Recenze

Dívka, která přežila

Některá tajemství je lepší nechat spát a DÍVKA, KTERÁ PŘEŽILA děsivé vyvraždění rodiny, se znova po dvaceti letech ocitá ve smrtelném nebezpečí. Dokáže vrahovi uniknout i tentokrát? Thrillerový román oplývající stísněnou atmosférou a tajemstvím zahalenou vraždou.

Název: Dívka, která přežila
Autor: Lisa Jackson
Překlad: Marie Čermáková-Frydrychová
Nakladatelství: Albatrosmedia Domino
Rok vydání: 2023
Počet stran: 432

Kara McIntyreová přežila děsivý masakr v oregonském srubu. V důsledku tragédie ve svých sedmi letech osiřela a od té doby nepřestala toužit po obyčejném životě. Jenže po dvaceti letech jí minulost znovu vtrhne do života jako povodeň. Z vězení totiž nečekaně propustí jejího bratra Jonase, který byl za vražedné běsnění odsouzen. Novináři šílí. A Kara začne zničehonic dostávat záhadné vzkazy. Mohou snad být od její starší sestry Marlie? Právě ona ji tehdy zavřela na půdě a pak beze stopy zmizela. Kara se začíná hroutit, a když je zavražděn další člověk z okruhu jejích blízkých, sílí v ní přesvědčení, že cílem je i ona sama. Jednou unikla o vlas. Dokáže to znovu? Kolikrát ještě může být dívkou, která přežila?

⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓ ⇓

Thrillerový příběh Dívka, která přežila vám dá možnost nahlédnout do poznamenaného života spoutaného děsivým zážitkem. Nenáročný příběh naplněný ponurou atmosférou i nevyjasněnou vraždou vám představí jeden zamotaný případ brutální vraždy, jehož smrtonosná chapadla natahují nenechavé pařáty i po dvaceti letech.

Příběh vyprávěný er-formou sleduje hned několik jeho vláken. Nejvíce prostoru se dostává Kaře a jejímu „ocejchovanému“ životu, který se stále vrací k brutálním událostem před dvaceti lety a zcela ho ovládá. Nové skutečnosti znovu otevřou staré rány a pravda, která se dere na povrch, zacloumá životy hned několika lidí. Sledujete policejní pátrání po pravdě starého případu i osudy ostatních účastníků děsivého masakru v osamoceném srubu.

Wes křečovitě svíral volant. Obličej měl jako z oceli a v hlavě mu jen šrotovalo. „Poprosil jsem jednoho kámoše, aby nám to ověřil, ale jsme blízko, Karo. Jsme blíž než kdy dřív.“
A teď se ocitli přímo u bran pekelných, pomyslela si a zmocnila se jí strašlivá předtucha, jako by měli odhalit něco, co bude stejně znepokojující jako minulost.
Některá tajemství je nejlepší nechat spát.

Autorka rozjela vcelku zajímavou zápletku a „nadupaný“ začátek dával tušit, že by tahle thrillerová záležitost mohla být pořádná jízda. Jenomže po slibném úvodu se příběh dostává do klidných vod, v kterých se stále a znova řeší dokola to samé a myšlenky hlavních postav se motají v bludném kruhu minulosti. Právě neustálé opakování již vyřčeného sráží tento jinak zajímavý případ, který má ambice udržet čtenáře v napětí, do průměrného příběhu, jehož laťka se trochu zvedne v závěru, při vyhroceném finále.

Z celého příběhu sálá lehce mrazivá, úzkostná atmosféra nebezpečí i strachu a autorce se podařilo tuto náladu udržet po celou dobu, což jsem velmi kvitovala. Společně pak s jistou umírněnou dávkou napětí plyne příběh vyrovnaným, stabilním tempem, jež sice neoplývá překvapivými zvraty, ale dokáže vás uzavřít ve své stísněnosti.

Autorka píše čtivým stylem s množstvím vedlejších (a bohužel mnohdy nadbytečných) odboček, čímž svoji knihu nafoukla do větších rozměrů a pouze zvědavost vás nutí číst dál a přesvědčit se o správnosti vašeho soukromého tipu. Nebylo to špatné čtení, ale asi jsem očekávala víc, a i když mě některé pasáže dokázaly nadchnout, nevyvolala ve mně kniha kýžený efekt, jaký jsem si představovala.

S knihou Dívka, která přežila budou spokojeni čtenáři nenáročných thrillerů, kteří příliš neholdují spletitému vyšetřování ani komplikovaným zápletkám. Lehce mrazivá atmosféra vás bude doprovázet na cestě za brutálním vrahem.

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ 🤍 🤍

Za oddechový thrillerový příběh děkuji nakladatelství Albatrosmedia, na jejichž stránkách si můžete knihu Dívka, která přežila pořídit.

Autor: Veronika Es.

Listovat knihou můžete zde, na stránkách nakladatelství Albatrosmedia.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *