Recenze

Když jsme se poznali

Nečekaná nehoda upoutala Corey na invalidní vozík a její sen o hokejové kariéře zmizel v nenávratnu. Dokáže se přenést přes své postižení a dát šanci lásce? Otázka je, zda i hokejová hvězda Adam Hartley se příliš nebojí milovat. Nový New Adult román z nakladatelství Baronet s názvem KDYŽ JSME SE POZNALI je příběhem plným bolesti, ztráty, odvahy i naděje.

Název: Když jsme se poznali

Autor: Sarina Bowen

Nakladatelství: Baronet

Rok vydání: 2021

Počet stran: 296

Corey Callahanová je nadějná hokejistka, ale vážná nehoda ji navždy tento sen zničí. Nyní nastupuje na Harknesskou univerzitu v invalidním vozíku a ví, že procházka růžovou zahradou to rozhodně nebude. Ale Corey se nevzdává. Vyfasuje jako spolubydlící sympatickou Danu a hned naproti bydlí Adam Hartley – nejhezčí kluk, kterého kdy viděla. Adam je hokejovou hvězdou, ale nyní ho zdobí sádra na noze a momentálně má od hokeje pauzu. Mezi Corey a Adamem rychle vznikne přátelství založené na důvěře, upřímnosti a společném zájmu – hraní videoher. Oba dva se potýkají se svými starostmi a je jim spolu dobře. Corey by ale chtěla víc, jenže kdo si na krk uváže nemohoucí holku? Navíc Adam je zadaný a jeho dokonalá přítelkyně je naprosto uchvacující. Corey je zamilovaná a jejich vzájemná otevřenost jedné noci překročí práh přátelství. Cítí Adam to samé nebo je to pro něho jen otázka jedné noci? A je vůbec ochoten se rozejít s přítelkyní a dát šanci „rozbité“ holce?

℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘

Román Když jsme se poznali je romantickým příběhem situovaným na půdu studentské univerzity. Autorka rozehrává příběh naplněný vnitřní bolestí, kuráží i nadějí. Tento román je prvním dílem ze série The Ivy Years a další díl s názvem Když jsme se skrývali je nakladatelstvím Baronet nachystán na červen tohoto roku. Měl by se týkat nejlepšího Adamova kamaráda – Bridgera.

Příběh je vyprávěn ich-formou střídavě z pohledu Corey a Adama. Corey se dostává více prostoru, přes její postižení získáte přehled o nelehkém zařazení do společnosti. Nejen fyzické překážky, které jsou na denním pořádku, ale i postranní pohledy a osobní rozpolcenost hrdinky vám dají nahlédnout do života dívky upoutané na invalidní vozík.

„Moje staré já by bylo nadšené, že bys mi dohodl hokejistu,“ přiznala jsme mu. „Už ale nevypadám jako dřív. Ani si nepřipadám jako dřív.“

A navíc jsem se do tebe zamilovala. To je ale zas jiný problém. „Možná jenom potřebuju ještě trochu času.“

„Potřebuješ se nejdřív postavit na vlastní nohy.“ V Hartleyho hnědých očí se objevil něžný pohled. „Snad ti můj šibeniční humor moc nevadí.“

„Naopak jsme za tvůj šibeniční humor vděčná.“

„Vidíš? Je s tebou sranda, Callahanová. Fakt to není nic složitýho.“

„Všechno je teď složitý, jasný?“ Začala ze mě mluvit tequilla. „Všechno. Ani nevím, co ještě zvládnu.“

Pokud si myslíte, že děj knihy se motá kolem sebelítosti a utápění v nenaplněných snech, pak vězte, že hlavní hrdinové se s tím rozhodně nepářou. Musíte obdivovat odvahu Corey, která má pro strach uděláno a hned tak ničeho se nezalekne. Její vnitřní síla vám bude imponovat a budete s ní prožívat všechny překážky i nové životní zkušenosti s neoddělitelnou pomůckou na kolech.

Je jasné, že romantika zde nemůže chybět a trochu lechtivých scén se také dočkáte. Svěží humor i prostředí, do kterého je děj zasazen, je rozhodně atraktivním lákadlem. Studentský život je autorkou popsán velice reálně a vy ani chvíli nepochybujete o tom, že takhle se v Americe studuje. Román neoplývá žádnými velkými dějovými zvraty, přesto se čte velmi dobře. Hlavní linii příběhu obstarává „život s handicapovanou osobou“ a dá vám látku k přemýšlení. Nenáročný styl psaní i vystavěný děj, který zaujme, vás okamžitě chytne od prvních stránek a své tempo si udržuje po celou dobu.

Pokud máte rádi životní příběhy situované mezi studenty, kde nechybí romantika ani humor, pak neváhejte a sáhněte po novém New Adult románu Když jsme se poznali. A já se jdu těšit na další díl. 😉

Hodnocení: 90 %

Za romantický příběh nezlomné dívky Corey děkuji nakladatelství Baronet, na jejichž stránkách si můžete knihu Když jsme se poznali pořídit.

Autor: Veronika Es.

Mohlo by se vám také líbit...

1 komentář

  1. […] Když jsme to tajili je třetím dílem ze série The Ivy Years. Už předchozí díly – Když jsme se poznali a Když jsme se skrývali dávaly tušit, že tohle bude velmi výživná série a opravdu to tak […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *