Recenze

Nevinný záskok

Chytněte sklenku vína do ruky a nechte se unášet lehkou romantikou plnou zábavy, skvělého jídla a humoru. Tenhle NEVINNÝ ZÁSKOK totiž není tak úplně nevinný, jak by se mohlo zdát. 😉 Ztřeštěná Birdie a sympatický kuchař James vás přivítají ve Skotsku a poškádlí vaše chuťové pohárky.

Název: Nevinný záskok

Autor: Lizzy Dentová

Překlad: Petr Kotouš

Nakladatelství: Grada Cosmopolis

Rok vydání: 2021

Počet stran: 368

BirdieHeather se kamarádí už od školy a ani teď, když už jsou dospělé, se jejich pouto nepřetrhlo. Ba naopak, bydlí spolu a sdílejí všechna svá životní rozhodnutí. Birdie je tak trochu ztřeštěná a stále hledá své místo v životě. Když se Heather vydá se svou novu láskou do Itálie, zůstane po ní vysněná letní práce someliérky ve Skotsku. Birdie, která je opět bez práce se rozhodne za ni zaskočit a být na chvíli v kůži Heather. Vždyť vína ve svém životě vypila už dost, tak si s tím jistě poradí. Pro Birdie totiž nic není problém. Dokáže obalamutit vedení přepychového hotelu a neprozradit se i před sympatickým kuchařem Jamesem?

¤ ¤ ¤ ¤ ¤ ¤ ¤ ¤ ¤ ¤ ¤ ¤ ¤ ¤ ¤ ¤ ¤ ¤ ¤ ¤ ¤ ¤ ¤ ¤ 

Román Nevinný záskok je oddechovkou, kterou nejlépe strávíte ve společnosti sklenky vína a dobrého jídla. Pohoda, kterou si vytvoříte, se skvěle hodí právě k tomuto nenáročnému čtení, kde vás čeká romantika, humor i jiskřivé dialogy naplněné vzrušením a očekáváním.

Příběh je vyprávěn ich-formou z pohledu hlavní hrdinky Birdie. Vnoříte se tak do její bláznivé hlavy, kde se to ztřeštěnými nápady a odvahou jenom hemží. Musím říct, že mi tato mladá dáma moc k srdci nepřirostla. Nějak se mi její názory ani zbrklosti k jejímu věku (30 let) příliš nehodily, naštěstí se později trochu „vyklidnila“ a díky náhledům do její minulosti se dalo mnohé pochopit. Obě dvě hrdinky si nesou životem svá traumata, která jim ovlivňují život, a vymanit se z jejich pout dá někdy pořádnou fušku.

Dosavadní plán – pokud se tomu dá říkat plán – spočíval v rychlokurzu, který mi dnes večer zařídí zatím neotevřený výtisk příručky Víno pro začátečníky a strejda Google. Povrchní znalosti. Tak akorát, aby mě nenachytali. Jen abych proplula létem v mizerném hotelu v kdovíjakém skotském zapadákově. Až na to, že ten zchátralý, zanedbaný, zaplivaný hotel se jaksi nekoná. Místo toho trčím v nóbl luxusním áčkovém podniku. A ten vyžaduje prvotřídního someliéra, světovou špičku, která dokáže rozluštit tenhle zbrusu nový seznam vín, co má dvacet stránek. Což já rozhodně nejsem.

Autorka píše lehkou rukou a s dostatkem humoru v záloze. Její román bez zádrhelů plyne živým tempem a díky trapasům i jemné romantické lince ji budete mít vcelku rychle přečtenou. Román mě ničím nepřekvapil, ale ani nijak výrazně nezklamal. Milý nenáročný příběh v sobě ukrývá silnou zbraň v podobě lahodné many. Vybraná „vymazlená“ jídla šéfkuchaře s michelinskými hvězdami jsou doplněna o archivní, drahá vína a dobré spárování je to, oč tu běží. 😉

Prostředí Skotska je pro mě vždy lákavou nabídkou k přečtení knihy a tady atmosféra skotské Vysočiny včetně jeho ostrova Skye byla plně dostačující. Popisy přírody, rybaření a urostlí muži s nezaměnitelným hrdelním skotským přízvukem, no co vám budu povídat 😉

Pokud máte chuť nechat se unášet oddechovým příběhem ze Skotska, kde vaší jedinou prací bude nalít si sklenici dobrého vína a něco k sezobnutí, pak sáhněte po románu Nevinný záskok. Romantika a humor zaručeny. 😉

Hodnocení: ❤ ❤ ❤ 🤍 🤍

Za nenáročnou oddechovku děkuji nakladatelství Grada, na jejichž stránkách si můžete knihu Nevinný záskok pořídit.

Autor: Veronika Es.

Listovat knihou můžete zde, na stránkách nakladatelství Grada.

Mohlo by se vám také líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *