Recenze

Rytíř

Romantika, motorkářský gang, nevyřízené účty i temná minulost vás čekají v románu RYTÍŘ a dámy, dávejte si pozor… Tihle sexy chlapáci totiž vypadají hříšně, nebezpečně a rozhodně „koukatelně“. 😀

Název: Rytíř
Autor: Devney Perry
Překlad: Žaneta Ziecinová
Nakladatelství: Beta – Dobrovský
Rok vydání: 2022
Počet stran: 352

Genevieve Daylee nečekala, že bude v den svých sedmadvacátých narozenin stát před soudcem. Ale v poslední době se toho stalo tolik neočekávaného, že to čekat mohla. Její matka, žena, kterou vždy obdivovala a zbožňovala, je pryč a zůstaly po ní tajemství a lži. Nevlastní bratr ji nenávidí a otec, s nímž se poprvé setkala až u matčina hrobu, je stejně cizí jako Isaiah Reynolds, který teď stojí před soudcem vedle ní. Isaiah je její zachránce. Ačkoli spíš než princ na bílém koni je to rozervaný rytíř v pomačkané zbroji. Ví o něm jen to, že pracuje jako automechanik, ale ode dneška s ním bude sdílet život. Právě se totiž stal jejím manželem.

¤ ¤ ¤ ¤ ¤ ¤ ¤ ¤ ¤ ¤ ¤ ¤ ¤ ¤ ¤

Romantická záležitost s temným odstínem Rytíř je druhým dílem ze série Clifton Forge a opět, stejně jako jeho předchozí počin Král, se jedná o romantiku namixovanou s napětím a nevyřešenou vraždou. Znova vás přivítají sexy drsní hoši, kteří mají ruce zmazané olejem, ale také srdce na svém místě, v kterém se najde skulinka i na opravdovou lásku.

Příběh je vyprávěný ich-formou z pohledů obou hlavních protagonistů. Autorka se sporadicky vrací k předchozím událostem a letem světem připomene nejdůležitější okamžiky, jež mají svoji dohru právě v tomto dílu. Dostane se vám tak náhled do rozháraných duší, které mají za sebou nejednu bolestivou a traumatickou zkušenost a jak už se říká, ve dvou se to lépe táhne a na potíže i problémy jsou dva vždycky víc, než jeden. 😉

„Myslíš, že nám uvěřili?“ zašeptala. Veškerá kuráž a sebevědomí, které v klubovně měla, se vytratily. Její nádherné tmavé oči překypovaly strachem.
„V to doufám.“
Jinak by tohle nikdy neskončilo.
A musí to skončit co nejdřív.
Musím ji nechat žít život po jejím. Musím ji zbavit závazku.
Aby mohla odjet z města.
Dřív, než zapomenu, že si ji nezasloužím.

Nenáročný romantický příběh je napsán čtivou formou, která vás bez obtíží provede dalšími událostmi, jež souvisí se známým nebezpečným motorkářským gangem. Ten už sice svoji největší slávu má za sebou, ale temná minulost jako by ho stále doháněla. Poklidné tempo vyprávění, které kromě romantiky v sobě ukrývá i detektivní složku a místy i thrillerové prvky, vás zvolna vede ke svému závěru a poodhalí vám další kousky skládačky, jež se v nestřežený okamžik vynořují na světlo, aby svým hrdinům slušně zavařily.

Autorka se oproti minulému dílu víc opřela do emocí a vnitřních pocitů hrdinů, čímž příběh mírně ztratil na své dynamice, na kterou jsme byli zvyklí z minulého dílu. Na erotiku tak dojde až skoro v samém závěru, ale vzájemná přitažlivost a vzrušující chemie zde budou znít po celou dobu. Konec vás pak vyhrocenou vsuvkou naladí na další díl, který se bude opět točit kolem jedné z dalších postav tohoto nevšedního autoservisu, jež kolem sebe sdružuje životem poznamenané ztroskotance.

Předchozí díl Král se mi líbil víc, než jeho pokračování Rytíř, ale i zde se vám dostane plné náruče romantiky a nebezpečí, které nemusí vždy souviset se smrtí, protože i láska dokáže být velmi slušně riskantní. Spokojeni budou všichni romantičtí čtenáři nenáročných oddechovek, v kterých se na city rozhodně hledí. 😉

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ 💔 🤍

Za další motorkářskou love story děkuji nakladatelství Beta – Dobrovský, na jejichž stránkách si můžete knihu Rytíř pořídit.

Autor: Veronika Es.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *