlivost i posloupnost vás bude provokativně mást na cestě za odhalením vraha. Samozřejmě ani další díl této série si nenechám ujít, a pokud se vám tahle dokonalá řada zatím vyhýbala, no, možná nastal čas na nápravu. 😉

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ ❤ ❤

Za další velmi výživný případ skotských vyšetřovatelů děkuji nakladatelství Albatrosmedia, na jejichž stránkách si můžete knihu Dokonalá lítost pořídit.

Autor: Veronika Es.

Listovat knihou můžete zde, na stránkách nakladatelství Albatrosmedia.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *