Recenze

Falešná guvernantka

Nechte si od Barbary Cartland vyprávět příběh FALEŠNÉ GUVERNANTKY. Přivítá vás 19. století a s ním i nevinná mylady, vznešený lord a majestátní hrad v Anglii, který se stane svědkem neutuchající lásky.

Název: Falešná guvernantka

Autor: Barbara Cartland

Nakladatelství: Baronet

Rok vydání: 2019

Počet stran: 144

Osmnáctiletá Lolita Vernonová je dcerou zesnulého hraběte, její matka se provdala za bohatého otčíma a právě když se chystal společenský debut Lolity, postihla ji mrtvice, která ji nenávratně uvedla do kómatu. Lolita je tak vydána na pospas svému nevlastnímu otci, který ji chce provdat za velmi bohatého, ale odporného chlapa. Lolita utíká z domu a cestou do ní vrazí malý, ubrečený osmiletý kluk Simon. I on je na útěku od své macechy, která ho bije. Lolita se ho ujme a slíbí mu, že ho v pořádku dopraví k jeho strýci lordu Seabrookovi, který žije na hradě u jezera Ullswater. A vlastně se jí to i hodí, stejně si chtěla najít práci a takhle si může zažádat u jeho strýce o post guvernantky a ještě najít útočiště před svým otčímem. Lord Seabrook ji přijme, ale stále se mu na ni něco nezdá. Obestírá ji jakési tajemství a její vystupování spíš ukazuje na šlechtičnu než guvernantku. Navíc její blízkost vyvolává v lordu Seabrookovi city, které se nedají ničím potlačit a on pomalu propadá kouzlu této jedinečné ženy. Najde Lolita konečně své štěstí a se Simonem nový domov?

♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥

Kniha Falešná guvernantka spadá do edice Baronetka – čtení pro ženy a opravdu tomu tak je. Neříkám, že by si tuto knihu nemohl přečíst i pořádný mužský, co čte Ovidia v originále 😉 , ale chlapské čtení to zkrátka není. Avšak něžné pohlaví bude spokojeno, čeká vás romantika, velká love story, zápletka a pozitivní finále.

Celý příběh je velmi jednoduše nahozen, nečekejte žádné rozvinuté zápletky ani podrobné popisy. Jednoduchý, plochý příběh by si jistě zasloužil větší rozpracování a je škoda, že autorka tuto šanci nevyužila. Dokázala bych si představit plné využití tohoto potenciálu v krásný, rozvinutý, historický román. Do popředí se tak dostává samotný děj, který lehce plyne, není ničím rušen a nese s sebou poselství neochvějné víry, že láska je tím nejdůležitějším v životě člověka.

„Včera v noci, když ses pokusila utéct,“ řekl jí, „jsem pochopil, že tě nemohu ztratit. I kdybys spáchala třeba tucet vražd – nebo tvůj otec – stejně bych tě chtěl za ženu.“

Lolita ho jemně pohladila po tváři.

„To od tebe bylo velmi statečné. Myslela jsem si, že se do mne nikdy nemůžeš zamilovat, protože jsem pouhá guvernantka.“

„Neobvyklá a velmi krásná guvernantka,“ zvolal a pohlédl ji do očí. „Ale protože nemohu bez tebe žít, nic kromě toho, že budeš mou, není podstatné.“

 

Zdroj

Spisovatelku Barbaru Cartland asi netřeba představovat. Tato ojedinělá, krásná žena, která je královnou milostných románů napsala neuvěřitelných 723 knih a dožila se požehnaného věku 99 let. Její knihy jsou ceněny pro svá morální poselství, čisté a nevinné hrdinky i přitažlivé chlapy.

Krátký románek na jedno odpoledne si na nic nehraje a je přesně tím, čím se prezentují knihy Barbary Cartland. Pokud máte rádi romantické příběhy plné vášně, lásky i zloby, směle sáhněte po této tenké knize, která vám splní přesně to, co od ní očekáváte.

Hodnocení: 60 %

 

Za romantickou, sladkou jednohubku a za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Baronet, na jejichž stránkách si můžete Falešnou guvernantku zakoupit, a pokud jste fanoušky této spisovatelky, najdete tam i spoustu jejích dalších titulů.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *