Recenze

Chladnokrevně

Další kniha od Roberta Bryndzy a zase další skvělá jízda s tímto autorem detektivek. I když se kniha CHLADNOKREVNĚ neodehrává v třeskuté zimě, vám prostě bude běhat mráz po zádech a chlad vám bude kolovat v krvi.

Název: Chladnokrevně

Autor: Robert Bryndza

Nakladatelství: Cosmopolis

Počet stran: 416

Rok vydání: 2018

Velký kufr na břehu Temže a v něm dokonale naskládaná rozřezaná oběť. Detektiv šéfinspektor Erika Fosterová se pouští po stopách dalšího brutálního vraha. A to není poslední kufr s nepříjemným překvapením uvnitř, který se objeví. Jedná se o sériového vraha nebo jeho činy jsou čistě náhodné? Podaří se Erice vypátrat rukojmí i samotného vraha? Erika se musí vypořádat nejen se zločinem, ale i se svým osobním životem a rozhodnut se, co všechno chce obětovat na oltář vyšetřování.

Všechny nás může potkat smůla a pak se člověk musí nějak rozhodnout, aby přežil. I když si musíte vybrat něco hrozného.

Pátý díl této série se opět neobejde bez chladnokrevných vražd, pestrého vyšetřování a zběsilého honu na vraha. Opět vás přivítá stará známá šéfinspektorka Erika Fosterová, její kolegyně Kate Mossová a přítel ve zbrani Peterson.

Tento díl je trochu jiný než všechny předchozí, protože velmi záhy odhalíte pachatele. Spolu s Ninou (nebudu prozrazovat, o koho se jedná ;-))budete prostřednictvím jejího psaného deníku sledovat všechny podrobnosti spáchaných vražd a nahlédnete i do myšlení psychopatického pachatele. Příběh se vám tak bude odvíjet před očima ve dvou rovinách a vy budete pátrat společně s Erikou a k tomu dýchat za krk samotnému vrahovi.

Mohlo by se zdát, že kniha, kde dopředu znáte vraha, už nebude tak napínavá, ale to by nebyl Bryndza, aby se tohoto úkolu nezhostil navýsost skvěle a vy tak opravdu nejste ochuzeni o žádné napětí, vzrušení či vyústění celého příběhu. O co zůstanete tak trochu ochuzeni v tomto díle je pověstné jiskření mezi Petersonem a Erikou, spíše se zde autor věnuje polemizování Eriky o svém osobním životě a vnitřních touhách, ale o to více se budete těšit na další díl, protože je jasné, že autor tohle téma nenechá jen tak ležet ladem 🙂 .

(spisovatel – Robert Bryndza)

Robert Bryndza si stále udržuje svou vysoko nastavenou laťku už od prvního dílu a je skvělé, že i když se tato laťka občas trochu zachvěje, stále se drží na svém místě a rozhodně nepadá dolů. A já už teď netrpělivě vyhlížím další díl s názvem Smrtící tajnosti, který právě nyní vstupuje na pulty našich knihkupectví.

Hodnocení: 92 %

 

Mohlo by se vám také líbit...

2 komentář

  1. Zuzka says:

    Super, tak teď už si toho Bryndzu konečně taky přečtu 🙂

    1. Veronika Esserová says:

      Rozhodně musíte 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *