Recenze

Když jsme se skrývali

Bridger a Scarlet se zkrátka museli najít. Oba dva mají tolik osobních problémů, které před tím druhým zdárně tají, že jejich setkání je plné lží a úhybných manévrů. Podaří se jim překonat životní drama, jenž se odehrává v jejich rodinách nebo je pravda navždy zničí? Román KDYŽ JSME SE SKRÝVALI je dalším dílem ze série The Ivy Years, kterou vydalo nakladatelství Baronet a opět se jedná o velmi návykové čtivo. 😉

Název: Když jsme se skrývali

Autor: Sarina Bowen

Překlad: Zuzana L´áliková

Nakladatelství: Baronet

Rok vydání: 2021

Počet stran: 288

Scarlet Crowleyová nastupuje na Harknesskou univerzitu hlavně proto, aby utekla před svoji rodinou a obviněním, které ji pronásleduje ve dne v noci. Změnila si jméno a chce konečně začít žít normální život. Přes cestu ji hned první den přeběhne bývalý hokejista a velmi sexy zelenooký kluk Bridger McCaulley a přitažlivost, která mezi nimi okamžitě vzplane je nabitá vzrušením a chtíčem. Ale Bridger tenhle rok opravdu nemá čas na holky natož na vážný vztah. Tajemství, které před všemi skrývá má teprve osm let. Jeho malá sestřička je v bezpečí pouze u něj a mít ji ve svém pokoji na koleji je proti všem předpisům. Jenomže co má jiného dělat, když jejich matka propadla drogám a o nic jiného se nestará? Přece ji malou Lulu nenechá napospas? Oba dva mají svá přísně střežená tajemství a čas mají pouze na přátelství. No, trošku se jim to přátelství vymklo z rukou a jejich žhavé hrátky v posteli naberou nečekaný směr.? Co se ale s nimi stane, až pravda vyjde najevo?

♠ ♠ ♠ ♠ ♠ ♠ ♠ ♠ ♠ ♠ ♠ ♠ ♠ ♠ ♠ ♠ ♠ ♠ ♠ ♠ ♠ ♠ ♠ ♠

Román Když jsem se skrývali je druhým dílem ze série The Ivy Years a stejně jako první díl Když jsme se poznali je nabitý vášní, romantikou, erotikou i zápletkami, které do děje vnášejí prvky napětí. Emotivní příběh vás nepustí ze svých spárů, dokud nepřečtete poslední slovo tohoto románu plného osobních dramat.

Příběh je vyprávěn ich-formou z pohledu dvou hlavních postav – Bridgera a Scarlet. Zjistíte tak veškeré podrobnosti jejich životních strastí, které se jim odehrávají v rodině, i rozmanité pocity vůči sobě, jenž se v nich mísí, a překvapují je i odrazují zároveň.

„Víš…“ Asi by byl radši, kdybych to už nechala být, nemohla jsme si však pomoct. „Neřekla bych o tom živé duši.“
Povzdechl si: „To vím, Scarlet. To taky není ten důvod, proč jsem ti to neřekl. Prostě s tebou nechci být ten kluk. Ten, co řeší hromadu problémů.“
Ostře jsme se nadechla. Protože jsem dělala totéž – rozhodla jsem se úplně stejně. Nic o mně nevěděl, protože jsme nechtěla být ta holka.
„Jsi tam?“
„Ano,“ ujistila jsem ho.
„Chápeš mě?“
„Chápu tě líp, než si myslíš,“ odpověděla jsem.

Autorka Sarina Bowen píše nenáročným, přitom velmi čtivým stylem, který vás chytne hned od začátku. Zápletky, které se v jejich románech objevují, uvolňuje postupně a s citem, čímž si naprosto získává čtenářovu pozornost. Do středu dění postaví spletitou komplikaci, která je hlavním stěžněm příběhu a na ten nabaluje vztahové propletence a další dějové zvraty, které hýbou celým příběhem. Přesně ví, kdy přitlačit na pilu, aby své čtenáře emocionálně vykolejila, a vzápětí vás šokuje odhaleným tajemstvím.

V románu se objevují i protagonisté z předešlého dílu a vás tak vrátí vzpomínkami k příběhu, který všechno odstartoval. Romantikou rozhodně nešetří a dojde i na erotické hrátky, které vás pobaví a vykouzlí vám úsměv na tváři. 🙂 Tento díl se mně líbil o něco víc než jeho předchůdce, konflikt je docela dost drsný a o napětí ani dějové zvraty rozhodně není nouze. Knihu jsem dala na jeden zátah, protože prostě nešlo odejít. 😉

Máte-li rádi romantiku vystavěnou na životních nesnázích knižních postav, pak sáhněte po románu Když jsme se skrývali a mohu určitě doporučit i předchozí díl Když jsme se poznali, který byl stejně uchvacující jako jeho pokračování. A já se jdu těšit na poslední díl této série s názvem Když jsme to tajili a tentokrát to těšení bude dost dlouhé, protože nakladatelstvím Baronet je naplánováno na 1. 12. 2021.

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ ❤ ❤

Za další záživnou jízdu plnou napětí a romantiky děkuji nakladatelství Baronet, na jejichž stránkách si můžete knihu Když jsme se skrývali i předchozí díl Když jsme se poznali pořídit.

Autor: Veronika Es.

Mohlo by se vám také líbit...

1 komentář

  1. […] je třetím dílem ze série The Ivy Years. Už předchozí díly – Když jsme se poznali a Když jsme se skrývali dávaly tušit, že tohle bude velmi výživná série a opravdu to tak je.? Autorka si udržuje […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *