Recenze

Jak navazovat kontakty i když nemáte rádi networking

Co je vlastně networking? Umění navazovat a udržovat vzájemně prospěšné vztahy v zájmu společných pozitivních výsledků. Networking vám dovolí dosáhnout vašeho potenciálu. Pomyslete na nějaký svůj cíl. Chcete si vybudovat firmu, kariéru, zlepšit svět, poskytovat služby, vytvářet umělecká díla? Dovednost navazování kontaktů vás vašemu cíli přiblíží. A když jste kovaný introvert, nejste rádi středem pozornosti a nemáte v oblibě sešlosti, kniha Jak navazovat kontakty vám ukáže cestu, jak dosáhnout úspěchu, ve který jste ani nedoufali.

Název: Jak navazovat kontakty

Podtitul: i když nemáte rádi networking

Autor: Devora Zack

Nakladatelství: Portál

Rok. 2020

Počet stran: 208

Potřebujete navázat více pracovních kontaktů, ale máte rádi samotu nebo si rádi věci dopředu dobře rozmýšlíte? Devora Zack pro vás připravila rádce, který vám umožní využít právě vašich preferencí a předností, abyste se seznámili s druhými lidmi. Ve své knize rozkrývá, čeho všeho se týká a netýká introverze a extroverze, a umožní vám zjistit, k jakému z těchto pólů inklinujete. Její kniha se přitom zaměřuje na všechny, kteří nesplňují kritéria vyhraněných extrovertů. Rozebírá a zpochybňuje různá zavedená pravidla. Radí s networkingem, který se soustředí spíše na kvalitu než kvantitu – hloubku, zájem o druhé a dobré pozorovací schopnosti.

Summa summarum

Nakladatelství Portál vydalo knihu pro introverty a hloubavé samotáře, kteří z nějakého důvodu Jak navazovat kontakty, i když nemáte rádi networking ...potřebují vytvořit / rozšířit síť svých kontaktů. Pokud patříte mezi dotčenou skupinu, možná jste již zjistili, že většina příruček a učebnic o networkingu své čtenáře nutí „zapřít“ své skutečné já a snažit se být „exrovertní“. Kniha autorky Devory Zack je jiná: uvidíte, že to co jste do této chvíli považovali za své nevýhody, se nyní stává vaší největší předností. (Foto zdroj: Portál)

Titul Jak navazovat kontakty i když nemáte rádi networking vyšel v brožované vazbě a rozsahem mezi „bichle: nepatří, ovšem – podle mě – obsahem budete nadšeni: je rozdělen do 13 kapitol:

1 Váš terénní průvodce vás vítá

2 Ohodnoťte sami sebe 

3 Rozbíjení stereotypů

4 Proč nemáte rádi networking

5 Sbohem, zlaté pravidlo

6 Brilantní nové strategie

7 Jak přežít společenskou akci

8 Jinde než na společenské akci

9 Hledání práce

10 Služební cesta

11 Jak organizovat události, které fungují u všech

12 Jak pokračovat v kontaktu

13 Vytváření komunity (Obr. zdroj: Portál)

Autorka vsadila na vtipný a odlehčený styl psaní, což se vyplatilo, protože text nenásilně – ale spolehlivě drží čtenářovu pozornost. Skvěle mu napomáhají i vtipné ilustrace a citáty.

Kniha se čte hezky, „odsejpá“ a působí „jako balzám“ na introvertní duši 🙂 . Jedná se o druhé vydání knihy, oproti „jedničce“ je rozšířena o kapitolu o přijímacích pohovorech a rady týkající se „pokračování“ v navázaných kontaktech. Dává tipy, jak se chovat na společenských akciích nebo na služebních cestách. Text je doplněn o množství tabulek, cvičení a sebeposuzovacích dotazníků.

Kniha se mi líbí, je praktická, vtipná, aktivizující i motivující. Doporučuji ♥.

Hodnocení: 100%

Za motivující a inspirativní knihu s tučňáky děkuji nakladatelství Portál. A zároveň i za recenzní výtisk.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *