Recenze

Můj africký příběh

Hana Hindráková a Afrika. Dva pojmy, které k sobě neodlučitelně patří. Pojďte se společně vydat na její cestu za snem v knize MŮJ AFRICKÝ PŘÍBĚH, v které vám bude pravdivě vyprávět o této nádherné zemi, proč si vybrala Keňu i to, jak se ji podařilo během několika posledních let vydat devět románů. Co na to říct? Ještě že nám ji při prvním pobytu v Africe nevyměnili za těch 20 nabízených velbloudů 😉 .

Název: Můj africký příběh

Podtitul: Cesta za snem

Autor: Hana Hindráková

Nakladatelství: Finidr

Rok vydání: 2021

Počet stran: 176

Oficiální anotace: Můj africký příběh je jakousi zpovědí nejen pro autorčiny čtenářky a čtenáře, které zajímá, jak se dostala do Afriky a k psaní knih z afrického prostředí. Inspirovat a motivovat může i milovníky Afriky, cestovatele, snílky, dobrovolníky či začínající spisovatele. Dozvíte se také, proč se autorka z nadšeného dobrovolníka, který chtěl spasit celou Afriku, stala téměř odpůrcem rozvojové pomoci nebo jak se jí podařilo během několika let vydat devět románů u tří renomovaných nakladatelství, zaplnit diář besedami a stát se první českou spisovatelkou publikovanou v Keni. Nechybějí ani vtipné příhody z afrického putování, situace, kdy šlo Haně o život, zajímavosti ze zákulisí jednotlivých románů nebo cestovatelský miniprůvodce do Keni pro ty, kteří se tuto krásnou zemi chystají navštívit.

℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘ ℘

Zajímá vás, jak vypadá nepřikrášlený, reálný život v Africe? Nebo jak náročné je vydat svůj román a starat se o propagaci? Hana Hindráková je tak laskavá, že vám prozradí svůj recept a přivítá vás s otevřenou náručí ve svém světě, kde si plní sny. Kniha Můj africký příběh je pravdivým vyznáním lásky nejen k milované Africe, ale i k osobnímu životu. Pojďme nahlédnout do života české spisovatelky Hany Hindrákové a sdílet s ní její radosti i prohry.

„Píši o své cestě za snem. Byla to a stále je cesta plná vytrvalosti, trpělivosti, pokory, štěstí, vzrušení, napětí, ale i odmítání, zklamání, smutku a demotivace. Je to cesta neustálých nových začátků.“

Biografie vyprávěná ich-formou vás vezme na malý výlet do Afriky i do soukromí této autorky se specifickou a hodnotnou zálibou – opravdu pomáhat Africe a necpat peníze do kapes, z kterých afričtí obyvatelé nevidí ani halíř. V Předmluvě vás autorka seznámí s konceptem své nové knihy a vysvětli, proč se odvážila dát všanc své soukromé myšlenky a vzpomínky a dovolit svým čtenářům nahlédnout do svého osobního života. S tím souvisí nejen africké téma, ale také mnoho jiných snů jako např. psát romány nebo nápad založit neziskovou organizaci. Projdete s ní nelehkou cestu naplněnou odmítáním a překážkami, ale také nadějí a pocity štěstí a třeba i vy načerpáte nové informace, které vás mohou posunout.

„Miluji Afriku, ale… Protože Afriku miluji, nechci ji škodit. Jsem přesvědčená o tom, že Afrika se dokáže na vlastní nohy postavit sama. Vlastně nevím, jak jsme my Evropané došli k názoru, že je potřeba naučit Afričany, jak se mají o sebe postarat. Vždyť oni to umějí, když chtějí. Jako příklad bych uvedla takzvané self-help groups (svépomocné skupiny) v chudinských čtvrtích, v nichž se lidé sdružují, věnují se výrobě různých produktů, které prodávají a zisk si mezi sebou rozdělují.“

Hana Hindráková se otevřela před svými čtenáři a nabídla jim kus svého života spojeného s Keňou. Za každou napsanou větou cítíte jedinečnou lásku, kterou autorka k této zemi pociťuje. Její fascinující zážitky jsou citlivě protkány dobrodružstvím, lidstvím, láskou i radami. Jedním z důvodů, proč jela do Afriky, bylo objevit námět pro svoji knihu a splnit si tak další svůj sen o spisovatelské kariéře. V knize se dozvíte, jak probíhala její jednání s nakladatelstvími i jak náročné je uskutečnění svých snů (Dárky s myšlenkou).

O tom, že Hana Hindráková má čtivý styl není potřeba mluvit. Její romány jsou návykové a stejný otisk nese v sobě i tato kniha. Krátké kapitoly, v kterých vypíchla ty nejdůležitější momenty spojené s Keňou, vám rychle ubíhají pod rukama a tak se musíte za pár hodin loučit s touto spisovatelkou „afrických“ knih a doufat, že brzy vyjde další její kniha. 😉

Pokud se chystáte do Afriky nebo potřebujete postrčit na cestě k naplnění svých snů, pak sáhněte po knize Můj africký příběh. Hana Hindráková zná recept, jak si poradit s nepříjemnými překážkami a naplnit svůj život láskou a pohodou.

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ ❤ 🤍

Za pestré vyprávění, které mi uteklo jako voda děkuji autorce Haně Hindrákové. Její knihu Můj africký příběh si můžete pořídit na webových stránkách www.mujafrickypribeh.cz.

Autor: Veronika Es.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *