Recenze

Dům v zátoce

Román DŮM V ZÁTOCE v sobě ukrývá poutavý příběh tajemné minulosti, v které na vás čekají rodinné propletence, láska i dramatické životní události. Dojemné vyprávění s jedinečnou atmosférou starého domu vás nadchne a okouzlí.

Název: Dům v zátoce
Autor: Mary Ellen Taylor
Překlad: Jana Chartier
Nakladatelství: Grada Cosmopolis
Rok vydání: 2021
Počet stran: 368

Lucy plní poslední přání své matky a vrací se do rodného města ve Virginii. Cesta přes celé Státy pro ni znamená šanci na nový, lepší život. Získala totiž nečekané dědictví v podobě nemovitosti jménem Zimní vilka. Není to polorozpadlý domek, jak očekávala, ale velký dům, na němž se podepsal zub času. Sídlo s mnoha zákoutími, která skrývají tajemství, vášně a zrady několika generací. A Lucy doufá, že právě tady by mohla najít odpověď na otázku, kterou matka nikdy nezodpověděla. Kdo je její otec? Dědictví dostane, jen když splní několik podmínek, jinak přijde na řadu další z řady dědiců, charismatický Hank. Je proto odhodlaná udělat cokoliv, aby si dům udržela. Pomáhá jí v tom celé městečko, které si ji rychle oblíbí. Lucy postupem času zjišťuje víc o historii své rodiny, ale hlavně o sobě samé. Během pátrání po svých předcích totiž najde něco, co dosud neměla; domov, rodinu a lásku.

℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘

Román Dům v zátoce je dalším poutavým čtením z pera Mary Ellen Taylor. Už její předchozí román Staré sídlo byl velmi příjemným čtením a touto knihou jenom potvrdila svůj spisovatelský um. Dojemné čtení, ve kterém na vás čekají spletité rodinné vztahy i něžná romantika vás nadchne svým pestrým dějem i atmosférou starého domu, jehož zdi by mohly vyprávět dramatické osudy svých obyvatel.

Příběh je vyprávěn er-formou, v které vás čekají tři dějové linie. Lucy má na starost současnou linku, v které hledá své odpovědi na rodinná tajemství i své místo v životě. Její matka Beth vás vezme do roku 1988 a postupně vám bude odhalovat nejen svoji minulost, ale i dramatický osud Claire odehrávající se v roce 1916. Nejvíce prostoru se dostává Lucy a Claire a musím zkonstatovat, že obě dvě linie jsou si rovnocennými partnery, v kterých se odvíjí jak tragické události, tak i radostné okamžiky štěstí naplněné romantikou i naléhavostí.

Dolly zaštěkala, a když se Lucy otočila, uviděla, jak si fenka drbe záda o postel, packy ve vzduchu a jazyk vyplazený. Aspoň někdo si tu připadá jako doma.
Když před dvěma dny odjížděla z Nashvillu, znamenala pro ni tahle cesta jen slib, který dala Beth, a možnost dozvědět se něco o své rodině. Znala se dost dobře na to, aby věděla, že jakmile obojí splní, nebude tu mít stání. Ať stálou adresu vezme čert, měla by prostě sebrat Hankovy peníze a popojet dál.

Autorka umí rozhodně zaujmout. 🙂 Její vystavěný děj je plný zamotané minulosti i fascinujícího tajemství, které pozvolna uvolňuje tak, aby čtenáře nechala v napětí až do samého závěru. Bravurně propojuje nitky svého vyprávění a splétá osudy svých hrdinů do celistvého obrazu, v kterém nechybí láska, dramatické okamžiky ani náhled do historických událostí. Do svého středu umisťuje silné ženské hrdinky, které se potýkají s životními výzvami s hlavou hrdě vztyčenou a jejich odvaha čelit svým osudům je obdivuhodná.

Trochu zrychlený konec naštěstí neubral nic na pozitivním dojmu z celé knihy a tak příběh našlapaný dějovými zvraty a specifickou atmosférou nejen starého sídla, ale i dob dávno minulých, vás něžně obejme ve své náruči a bez potíží provede poutavým i dojemným vyprávěním.

Dům v zátoce se mi snad líbil ještě víc než Staré sídlo. Tuhle autorku jsem si okamžitě zařadila mezi své oblíbence a nedočkavě budu vyhlížet další její román, který citlivě dokáže propojit nitky minulosti s přítomností a nadchnout tak své čtenáře.

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ ❤ ❤

Za další nádherný příběh ukrývající tajemnou minulost děkuji nakladatelství Grada, na jejichž stránkách si můžete knihu Dům v zátoce pořídit.

Autor: Veronika Es.

Listovat knihou můžete zde, na stránkách nakladatelství Grada.

Mohlo by se vám také líbit...

1 komentář

  1. […] autorky jsem četla předchozí dvě knihy Dům v zátoce a Staré sídlo, které se mi líbily více. Tady mi hlavu zamotaly postavy, v kterých jsem se […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *