Recenze

Ještě jsme se nepotkali

Co když vás jedno špatné rozhodnutí přivede na správnou cestu? Román JEŠTĚ JSME SE NEPOTKALI je pohodovou oddechovkou, v které postavy čelí životním překážkám, zastřené minulosti, ale hlavně lásce. Vydejte se do malebného prostředí přímořského městečka a nasajte střípky letní romance.

Název: Ještě jsme se nepotkali
Autor: Sophie Cousens
Překlad: Dana Stuchlá
Nakladatelství: Euromedia Group Ikar
Rok vydání: 2023
Počet stran: 336

Co kdybyste si na letišti vyzvedli cizí kufr a pak se bezhlavě vydali hledat jeho majitele? Redaktorka lifestylového časopisu a beznadějná romantička Laura se vydává na služební cestu na Normanské ostrovy. Její výprava se však nezačíná zrovna nejlépe. Po trapném setkání s nejvíc sexy mužem, jakého kdy viděla, dorazí do hotelu a zjistí, že si na letišti vzala špatný kufr. Když ho otevře, má pocit, že člověk, kterému zavazadlo patří, musí být její spřízněná duše. Pokud se Laura něco při své práci naučila, pak to, že proti osudu se bojovat nedá. Takže teď už jen stačí tajemného cizince vyhledat…

∞ ∞ ∞ ∞ ∞ ∞ ∞ ∞ ∞ ∞ ∞ ∞

Nenáročná oddechovka provoněná létem, mořem a romantikou na vás čeká v románu Ještě jsme se nepotkali, a pokud máte chuť vrátit se do časů dovolené, bezstarostného levitování v horizontální poloze a snění, pak sáhněte po tomto hřejivém a zábavném titulu.

Příběh je vyprávěn ich-formou z pohledu hlavní postavy Laury. Věčná romantička hledající ten pravý, ořechový vztah, který pozná na první dobrou, se vydává do kouzelného prostředí Normanských ostrovů, aby našla odpovědi na svoji minulost. Záměna kufrů na letišti ji přihraje do cesty muže snů. Vypadá to, že její životní sen o lásce na první pohled se konečně splní, ale možná cestou k vysněnému cíli zjistí, že její přesvědčení ztratilo lesk a důraz a kolem ní se nachází daleko zajímavější věci a osoby.

Dee mě vezme za ruku, podívá se mi přímo do očí a řekne: „Mám tě ráda. Zavolej, kdykoli budeš potřebovat. Vím, že tenhle výlet pro tebe může být psychicky náročný.“
Cítím, jak se mi stahuje hrdlo, ale vděčně se na ni usměju a otočím se ke vchodu.
„A Lauro, Lauro!“ volá Vanya moje jméno, dokud se zase neotočím. Potom si přitiskne ruku na srdce a vykřikne: „Neztrácej naději. Někde tady je – jen jste se ještě nepotkali.“

Autorka napsala milý a zábavný příběh, který vám udělá dobře na duši a potěší vaše romantické srdce. Píše lehkou rukou a velmi často se věnuje myšlenkovým pochodům i pocitům hlavní postavy. Začátek se rozjíždí velmi pozvolným a trochu „neslaným, nemastným“ dojmem, ale pokud vydržíte, s příjezdem na malebný ostrov se příběh nakopne správným směrem a vám už nic nebrání v tom, užít si další z romantických příběhů, v kterém se nezapomíná na životní změny ani uvědomění si vlastních potřeb.

Hlavní dějová osa je naroubována mnoha vedlejšími odnožemi, které nejsou pro příběh úplně stěžejní, čímž román ztrácí na tempu a pozvolnou rychlostí se tak prodírá nepotřebnými odstavci, které zbytečně navyšují stránky knihy. Naštěstí autorka hmátla do šuplíku citátů i mouder a proložila svůj příběh životními bonmoty, které si lehce pohrávají s vašimi emocemi. Okatá předvídatelnost děje (u mě opravdu velmi záhy po úvodu 😉 ) nesnižuje pohodovou a všeobjímající atmosféru ani kouzlo hřejivého příběhu prostoupeného láskou, přátelstvím i rodinnými kořeny.

Román Ještě jsme se nepotkali je nenáročnou oddechovkou, která vám zpříjemní chvíle odpočinku a dokáže pobavit. Pokud máte rádi romantiku, jste nadšenci životních změn a se zvědavostí odkrýváte nejasnosti v rodinné minulosti, směle se ponořte do tohoto zábavného příběhu.

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ 💔 🤍

Za pohodovku, která mě dokázala zabavit, děkuji nakladatelství Euromedia Group. Knihu Ještě jsme se nepotkali můžete pořídit na stránkách knihkupectví Luxor.

Autor: Veronika Es.

Listovat knihou můžete zde, na stránkách Knižního klubu.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *