Recenze

Mizera

Úspěšný magnát Cillian má přezdívku bostonský MIZERA a sympatická Persy má pro něho slabost, ale také ví, že bude její zkázou. Oboustranná dohoda mezi nimi je uzavřena a i když se jedná pouze o obchodní záležitost, do které city ani láska nepatří, trošku se jim to zvrtne. 😉 Další čtivá romantika plná osobní temnoty, vášně a romantiky od L. J. Shen.
Kniha mi byla poskytnuta v rámci spolupráce s Albatrosmedia za účelem recenze.

Název: Mizera
Autor: L. J. Shen
Překlad: Darina Povolná
Nakladatelství: Albatrosmedia Baronet
Rok vydání: 2024
Počet stran: 448

Krutý, chladnokrevný… Cillian Fitzpatrick pro média je TÍM PADOUCHEM. Pro mě je to muž, který mi (neochotně) zachránil život. Nyní potřebuju, aby pro mě udělal ještě jednu malou laskavost – vyplatil mě z problémů, do kterých mě uvrhl můj manžel. Co je sto tisíc pro jednoho z nejbohatších lidí v Americe? Cillian ovšem nedělá laskavosti zadarmo. Cenou za vykoupení je moje svoboda. Nyní jsem hračkou Fitzpatrickova nejstaršího bratra. Smůla, že Cillian zapomněl na jeden malý detail. Persephona nebyla pouze bohyní jara, byla také královnou smrti. Myslí si, že se zhroutím pod tíhou jeho her. Brzy zjistí, že nejvíce smrtící jed je také ten nejsladší.

♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

Román Mizera je druhým dílem ze série Boston Belles a fanoušci temných romancí zbystřete, protože touto sérií se vám autorka určitě trefí do vkusu. Hlavní hrdina dostal přisouzenu roli záporáka a L. J. Shen se s ním tedy vůbec nepárala. Dovedla ho až na samou hranu snesitelnosti a osobní temnoty, která dokáže promlouvat jak k hlavní hrdince, tak i ke svým čtenářům. Budete ho nenávidět, budete ho milovat a soucit bude dalším vjemem z vašeho emočního ranečku.

Příběh je vyprávěn ich- formou ze dvou úhlů pohledů hlavních protagonistů. Persephona se dostala do pořádného průšvihu a po krku ji jdou vymahači, pro které je smrt jenom slovo. Na koho jiného by se měla obrátit, než na bratra své kamarádky Cilliana, který má peněz jak šlupek a srdce z kamene? Kdysi do něj byla zamilovaná, ale ty časy jsou už dávno pryč. Nic ale není zadarmo a tak se upíše dohodou samotnému ďáblu. Stane se Cillianovou ženou, dá mu dědice a pak může jít. Ano, půjde, ale předtím ještě zkusí proniknout pod jeho tvrdou slupku emocí a najít v něm jiskřičku citů.

„Přeju si, aby ses do mě zamiloval.“
Ta slova ze mě vyhrkla a on zkameněl v půli kroku cestou ke dveřím. Obrátil se a ve tváři měl výraz čiré brutality. Nadechla jsem se a pokračovala.
„Přeju si, aby ses do mě zamiloval natolik, že nebudeš schopen myslet na nic jiného. Ani jíst. Dýchat. Když teta Tilda zemřela, slíbila mi jeden zázrak. A já si vybírám tohle přání. Tvoji lásku. Za těmi tvými ledovými zdmi je svět, Cilliane Fitzpatricku, a je plný smíchu, radosti a tepla.“ Vykročila jsem jeho směrem a kolena se mi třásla. „Hodlám ti tu laskavost oplatit. Zachráním ti život po svém.“
Kletbou. Kouzlem. Nadějí. Snem.

Už úvodní díl Lovec dával tušit, že tady se budeme královsky bavit a Mizera to nejen potvrdil, ale dalece předčil. Autorce se podařilo vše, na co sáhla. Postupně uvolňovaná romantika, temnota duše, dramatická minulost, skrytá tajemství i vášeň na samé hraně snesitelnosti (čtenářovy??? 😀 ) dělá z románu vysoce návykový a neuvěřitelně čtivý zážitek.

Temnota, která obývá duši hlavního hrdiny, tedy jestli vůbec nějakou má 😉 , je proklatě fascinující i nebezpečná a dodává románu šmrnc a atraktivitu. Tato ponurá a smrtící záležitost táhne celý příběh mílovými kroky kupředu a vy s napětím vyhlížíte, kam až autorka hodlá zajít. Antihrdina, jehož tajemství i temnotu nám autorka dávkuje postupně, je výrazným prvkem a do protipólu je postavena čistá, ženská duše, která oplývá soucitem a smělým plánem přivést ďábla do ráje. Ačkoliv se konec odehrává v překombinované formě a nevyhne se ani klišé momentům, v celkovém kontextu se jedná o velmi čtivou romanci, která vás bude bavit.

Román Mizera se mi líbil víc, než předchozí díl a užila jsem si ho plnými doušky. Pokud se rádi díváte na dno bezcitné duše a pozvolna uvolňovaná romantika i vášeň jsou pro vás tím pravým ořechovým, tady určitě nesáhnete vedle.

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ ❤ ❤

Listovat knihou můžete zde, na stránkách nakladatelství Albatrosmedia.

Autor: Veronika Es.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *