Recenze

Hra o dědictví

Celý život nemá nic a najednou má všechno, na co si vzpomene. Avery se probudila do světa přepychu, mamonu i intrik a vůbec netuší, jaká pravidla má tahle HRA O DĚDICTVÍ. Řeknu to takhle – už teď se těším na další díl 😉 a vy se můžete ponořit do vzrušujícího vyprávění plného tajemství, zakázané lásky a temnoty lidské duše.

Název: Hra o dědictví
Autor: Jennifer Lynn Barnes
Překlad: Veronika Volhejnová
Nakladatelství: Euromedia Group YOLI
Rok vydání: 2022
Počet stran: 352

Avery Grambsová má jediný cíl – přežít střední školu, získat stipendium a vypadnout. Její plány však naruší smrt miliardáře Tobiase Hawthorna, který odkáže veškerý svůj majetek právě Avery. V čem je háček? Avery ho nikdy v životě neviděla a nemá ani tušení, co byl zač. Aby převzala své dědictví a zjistila, proč jí bylo odkázáno, musí se vydat do sídla rodiny Hawthornových. Bohužel pro Avery bydlí v tomto sídle Tobiasova rodina, a ta si připadá podvedená. Včetně Tobiasových čtyř vnuků: geniálních a nebezpečných kluků, kteří žili celý život v domnění, že jednoho dne zdědí dědečkův majetek právě oni. Avery se tak propadá do světa plného bohatství a intrik a sama musí přijít na to, jak tuhle hru hrát, aby přežila.

℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘

Román Hra o dědictví je prvním dílem ze stejnojmenné série a i když je cílen na mladší čtenáře, myslím, že ani dříve narozené knihomolky nebudou touto YA sérií zklamáni. Tady je totiž úplně všechno a v naprosto dokonalém poměru. Temné tajemství, napětí, romantika a k tomu čtyři bratři, kteří šli pro charisma dvakrát. 😉

Příběh je vyprávěn ich-formou z pohledu hlavní hrdinky Avery. Jejíma očima vnímáte všechny události i nemilá překvapení, která se jí se vstupem do přepychu a bohatství dějí. Největší prostor zabírá její pátrání po pravdě, která je umně skryta v zašifrované hře, a rozmanité pocity související s příchodem do rodiny Hawthornových. Pestré emoce se u ní střídají s bouřlivou silou a střípky tajemství, které sbírá krok po kroku, otevírají zámky střeženému temnému tajemství, které se dotkne všech.

Čtyři vnuci. Nemohla jsem si pomoct – musela jsem myslet na toho, kterého jsem už potkala. Grayson. Dokonale padnoucí oblek. Stříbřitě šedé oči. Arogantní způsob, jakým mi řekl, ať předpokládám, že ví všechno.
Alisa se na mě významně podívala. „Berte to jako varování od někoho, kdo ví, o čem mluví – nikdy nedávejte srdce žádnému Hawthornovi.“
„Nebojte,“ odpověděla jsem. Ani nevím, co mě štvalo víc – jestli její předpoklad, že by se to mohlo stát, nebo fakt, že mi zřejmě dokázala aspoň částečně vyčíst myšlenky z tváře. „To svoje mám bezpečně pod zámkem.“

Napínavý román s příměsí romantiky je postaven na silné dějové zápletce s dostatkem překvapivých zvratů. Autorka píše čtivě a ve svižném tempu, přestože její rozvitá forma psaní je rozprostřena do více směrů. Díky tomu se vám odkryjí hluboké ponory nejen do myšlení hlavní hrdinky, ale i zašifrovaná hra je plná propracovaných rébusů, které hned tak neodhalíte. S každou vyřešenou indicií bude vaše zvědavost napnuta na maximum, která se s koncem vystupňuje do obřích rozměrů. Knižní závislost na tomhle románu je zkrátka zaručena. 🙂

Autorka obsadila svůj příběh originálními postavami a vám se tak před očima odvíjí plejáda lidských charakterů a ojedinělých osobností, které se budou měnit v živý obraz, jež se vám s nebývalou silou vypálí do sítnice. Vzrušující náklonost mezi některými účastníky je už jenom ozdobou na knižním „dortu“, jež v sobě ukrývá lahodný krém plný vášnivého a temného příběhu.

Velmi, ale velmi nutně potřebuji 2. díl této série. 😀 Pokud se nemýlím, mělo by se jednat o trilogii a navíc úchvatně sladěné obálky budou ozdobou vaší knihovny. Kniha Hra o dědictví se bude líbit všem nadšencům YA románů, kteří tíhnou k napětí i romantice a nebojí se vrhnout do temného dobrodružství, při kterém jde nejen o nesmírné bohatství, ale i komplikovanou lásku. Doporučuji!

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ ❤ ❤

Za emocemi a překvapením nabitý temný příběh děkuji nakladatelství YOLI. Román Hra o dědictví můžete pořídit zde.

Autor: Veronika Es.

Listovat knihou můžete zde, na stránkách Knižního klubu.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *