Recenze

Jen o trochu víc

Dívka z města, co má sexy nožky na jehlách a farmář se stádem koz, co žije na vesnici, kde lišky dávají dobrou noc. Platí i v tomto případě, že protiklady se přitahují? Nový román Simony Ahrnstedtové s názvem JEN O TROCHU VÍC je plný romantiky a vzrušující přitažlivosti. 😉

Název: Jen o trochu víc

Autor: Simona Ahrnstedtová

Překlad: Helena Matocha

Nakladatelství: Grada Metafora

Rok vydání: 2021

Počet stran: 400

Osmadvacetileté Stelle Wallinové se během jednoho dne zhroutí život. Zjistí, že přítel ji podvádí, přijde o milovanou práci i o domov. Naštěstí se má kam vrtnout. Zdědila po prarodičích chátrající vesnický domek na jihu Švédska, který hodlá prodat a za utržené peníze si konečně splnit svůj odvěký sen – jít studovat oděvní školu. Také by konečně ráda odhalila tajemství svého zrození a tak doufá, že stopy nalezne právě zde. A tak se ocitá v Laholmu ve společnosti slepic, krav, koz, neskutečně čistého vzduchu a neskutečně nafoukaného farmáře Thora, který je ale chodícím sexuálním bohem. V téhle vesnici se každý zná s každým a o konflikty není nouze. Stella pomalu, ale jistě zabředává nejen do chodu Laholmu a mezi místní obyvatele, ale hlavně do náruče drsného farmáře. Naštěstí mají mezi sebou sjednanou dohodu – půjde pouze o sex, žádné citečky… No jo, to se snadno řekne…

℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘

Román Jen o trochu víc je druhým dílem ze série Protiklady se přitahují. Už předcházející díl Všechno, co chci byl osvěžující oddechovou četbou, která byla plná vyváženého mixu romantiky, humoru, erotiky i společensky aktuálních témat. A ani toto pokračování není výjimkou.

Příběh vyprávěný er-formou jde souměrně po stopách obou hlavních protagonistů. Dostanete tak možnost sledovat dění jak u vesnickým životem posedlého Thora, tak i u městem zhýčkané Stelly, jenž se statečně prokousává nepohodlím i okolní nevraživostí.

Rozmazlená holka z města, co nesnáší venkov – fakt super nápad si ji odvést na svoji usedlost, do všeho toho zmatku, co tam vládne. Co by se asi tak mohlo pokazit? Z nějakého důvodu měl ale Thor skvělou náladu, když si o chvíli později odváděl Stellu k sobě domů. Kolem nich běhali psi, slunce svítilo a ptáci zpívali. Předpokládal, že se tu Stella zdrží jen krátce, takže to, že se mu líbí, je v podstatě v pořádku.

Nenáročný román si dal za úkol příjemně pobavit své čtenáře a to se mu povedlo. Příběh, který nemá až tak pevnou a silnou hlavní linii, se spíše opírá o několik vedlejších působivých dějových os, které společně dohromady dávají ucelené dílo moderní romance. Dějové zvraty i události odehrávající se na vesnici, stranou hlavní dějové linie, jsou prokazatelně poutavým lákadlem a je jedno, zda se jedná o pubertální šarvátky či rozkmotřené kamarádky. Jsou kořením příběhu a chvílemi dokonce přebíjí stěžejní tok románu.

Autorce se podařilo obsadit do hlavních rolí sympatické postavy, ale hlavně svůj děj umístila do prostředí, které přímo vybízí k nespočetným zápletkám a potyčkám, jakým menší vesnička kdesi na jihu Švédska bezesporu je. Hašteření mezi místními obyvateli i narušená dlouholetá přátelství jako by jenom čekala na vstup Stelly na vesnické jeviště, aby se seznámila se všemi pohromami.

Romantická linie mezi hlavními postavami byla na mě až příliš přímočará a jediné co nabízela, byly erotické hrátky v hojné míře? a vzájemná magnetická přitažlivost. Naštěstí autorka sáhla do osvědčeného šuplíku společensky aktuálních témat, jako jsou šikana, komplikované rodinné vztahy nebo závažné onemocnění a svůj příběh tak posunula o stupínek výš.

Pokud máte rádi nenáročné romány, při kterých se dobře pobavíte a necháte se unášet na vlnách romantiky a souznění, pak kniha Jen o trochu víc čeká právě na vás.

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ 💔 🤍

Za příjemně plynoucí příběh situovaný do vesnického prostředí plného zádrhelů děkuji nakladatelství Grada, na jejichž stránkách si můžete knihu Jen o trochu víc pořídit.

Autor: Veronika Es.

Listovat knihou můžete zde, na stránkách nakladatelství Grada.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *